Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doooo

    veterán

    válasz tomboy0013 #20 üzenetére

    Mert miért ne lenne? Az, hogy a fiókból kivéve még eldöcög rajta ez-az, az nem rendes használat. 1 millióból jó, ha 100 ember hajlandó lenne használni egy annyira régi mobilt, méghozzá aktívan, elődleges telefonként, mindezt annak a függvényében, hogy tényleg használható, nem törött, nem defektes, stb. Miattuk kellene frissítést kiadni, méghozzá új főverziót? Esélytelen. Abszurd. Most a hw-ről, sw-ről nem is beszélve. Meg arról, hogy ez egy Pixel, amiből alig adnak el amúgy is.
    De oké, tegyük fel, hogy így lesz. Mivel abszurd eleve (a fent leírtak nyomán), nem szempont a vásárláskor. Magyarán hasznuk garantáltan nem lesz belőle. Tehát ilyen (marketing) szempontból is abszurd; szimplán túltolták. Ha igaz a pletyka.

    [ Szerkesztve ]

  • doooo

    veterán

    válasz floratm #23 üzenetére

    Legalább 7-8 évről van szó (nyilván nem volt elég elolvasnod legalább 6 darab kommentet, amiben a 7-es szám szerepelt, ahhoz, hogy ez nyilvánvaló legyen).
    De egy Samsungnál biztosan jobban döcögne addigra, igazad van.

    [ Szerkesztve ]

  • doooo

    veterán

    válasz K82 #26 üzenetére

    Ezt a 3 éves Qualcomm-dolgot honnan veszed?
    Számos snapis mobil van, amik 4+1 év frissítést fognak kapni, és mindegyik ugyanolyan "consumer" SoC-vel szerelt, mint a többi.

  • doooo

    veterán

    válasz K82 #30 üzenetére

    Idézet a cikkből:
    "A Qualcomm kiemeli: ezzel a mobilgyártók válláról lekerül a teher, hogy a Snapdragonok szofterkódjába saját felületük modernizálásakor belenyúljanak. Azt persze nem teszi hozzá a félvezető óriás, hogy ettől még a rendszerváltás oroszlánrészét a márkáknak kell elvégezniük, úgyhogy csak a jövőben derül majd ki, hogy a Google-Qualcomm megegyezés valóban meggyorsítja-e a főverzió frissítéseket."

    Azaz ez egyfajta segítség a frissítésekhez a cég részéről, de nem azt jelenti, hogy többet nem lehet adni ezen felül, főleg mert a cikk úgy értelmezi, hogy az a 4 főverzió azt is tartalmazza, amivel a mobilt kiadták, azaz 3 frissítés, így a negyediket már enélkül a segítség nélkül kell megoldani (de attól még nem lehetetlen).

  • doooo

    veterán

    válasz weberzolee #33 üzenetére

    Az ilyen alacsony igényű emberek (akikből nagyon, nagyon kevés van, és leginkább csak azért nem cserélnek, mert nincs rá lehetőségük, vagy mert valóban igénytelenek és/vagy garasoskodók, és szeretnek szenvedni mindenféle hulladékokkal) nem fogják profittal ellátni a Google-t. Nem fog a kedvükért dollármilliókért szoftvert optimalizálni 7-8 éves mobilokra. ;)
    Amúgy meg lehet akármilyen élhető az SoC, számtalan más bajuk lehet a mobiloknak, amiket állandóan javítani egyszerűen nem éri meg ennyi (7-8, sőt, 9-10) éven keresztül, azon túl, hogy drasztikusan elavulnak (amit a nem-igénytelenek azért észrevesznek).
    Nem kelne el milliárdnyi mobil még most is (úgy, hogy stagnál, akár csökken is ez a szám végre) minden egyes évben, ha annyira sokan, annyira boldogan használnának egy 2015/16-os mobilt. ;)

    A PC meg valóban annyira más, hogy semmi köze ehhez a témához, szóval hanyagoljuk.

    Az emberek 99%-a nem azért vesz csúcsmobilt, hogy "jaj, csak 7-8 év múlva is használható legyen még". "Régen bármire képes volt ez a mobil, de nekem most 8 év elteltével már az is elég, hogy a Gmail még épp, hogy megnyílik". Ilyen nincs (értékelhető számú embernél nincs). Ennyi nem elég. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • doooo

    veterán

    válasz tomboy0013 #36 üzenetére

    "Az okostelefonokat meg nem csak azért cserélgetik 1-2-3 évente az emberek mert elavul, hanem sok egyéb ok is van, pl.: megúnják, új kell mert szomszéd Pirinek is új van, vagy a marketing hiteti el az emberrel hogy kell neki az új, stb. stb. Én egyik telefonom se azért cseréltem mert eljárt volna felette az idő. És van 5-7 éves telefon ami működik gyönyörűen. Pedig vannak igényeim is."

    Így van, semmi olyat nem mondtál ezzel, ami ellentmondana nekem. Sőt, csak alátámasztod azt, amit mondtam. Nem azt mondtam, hogy milyen igényei vannak az emberek 99%-ának (mármint a csúcstelefont vásárló emberekről volt szó, akik nagyon nem a többséget képviselik, szóval kérlek ne forgasd ki a szavaimat), hanem azt, hogy milyen igényei nincsenek. Az emberek nem vesznek mobilt 7-8 évre. A csúcsmobilt vásárló emberek meg végképp nem. (Miért csúcsmobil? Mert a Pixel 8 az lesz.)
    Ennyi. Nem számít, hogy még működnek-e akkor. Akkor sincs értelme és érdeke (mert ahogy többször is leírtam, gazdasági szempontjai vannak leginkább ennek a témának, nem mindenféle privát vélemények, hanem száraz tények) senkinek sem, hogy 7 évig foltozza a szoftvert.

    Biztonsági frissítés egy másik dolog persze, az nem függ a főverziótól. Azt meg lehet könnyebben oldani és értelme is abszolút több van. Vagy vannak más különösen fontos frissítések is, amik nem függnek ilyesmiktől. A Samsung például tavaly ilyenkor adott ki váratlanul frissítést több (akkor) 5-6-7 éves mobiljára. Rendkívüli eset volt, elvileg a GPS-szel függött össze, de megtették, gond nélkül. Van a családban egy még most is eldöcögő J7 (2016), az is megkapta. Ezeknek is van értelmük.

    [ Szerkesztve ]

  • doooo

    veterán

    válasz floratm #40 üzenetére

    Nem, te nem vagy tisztában a kontextus fogalmával. Az igényesség itt nem azt jelenti, hogy "ad magára valaki", hanem szó szerint azt, hogy milyen igényei vannak a (csúcs)mobilokkal kapcsolatban, és annak mik felelnek meg.
    A döntő többség igényeinek nem felel meg egy 8 éves (csúcs)mobil. Kötekedhetsz napestig, akkor is így lesz. Van különbség igény meg igény között. A "ne szarja össze magát a mobilom, ha megnyitom a számológépet" az egy nagyon, nagyon alapvető igény, ami ismételten, egy nagyon szűk rétegnek elég csak. Jellemzően azoknak, akik használtan veszik őket (vagy megörökölik), és azokat is ritkán és nagyon megkésve. Miattuk senki nem fog 7-8 évig szoftvert foltozgatni. Mert belőlük nem tud megélni egy cég sem.

  • doooo

    veterán

    válasz Fabela #39 üzenetére

    Anyám az én régi S9+-omat használja. 5 éves lesz most októberben. Minden oké vele. És? 5 éves, nem 8. Nem Pixel, Samsung. Nem kétmilliót adtak el belőle, hanem mondjuk 20 milliót (meg a simából még egyszer ugyanannyit). Nyilván épp ezért jóval több is van még használatban. Kitértem erre is fentebb. Más lenne, ha egy Apple adna ennyit (vagy Samsung), meg más, amikor egy Google teszi azt.
    Te most le fogod cserélni a tiédet. 5 évesen. A Samsung az új készülékekre pont 5 évnyi (4+1) frissítést ad. Tök racionális. Ennyit még valóban simán kibírnak, anélkül, hogy a tulaj elveszítené az érdeklődését (én elveszítettem előbb, bár imádtam és most imádom), vagy anélkül, hogy feltétlenül tönkrementek volna, bár nyilván töredékük éri meg ezt a kort (azaz megint a kisebbséget nézzük; ha tetszik, ha nem).
    De az 5 év az nem 8. Nem lehet 3 évet csak rámondani még mellé, mintha semmi különbség nem lenne.

    Egy Tab S3 tabletet használok... tabletnek. 6 éves lesz októberben (az SoC, ami benne van, már 7 és fél éves most is, mert nem a legfrissebbet kapta megjelenéskor). Csak, hogy a keserű szájízt visszaadjam neked. ;)
    Kibírom vele, mert most épp nincs lehetőségem váltani róla (hamarosan lesz). De borzalmas tud lenni. Ez a vas nem elég, már évek óta nem az (Snapi 820). Erre lehetetlen lenne mondjuk akár Android 11-et is rakni, ami már jó 3 éves mostanra.
    Ezt is mindig elfelejtitek. A régi mobilok régi rendszeren futnak. Sokszor jó okkal. Lehet ez kétélű "fegyver" is. 7 évesen minden mobil elavul annyira (a mostaniak is), hogy az adott, vadiúj rendszer még rosszabbá tegye őket (és ha csoda folytán sikerülne is optimalizálni, az akkora erőforrást igényelne fejlesztői részről, ami senkinek nem éri meg, nem tudom elfogadni, hogy ezt ennyire nem vagytok képesek felfogni). Note9-ed is Android 10-zel megy, nem újabbal. Azzal fogod rásózni másra, aki még évekig azzal fogja használni (ha nem krepál be mondjuk egy hónappal később, miután átadtad; a mobil).

    És azt meg tényleg legutoljára hangsúlyozom, hogy CSÚCSMOBILOKRÓL beszélünk (vagy legalábbis csúcs-SoC-kről, tekintve, hogy igyekeztek csak erre szűkíteni a témát). A többség nem vesz csúcsmobilt, és a nem-csúcsmobilok SoC-i még ennyire sem időtállóak (a többi hw-elemről meg ne is beszéljünk). ;)
    Kicsit gondolkodjatok is el az eddig leírtakon, használjátok a fantáziátokat. Nem kell sorolni, hogy kinek a nagymamája, milyen levedlett mobillal szenved épp, nem arról szól ez a téma, és az ilyesmi egyáltalán nem mérvadó a teljes képet nézve. Egy techfórumon illene racionálisabbnak lenni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák