Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mayday00

    őstag

    válasz DM-Fan #23828 üzenetére

    Köszönöm ez egy nagyon tartalmas részletes válasz volt:)
    Öröm volt olvasni..Csak azt nem tudom,miért nem mondta nekem senki,hogy a plazma ilyen jó.Jobb mint a lcd..Mert akárhova megyek szinte csak lcd-tv k vannak kirakva..Gondolom pl a samu,szerződésben áll x céggel,s azért van annak a boltjában 90%ékban samu lapos tv..Én is csak mostanra veszem észre a Lcd hátrányát..Úgy mond csalódott vagyok.Talán 2 éve van lcd-m előtte sima mezei tv-m volt.De ez a 2 év elég volt hogy kitapasztaljam mik a lcd hátrányai..Elmosódás,sötét jelenetben olyan fátylas,kontúros a ember,,aurás"húz maga után franc tudja mit..nincs fekete a ég kékes akármi..Utoljára a új emlékmásban jöttek ezek elő,az elég sötét film,ott ezek a dolgok kijönnek..Az emberek haja,igen a haja,,néha..olyan furcsa..el se lehet magyarázni..nem tudom kivenni a hajszálakat olyan mosott a egész..befordul a faszi x jelenetnél s franc tudja mit húz maga után..De ez tuti nem rendezői hiba vagy ilyen a forrás,a mesterkopia vagy hogy nevezik..ezeket a tv produkálja,,2012 írunk s tökéletes tv még a mai napig nincs,igazam van?
    Mi a oka szerintetek?

    [ Szerkesztve ]

    "A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

  • liszi70

    nagyúr

    válasz DM-Fan #23828 üzenetére

    Hát, DM-Fan, respect!
    Nem először, nyilván nem is utoljára érzem azt, hogy te, az általam legkilátástalanabbnak gondolt helyzetekben sem adod fel, és részletesen, jó értelemben szájbarágósan magyarázod el a legfontosabb, és agyonismételt tételeket, ha kell, 648-adjára is. Igazi mániákus vagy, a szónak a legpozitívabb értelmében. Nagyon köszönöm a hozzáállásod, én rengeteget tanultam tőled, nemcsak plazmatévé, hanem fórumkultúra, meg általában emberi kommunikáció szinten is.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz DM-Fan #23828 üzenetére

    PC, konzol illetve PCs HD tartalomnál lehet a TV-t kényszeríteni, hogy ne 60Hz-en menjen, hanem magasabban? A 60Hz nekem nagyon villogósnak hangzik...

    Most megnéztem (a Tescoban) egy 42UT50-et és valami HD mozi trailerek nézése közben nem tünt zavarónak a villogása. Igazából a villogást csak sejtettem, de nem láttam. (mondjuk az anyag ami ment rajta nem is volt jó arra, hogy eldöntsem mennyire vibrál). Ha jól értelmezeim a szavaidat konzolos vagy PCs játék illetve PC-ről lejátszott film esetén jóval jobban vibrál a TV?

    Előre is köszi a választ!
    J

    Amit plazmára írva látsz, hogy 600 Hz, meg 2000 Hz, 2500 Hz, azok nem a panel működési frekvenciájára utaló adatok, hanem az alképpontfrissítés értékei. A plazmapanel frissítése nézett anyag függvényében változik: a TV-adásnál 100 Hz-en működik, egy HD-anyagnál 96 Hz-en, PC-ről, konzolról nézett tartalom esetében 60 Hz-en.

Új hozzászólás Aktív témák