Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz akos86 #2524 üzenetére

    De melyik fix IP, a szolgáltató felőli fix publikus IP, vagy a helyi hálózaton belüli? Mert az utóbbi okés, az első felesleges ha van DDNS szolgáltatás, ami lehet akár ingyenes is és ebben az esetben teljesen felesleges a publikus fix IP szolgáltatás havi x ezer forintért, legalább is én így vagyok vele.
    Ami a sávszélességet illeti, nekem a Cisco jelenleg ennyit hoz használat mellett, egyébként megvan a ~120 Mbit/s:

    Ami pedig a modemet illeti, a Cisco is 8/4 és a TC is 8/4 csatornát tud kezelni, vagyis összesen olyan kb. ~400/110 Mbit/s-ra képesek maximum, a többi már a hálózat kihasználtságától függ, mint láthatod, nálam hozza a maximumot, így nem a modemmel van a baj, vagy legalább is nem a Cisco modemekkel, lehet az ami nálad volt az problémás volt valamilyen oknál fogva (gyári hibás, szar tápegység, stb.), de egyébként nincs baj velük, sőt átlagba ezzel a "csodával" több probléma van, mint a Cisco-val, kezdve ugye a funkcionalitás hiányával, ugye egy átlag felhasználónak nem gond, de annak már igen, aki kicsit jobban benne van a témában.
    Ami a dupla port forwarding dolgot illeti, lehetséges, bár ugye ha a TC-n nem működik, akkor bukott az egész, egyébként én a TC-n az ASUS-t DMZ-be tenném és úgy port forward az ASUS-on, csak ugye a TC-n nincs DMZ, így megint bukott az egész, mondjuk ha port forward működne, akkor az ASUS-on nem is kellene külön, azt elég lenne csak switch-ként használni és akkor dupla NAT se lenne, vagyis az ASUS-nak a WAN portját nem használnád, de én azt mondom, inkább az ASUS-t használd routerként és cseréld le a mostani "csodát" egy egyszerű kábelmodemre, ugyanis ennél a szolgáltatói csodánál szinte bármelyik noname router is jobb, az ASUS meg mérföldekkel.

    A modem maximális sebességet meg ugye már fentebb leírtam, viszont kicsit visszatérve a modem sebességre, illetve a csomagokra, én nem félnék ilyentől, ugyanis ismervén a PR-t, nem nagyon lesznek változások, a 120-as csomag is épp hogy megvan mindenhol, a 240-est meg épp most kezdtél el adni vagy 10 településen összesen, plusz ugye az optikai területen, de az más tészta, lényeg hogy nem kell hirtelen nagy sávszélesség növekedéstől tartani, amit esetleg a modemek nem bírnának (egyébként inkább a hálózat a szűk keresztmetszet és nem a modem)-+, mert ha esetleg elér a településedre a 240/12 Mbit/s internet, ahhoz akkor is elég lesz a jelenlegi modem, illetve a Cisco is, mert ugye ugyan azt tudják, illetve a későbbiekben ha netalántán 100 év múlva lenne a PR-nél 500-as csomag, vagy olyan ami nagyobb mint 400 Mbit/s, akkor annál már úgy is minimum 16/4-es csatornakötegelésű kábelmodemre lesz szükség, arra meg kötelességük ingyen cserélni bármelyik régebbi modemet, ha feljebb váltasz egy olyan csomagba, amihez már az előző modemek kevésnek bizonyulnak, persze mindez abban az esetben, ha maradnak ennél a csodás tákolt koax hálózatnál, bár nem hiszem hogy bárhol is lecserélnék a koax-ot optikára, hacsak nincs valami nyomós indok rá, de lényeg a lényeg, nem kell ilyen sebesség problémáktól tartani és szerintem nálad csak azzal a konkrét modemmel volt a probléma, mert nálam gond nélkül hozza a Cisco a 120 Mbit/s-ot.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák