Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Creative997

    őstag

    válasz PaJa1 #23056 üzenetére

    Nekem lenne pár lebonyolítási ötletem.
    Jelenleg 8 csapat van ami azért jó mert be lehet osztani 2 4es csoportba (de ha még jelentkeznek azt is meg lehet oldani). A 2 csoportból az első 2 jutna tovább a következő körbe ahol 2 lehetséges mód lehet:

    A) rögtön döntő a 4 csapat között
    B) egyeneskieséses szakasz pl keresztpárosítással (pl A1 vs B2; B1 vs A2) és értelemszerűen a 2 győztes kerül a döntőbe.

    A küzdelemek kialakítása már kicsit nehezebb ugyanis legkevesebb 2, legtöbb 8 játékos van egy csapatban.
    Két ötlet ide is:

    a) mindenki versenyzik mindenki ellen, ez 2x6 versenyt jelent a csoportkörben (a következő körben A) szerint újabb 6, B) szerint pedig attól függ hány módban hány verseny lenne), ekkor akár 3 vs 3 mehet egymás ellen (7fő/szoba), de ehhez HPT-be kéne még 1 ember :F
    b) egyszerre menne minden csapat, de mivel 4 van 1 csoportban ezért csak 1 ember minden csapatból (5 fő/szoba), de akkor legalább 8 verseny kell a csoportkörben, hogy mindenki tudjon legalább 1x menni.

    Összefoglalva:

    1. verzió
    A-csoport (1., 2., 3., 4. csapat)
    B-csoport (5., 6., 7., 8. csapat)

    A 1. kör A 2. kör A 3. kör
    1.vs2.|3.vs4. 1.vs 4.|2.vs3. 1.vs3.|2.vs4.

    B 1. kör B 2. kör B 3. kör
    5.vs6.|7.vs8. 5.vs8.|6.vs7. 5.vs7.|6.vs8.

    VAGY

    A-csoport (1., 2., 3., 4. csapat)
    B-csoport (5., 6., 7., 8. csapat)

    És egyszerre mindenki, a versenyszám legalább 8 (de ez így hosszabb)

    Továbbjutó A top 2 és B top 2 a döntőbe

    D(öntő)- csoport
    A1 B1 A2 B2

    A1 vs B1 | A2 vs B2 | A1 vs B1 | A2 vs B2 | A1 vs B2 | B1 vs A2
    Győztes akinek a legtöbb győzelme vagy a legtöbb pontja van. Összesen 24-26 verseny

    2. verzió

    A-csoport (1., 2., 3., 4. csapat)
    B-csoport (5., 6., 7., 8. csapat)

    A 1. kör A 2. kör A 3. kör
    1.vs2.|3.vs4. 1.vs 4.|2.vs3. 1.vs3.|2.vs4.

    B 1. kör B 2. kör B 3. kör
    5.vs6.|7.vs8. 5.vs8.|6.vs7. 5.vs7.|6.vs8.

    VAGY

    A-csoport (1., 2., 3., 4. csapat)
    B-csoport (5., 6., 7., 8. csapat)

    És egyszerre mindenki, a versenyszám legalább 8 (de ez így hosszabb)

    Továbbjutó A1 A2 B1 B2

    Elődöntő

    A1 vs B2 és B1 vs A2

    A 2 győztes megmérkőzik a döntőben

    Kicsit bonyolultan hangzik mert sok variáció van (majd egy órán keresztül szerkesztgettem :D ). A probléma a nem egyenlő csapatlétszám és így az igazságos versenykialakítás.

    A módokról: szerintem a Sim az alap, abból lehetne több is, ezenkívül csapatCTF is faja lenne. A driftet nem tudom, elég gáz lett az a mód - bocsánat Wandalnak :) -, a csapatTA meg a nem egyenlő csapatszám miatt gáz, abból meg lenyomni többet hogy igazságos legyen... sosem lenne vége. A pálya és kocsi már harmadlagos.
    És még az a probléma ezzel hogy Pajanak és mindenkinek elég hosszú lenne, ha lenne még 1 roomleader akkor sokkal jobb lenne.

    Ha sikerült megérteni amit írtam :B akkor jöhetnek a reakciók :K

    Project Torque 4ever! http://www.youtube.com/watch?v=mZFd76UmplE

Új hozzászólás Aktív témák