Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Upo

    addikt

    válasz Alien! #20770 üzenetére

    Valóban izgalmas volt a múlt, de én szándékosan maradtam ki belőle eddig. Plazma tv, projektoros tv, én ott nem éreztem hogy azokba bele kellene ugrani. Az akkori rettenetes képminőségű lcd-kről ne is beszéljünk. Arcoskodáson én is azokat értettem, akik csak azért vették mert "lapos", aztán meg nézte rajta a gagyi tv adást az előző tv-nél rosszabb képminőségben.
    A fullhd már tényleg jobbnak tűnt, de ott is még voltak gondok a képpel, mozgásokkal, szintén nem éreztem a késztetést a váltásra. Aztán bedobták a 4k-t, elterjedtté vált, egész tűrhető lett a megjelenítés. A mögöttes rendszerek manapság többnyire "smart"-nak jelzettek, de még mindig vannak olyanok amik a használhatóság határán billegnek vagy el sem érik, ahogy a fentiekből is látszik. "Zárt" rendszerrel kapcsolatos problémákba már én is belefutottam media player kapcsán, illetve korábbi smart tv-k kapcsán is hallottam, ha a gyártó nem frissíti a szoftvert akkor vége (pl. Youtube váltás). Ezért én is a webos, de inkább az android felé kacsintgattam. Itt elértem oda, hogy az olvasottak szerint a 7304 szoftvere használható, nyilván nem fog köröket verni egy snapdragon 865-re, de nem is cél. Kibírtam volna még simán a váltás nélkül, de most anyagilag szinte nem igényel többlet ráfordítást, így beleugrottam a cserébe, és valószínű addig fog maradni a tv amíg tönkre nem megy.
    A 3D nem érdekel, abszolút nem fogott meg, kezdettől zsákutcának tartottam. Úgy tartom, hogy nem természetesen felmerült igény, hanem a gyártók egyik erőltetett ötlete volt hogy megint elő tudjanak húzni valami "újdonságot". Attól még másnak lehet hogy tetszik, de én csak felesleges erőforrás pazarlásnak tartom, helyette lehetett volna még jobb képminőség elérésére költeni azt a pénzt, illetve ugyanazért az árért nekem szimpatikusabb az, ha a 3D áramkörök ártöbblete helyett azért a pénzért inkább jobb tudású sima áramkörök kerüljenek bele a készülékbe.

    Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Új hozzászólás Aktív témák