Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janeszgol

    félisten

    válasz Lord Myn #49 üzenetére

    Nézd, te eldöntöd, a gyereked pedig elszenvedi. Minek maradna ki a jó bulikból? Itt a bulit nem szó szerint a partira értem. Megcsinálod, felveszed a társait, a tanárait, aztán ennyi. Egy csomó biztonsági megoldás van arra, hogy ki lásson, ki kereshessen, ki jelöljön be stb. Az FB a legjobb ebben. Utána már csak az új tanárokat kell felvenni, meg az új társait, csoportjait.
    Én 10 éves kortól adnék okostelót, előtte nem. De természetesen nem szeretném meghatározni, mit csinálj, semmi közöm hozzá, mindösszesen csak beszélgettünk erről egy picit. Érdekes a téma, sok technológia vesz körbe minket és erről beszélni kell.

    [ Szerkesztve ]

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • MaCS_70

    félisten

    válasz Lord Myn #49 üzenetére

    "Az olyan baráti társaság amelyik meg azért hagyna ki minket egy kirándulásból/buliból, mert nincs FB profilunk, arra meg nekünk nincs szükségünk, hiszen szerencsére még mindig megvannak a "kőkorszaki" eszközök (telefon, SMS, email), amin lehet."

    Na,ez fontos! Te milyen alapon várod el a baráti társaságtól, hogy Veled külön foglalkozzanak. Ez én történetemben egyébként megtették, az illetőt nem hagyták ki semmiből, csak becsúszott egy hiba.

    Történetesen ennek az egy embernek a tájékoztatása, bevonása sokkal több erőfeszítést igényelt, mint a többieké összesen. Mindenki egy felületen érintkezett a többiekkel, nála külön kellett nézni az emailt, átlinkelgetni -- holott ő ezt az egészet egyszeri pár perc alatt megoldhatta volna. Ehelyett elvárta a többiektől, hogy az ő hisztije miatt rá folyamatosan külön figyeljenek.

    Ha informatikus vagy, pontosan tudhatod, hogy egy izolált, csak egy zárt csoportba tartozó, beállított Facebook-fiók azért nem egy nagy tragédia.

    A gyerekeknél is azt tartom a legfájóbb pontnak, hogy a gyerkőc kimaradt egy csomó lehetőségből. Ő a baráti kommunikáció nagy részét csak hiányosan ismerte, mindig lemaradásban volt a többiekhez képest. Még a mindennapos iskolai meneteket is úgy kezdte, hogy reggelenként nem értette, hogy miről beszélgetnek az osztálytársai, és akkor a tanulmányi dolgokról még nem is beszéltem.
    Szünidő alatt mindez napról napra hatványozottan érvényesül. Nem akarta őt senki sem kiközösíteni, de az ő Facebook-mentessége olyan erőfeszítést igényelt a többiek részéről, amit egyrészt nem volt joga elvárni, másrészt pedig teljesíthetetlen. Egy 10-14 éves gyerek éppen kezdi élvezni a közösség élményét, nem várható el tőle, hogy külön figyeljen oda, áldozzon idő, figyelmet, élményt valakire, akinek nincs különösebb oka arra, hogy ezt elvárja.
    Az osztályban egyébként volt (van?) egy sérül gyerek is. Ő más fronton igényel külön figyelmet, amit viszont maradéktalanul meg is kap, baromi jó fej vele az osztály. Neki erre ugyanis önhibáján kívül van szüksége, megérdemli (és meg is hálálja) a segítséget.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák