Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz tomic #35531 üzenetére

    Mindent lehet fokozni, a VT sem volt közel sem tökéletes.

    Get Moded!

  • hunspikey

    őstag

    válasz tomic #35531 üzenetére

    Azért azt engedjétek meg, hogy hozzá tegyem, hogy a VT alapvetően a szűrője miatt jobb a GT-nél. Szerintem ez a trend folytatódik majd a ZT-VT60 párharcnál is. Ugyanis az van, hogy mint ahogy korábban már elmélkedtünk, a panelt a gyártók igyekeznek minél sötétebbnek megtartani a szűrővel, hiszen gondoljatok bele, pl kikapcsolt állapotban ha egymás mellé teszel egy UT-ST-GT-VT négyest akkor mi a különbség? Elektronika nem mert ki van kapcsolva. Csak a szűrő. És egyébként nem is értem miért nem nyomatnak ilyen tesztfotókat a tesztelő oldalak. Ugyanis én azt gondolom, hogy a legfeltűnőbb különbség ilyenkor már látszik. A VT50 egyszerűen lenyeli a beeső fényt, csak valami kis lilás derengés marad belőle, ami már bekapcsolás után egyáltalán nem látszik. Azt is tudjuk, hogy a VT megfizeti ennek az árát, hiszen sajnos valamennyi fényerőt veszt is emiatt. Le merném fogadni, hogy a ZT60-VT60 közt csak annyi lesz a különbség, hogy a ZT kap egy közvetlenül a foszforhoz ragasztott, légmentes illesztésű szűrőt, ami szinte egyáltalán nem fog beengedni fényt a panelra, így az nappal is csutka fekete marad. Egyébként erre a Samsung is rá jött, van is egy video a neten ahol a Samsung képviselő erről értekezik - mondhatni ezt említi mint legfontosabb újítást, és még azt is elmondja, hogy rá jöttek ők is, hogy nem mindenki egy oduban kíván TV-t nézni, vannak ablakokkal ellátott nappalik is és az emberek nem kívánnak folyton redőnyt rángatni. Vicces a video, mert majdnem bele rángatja a riporter egy olyan mondatba, ami ugye nem hagyhatja el a száját - szóval majdnem kimondja, hogy ez a szűrő éjszaka, illetve sötétített szobában szart se ér. Na pont ez van a VT-vel is és ez lesz a ZT60-al is az egyel lejjebb szériához képest. Na de ha van egy pici fény is, akkor, na, akkor tényleg ordít a különbség :)

    Rád visszatérve, szerintem ha most lecsapsz egy 65 colos VT50-re, akkor nagy hibát nem vétesz. Mint VT tulaj annyit mondok neked előre, hogy a pro mód el van cseszve, firmware hibás, a feketéje kétszer fényesebb mint a többi módja. Ez bizony 0.02 cd/m2-t jelent. Más kérdés, hogy szerintem ez nem akkora gáz, mert pl egy csomó filmnek jól áll az, hogy nincs olyan suta "bedőlt" feketéje. Pont a nejem mondta, az avatarnál, hogy neki a pro mód tetszik a legjobban, mert az pont olyan mint a mozi. Nem tudom, én hezitálok. Az biztos, hogy sosem látott finomságú árnyalat képzése van ilyenkor a TV-nek, mindegyik ST,GT elbújhat - cserébe bizony csak 82 cd/m a fehérje. Ez azért van, mert a panelfényerő ilyenkor "low" állásban van, és a subpixeleket ilyenkor a TV iszonyatosan jól tudja árnyalatképzésre használni. (Órákat töltöttem a paneltől 10 centire, nagyítóval kutatva, hogy mi a bánat történik normál-THX-pro módok közt váltáskor.)
    THX illetve Normál üzemmódokban egyre világosabb lesz a TV, de a folyamatos, dither zaj nélküli képet elfelejtheted, mert a TV átvált nagyobb fő pixel felvillantásokkal történő árnyalatképzésre. Pont úgy mint ahogy egy ST tenné. Számomra a normál mód egyébként már nagyon zajos, sőt, az agresszív dither ki is kezdi a szemem, a pirosaknál ha arrébb nézek, akkor van egy elmondhatatlan "felvillanása" a kontúroknak. De ez már csak az én maximalizmusom, lehet te ebből semmit sem fogsz látni, sőt neked már a GT-nél is látnod kellett volna, mert az is tutti így állít elő képet.

    Szóval a VT szerintem nagyon jó - de csak annak aki be tud maxra sötétíteni, hogy a pro mód megéljen, illetve egyáltalán nem tud besötétíteni, hogy a szűrője megéljen. Igen, ez egy ilyen bipoláris TV. A két ambiens fénymennyiség véglet közt, gyakorlatilag vagy THX, vagy Normál módban megy a cucc, és ilyenkor mutat a legkevesebb különbséget pl egy GT-hez képest. Leszámítva persze azt, hogy százszor szebb a design!

    [ Szerkesztve ]

    A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

Új hozzászólás Aktív témák