Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -NRGyP-

    tag

    válasz Yushchenko #481 üzenetére

    Szia!

    Nem mondom, hogy tuti ez a gond, de leírom én mit tapasztaltam. A régi Electrolux ergorapido-nak amink volt, elég balfék kialakítása van a forgó kefe tengelyénél. Feleségemnek és kislányomnak is bazi hosszú haja van, emiatt a kefét rendszeresen kellett takarítani, de nem is ez a baj. Hanem hogy a forgó rész csatlakozása egy látszólag zárt rész, de van egy elég faja kis rés ami ráadásul félig le van burkolva. Na ha ide bejutott a hajszál, akkor az feltekeredett a motor tengelyére. Ilyenkor le is állt a gép, meg elég hülye hangja volt. Csak úgy tudtam kiszedni onnan a rittyót, ha szétszedtem a komplett alsó részt. Még ilyenkor is nehezen volt hozzáférhető, csipesszel kellett letekergetni a tengelyről a cuccot. Ráadásul annyira kiszedte a kosz onnan a kenést, hogy a kis motort kézzel is alig tudtam forgatni, ilyenkor odacsepegtettem egy kis műszerolajat. Ezt csak azért írtam le, mert nem állítom, hogy ugyan ez a probléma nálad is, de “sima ránézésre” nálam sem látszódott a probléma, és ugyan úgy ahogy neked, hol pörgött, hol nem. Nem ismerem a Dyson kialakítását ilyen mélységben, de ha hasonlóan hosszú hajúakkal élsz együtt, előfordulhat ilyesmi 🙂. Igaz, az enyém egy 8 éves gép volt, szval bőven túl volt a garin úgyhogy simán nekiestem. Aztán meguntam a szenvedést és nemrég lecseréltük egy Dreame-re. Ahogy néztem, ennek sokkal jobban hozzáférhetőbb ez a “problémás” része, igyekszem nagyobb figyelemmel takarítani, de mivel nem lehet teljesen zárttá tenni a motor tengely és a kefefej csatlakozását, itt is jelentkezhet hasonló probléma idővel.

    Hali!

Új hozzászólás Aktív témák