Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Årpi #3788 üzenetére

    Igazából 1 feltöltési csatornának ED3.0-n legalább ~30 Mbit/s-t illene tudni, tehát 25 Mbit/s-t még 4 csatorna is vígan kiszolgálna, főleg ha mondjuk egy 500-as előfizető vált 800-as netre, mert ugye az csak plusz 5 Mbit/s a közös sávszélességből, ami 4 csatorna esetén 120 Mbit/s, 5 csatorna esetén meg 150 Mbit/s, már ha a feltöltési csatornák olyan modulációban vannak, hogy tudják a 30 Mbit/s-t, mert anno a DIGI kábelhálózatán vettem észre, hogy ők valahol nem is ED3.0-t használtak, hanem csak D3.0-t és a feltöltési csatorna moduláció sem volt annyi, hogy egy csatorna bírjon 30 Mbit/s-t, csak talán olyan 20-22 Mbit/s-t tudott, de ez az ED3.0 hálózatain is így volt feltöltési irányban ha jól informálódtam, mert ott is eléggé limites volt az upstream sáv, valószínűleg itt is az és csak cipőkanállal tudták betuszkolni azt az 5. csatornát, mert egyébként az lenne logikus, hogy még legalább 2 csatornát beraknak, vagy ha hosszú távra terveznek, akkor már berakják a "maximumot" vagyis 8 csatornára bővítenek felfele, azt lehetne egy 40 Mbit/s feltöltést is adni a 800-as mellé úgy, hogy az meg is lenne, de ebből az 5. csatornából tisztán látszik, hogy nagyon szar a hálózatuk és ez inkább egy ilyen végső megoldás amíg nem cserélik le a hálózatot mondjuk FTTH-ra. Mondjuk lefele majd még lehetne bővíteni 32 csatornára is akár, de ha mondjuk adnának egy 1000-es netet 30 Megával, az gáz lenne, főleg hogy a TCP miatt a 30 Megának több mint a fele elmenne ha lefele kihasználnád a sebességet, mondjuk én arra is kíváncsi vagyok, hogy az Arris modemek a Puma 6 chipset-el ekkora sebességnél hogy fogják bírni.

  • Årpi

    őstag

    válasz Årpi #3788 üzenetére

    Ez az 5 csatorna meg is borította kicsit a TG1652S modememet (de csak az enyémet, szomszédoknál rendben volt, így lehet amúgy is már a végét járta...), valamiért 5 csatornát akart használni, amikor a gyári speci is csak négyet említ. Emiatt volt mérhető upload packet loss, melyet egy átlag felhasználó talán észre se vesz, ám az online játékok, streaming vagy épp a Discord meetingek miatt sajnos számomra hamar feltűnt.

    Ez volt eddig a negatív része, a többi szerencsére maximálisan pozitív volt. Gyakorlatilag az emailes hibajelentés elküldése és a tényleges javítás között ( vasárnap 22 - hétfő 10 ) 12 óra sem telt volna el, ha épp otthon lettem volna, ám így sajnos 16 óra alatt tudták elhárítani a problémát. :D Kaptam egy új modemet (Arris TG2482B-85) ezzel hozza a szokásos "hibátlan" kapcsolatot mind sebesség, mind minőség terén, illetve így remélhetőleg a 800-as bővítésnél már nem kell külön modemcsere sem. A Bridge módot sem kellett újra kérni a központból, csere és a konfig letöltése után azonnal abba a módba kapcsolt át, a többit meg intézi a mikrotik router és az ASUS AP-k.

    Ha esetleg a topikban ritkán járó ember olvassa, akkor kiemelném, hogy viszonylag szerencsés szegmensben tartózkodom és sajnos a fórumos tapasztalatok alapján nem mindenhol ilyen jó a helyzet, érdemes lehet előtte felmérni a helyi viszonyokat. :R

     iPhone 16 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

Új hozzászólás Aktív témák