Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zseko

    veterán

    válasz laci_csk #41 üzenetére

    Te pedig nézted a linkelt tesztképeket? Lesz.rom hogy Sony vagy nem Sony, itt sem a Sonyra mondom főképp hogy rossz, hanem a kapott képminőségre. Pl. nekem Canon, Nikon, Pentax cuccok amik tetszenek, de ami szar az szar. Amit munkahelyre is vettek Ixus 162 minősége, háát... igen ocsmány, komolyan. Ha vaku kell, akkor a telefonommal jobb (főleg közeli) képet készítek a beérkezett árukról mint a fényképezővel, az automata mód pedig felejtős, ha normális képet akarok. Láttam már Canontól is 150e-es fényképezőt amit ugyanúgy nem vennék meg a tesztképeket látva.

    Ám most megkövetem magam, a cikk gyors átolvasása felültetett :(((, a #2-bej linkelt tesztfotók valóban nem az új érzékelővel készültek, hanem a cikkben is példaként felhozott Z5-el (és a kiemelése megvezetett). Ám azok a képek szvsz attól még ugyanúgy elégtelenek. De ez:
    "Az IMX318 egy valamivel apróbb, 1/2,6 hüvelykes szenzor 3 századmásodperces hibrid (kontraszt + PDAF) autófókusszal és 1 mikronosra csökkent szenzorpixelekkel. A Sony ígérete szerint a fényérzékelő felület zsugorodása nem jár majd minőségveszteséggel, ugyanis a korábbiaknál fejlettebb lesz a zajszűrő algoritmus."
    szvsz egy nagy bullshit. Még kisebb méret, még kisebb pixellel, majd pont a zajszűrő az ami helyettesíti az elveszett fényt és javít a minőségen, ó hogyne :U Vannak amik amúgy tetszenek, hogy már éjszaka is használható(bb) képeket lehet lőni, vagy az ois, vagy a gyors fókusz, de attól a hiba marad. Lehet egy mobil kijelzőjén jól mutat, és a többségnek ez kell meg a facebookra posztolás, de normális monitoron vagy tv-n visszanézve már nem. De majd nézzük meg amikor tényleg kijön a szenzor, hátha sikerül csodát csinálniuk, addig ezt nem véleményezem. Amit mondtam az valójában a Z5 kamerájára áll.

    [ Szerkesztve ]

    HR24.hu

Új hozzászólás Aktív témák