Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dudee

    senior tag

    válasz gg72 #68543 üzenetére

    Én 1000x inkább a szemedben, és az agyban hihetetlen komplex módon végbemenő 'látás'-nak nevezett dologban keresném az okot - ami emberenként változó - mint a HDMI kábelben. A kép a szem és látókéreg egyfajta tehetetlenségét kihasználva születik meg, simán elhiszem, hogy a te szemed sajnos érzékenyebb erre (ld még: valaki nem tudja megszokni a plazma villogást, valaki nem is látja (pl én)).
    A poszterizáló HDMI kábelt meg egyszerűen nem hiszem el :)

    G.

    [ Szerkesztve ]

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz gg72 #68543 üzenetére

    "Úgy látszik két tábor van, az egyik látja a poszterizációt, a másik meg nem."

    Akkor itt vagyok én, a harmadik tábor alapítója, aki látom a poszterizációt - már ha van - de a VT60-amon az esetek 95%-ában semmi ilyesmit nem észlelek és ez a maradék 5% többnyire a silány minőségű, alacsony bitrátájú TV-adásokból jön össze - ez érdekes, mert pl. DVD-nél sem igazán tapasztalom, tehát nem vagyok 100%-ig biztos abban sem, hogy az alacsony bitráta az oka, ez inkább valamilyen más, tömörítési vagy színkorrekciós algoritmus eredménye lehet, amit az adott anyag tömörítésénél használnak. Előfordul egyébként egy-egy HDTV-adás esetében is.

    Nyilván lehet egyéni érzékenység kérdése is, de szerintem az leginkább a vibrálás, illetve a foszforlag észlelésénél játszik nagyobb szerepet, mert a poszterizációt szerintem mindenki látja ha van, maximum nem fogalmazódik meg benne, hogy mit is lát, vagy pusztán hidegen hagyja.

    Nem zárnám ki az egyes készülékpéldányok eltérő poszterizációs hajlamát sem az egyenletből. De legjobb lenne látni, hogy mit is produkál a készüléked, meg mondjuk a Gyulusé.

    Viktor81 #68556: az elmosódást, 24p judder-t, meg hasonló anomáliákat meg ne is keverjétek ide, mint esetleges készülékhibákat, mert azok nem azok, sőt, az a jó, ha látod, mert annak olyannak kell lennie, a moziban is olyan és az azt jelenti, hogy a készülék nem interpolál hasból oda nem illő kockákat és nem teszi szappanoperaszerűvé a képet!
    A foszforlag a zöld utánhúzás, amit az objektumok produkálnak hirtelen oldalirányú mozgásoknál. Ez abszolút plazma-betegség és ezt lehet észlelni manapság is, bár a VT60-on ezt se sokat látom.

    Kuro-val kapcsolatban: én már láttam jópárat, sok tekintetben mai napig büntet, más tekintetben meg már tavalyelőtt lelépte a Panasonic a VT-szériával. Nem sok Kuro-ért adnám oda a VT60-at, az egyszer biztos, egyrészt mivel a legutolsó Kuro is 2009-es, ergo már nem a megbízhatóságukról híresek mára, másrészt meg egyes képi dolgokban tényleg jobb már a Pana (oké, másban meg gyengébb, vagy épp egál) és a kényelmi funkciókat, szolgáltatásokat se felejtsük el, ami a Kuro-nál nem igazán van meg, mondhatni abszolút fapad. Jó, ott nem is az volt a lényeg, hanem a maximum, amit a képből ki lehetett hozni. És azok a készülékek abszolút ki is hozták az idejükben, sőt, úgy 3-4 évvel mindenki előtt jártak.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák