Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szirty

    őstag

    válasz #95092224 #1855 üzenetére

    Szevasz topsli!

    "Ami példát láttam utasítás listás garázsajtó vezérlésre pld, annak a szerkezete nem hasonlít sem egy C programra, de még egy VHDL kódra sem. "

    Mert egyik sem arra való, amire egy PLC STL nyelve. Ezért nem nagyon hasonlít rá. Pl. ha teljesen úgy nézne ki mint a C, akkor C lenne :)

    (Ha valami úgy mozog mint egy kacsa, olyan tollas mint egy kacsa, úgy hápog mint egy kacsa, akkor az egy kacsa).

    "Ha mindezen tényleg keresztül akarom rágni magam, cirka mennyi pénzembe fog kerülni, és durván hány oldalnyi doksit kellene megemésztenem?"

    Ezt így elég nehéz megbecsülni.
    Attól is függ, hogy milyen PLC-vel akarsz foglalkozni. Hogyan szerzel szoftvereket hozzá. Bizonyos PLC-hez "ingyenes" máshoz nem. Milyen HW elemeket akarsz venni stb.
    Ha nincs vezérléstechnikai háttered, akkor kicsit lassabban fog menni. Többet kell olvasni és káromkodni. Egy PLC-t programozni eléggé (nagyon) más, mint PC-re C-ben windows alá megírni valamit. Máshogy kell gondolkozni.
    Meg mennyire gondolod komolyan. Egyetlen feladatért, általában nem érdemes megtanulni, kivéve ha:
    - Elképzelhető, hogy több ilyen feladat is lesz
    - Elképesztően sokat fizet
    - Fanatikus vagy és nagyon érdekel a téma

    Mennyi doksit kellene megemészteni? Attól függ hova akarsz eljutni és mivel.
    Olyan biztos nem lesz, hogy elkezded megtanulni, és egyszercsak egy szép napsütéses szerda délelőtt eljön a pillanat, amikor azt mondod, hogy na megtanultam.
    Én pl. a mai napig sok-sok doksit olvasok és sokat tanulok a témában, mert mindig van valami olyan, amivel azelőtt nem foglalkoztam (ez egyébként igen változatossá tudja tenni ezt a munkát).

Új hozzászólás Aktív témák