Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16741888

    törölt tag

    Olvasom a workbookot, az egész könyv úgy van felépítve, hogy adott szituációkat állít és abból kell a helyeset kiválasztani, és pontok járnak érte, néha saját magával keveredik ellentmondásba, de most vázolnék egy érdekes dolgot.

    Szitu: Későn, egy több napos torna első napján. 9fős asztal, Gus Hansennel, Harringtonnal(akivel itt most mi vagyunk), és Allen Cunninghammel, többi ismeretlen.
    Hansen az E játékos 27 000el, a G és egyben button Harrington 18 000el, és a BB Cunningham 4,400al. vakok 200/400 Ante 50
    A-D mindenki dobja, Gus emel 1300ig F dobja.
    Buttonon ülsz, mit csinálsz?
    A: fold
    B:call
    C: raise to 4000
    D: raise to all in

    Actually you call, a SB dobja, Cunningham all in, Hansen tartja, te mit csinálsz?
    A: Fold
    B: call 2 700
    C: raise all in

    Actually you call.

    FLOP: K-5-4

    Gus emel 3200at, mit csinálsz?
    A: Fold
    B:Call
    C: All in

    Actually you fold.(Gus lapja 7-5)

    A you az egyben te vagy és harrington, vagyis ő így játszotta le a handet amikor ez megtörtént.

    Most én ahhoz folyamodok hogy vitatkozzak ezzel a játékkal, legtöbbször említi, hogy kockáztatni kell a sikerhez.
    Gus emel 1300ig, végignézve az asztalon Cunningham a small stack, 4400a van, mi van akkor ha itt beemelünk 4000at, számítva arra hogy a BB úgyis all in megy, all in megy, Gus pedig két tűz közé kerül mert ott ülünk mögötte egy viszonylag termetes stackel, ha megadja tudja hogy 2 tűz közé kerül, mivel megkaphat egy all int, és elvesztheti a stackje jelentős részét, ha adja akkor én kapásból all in mondanék neki, igazhogy egy kis-közepes pár, ez most hülyén fog hangzani tőlem:), de aki ismeri:DDD Gust tudja hogy bármekkora irgalmatlan faszságokra is tud emelni, ez így túlzás de mint a jelen példa is mutatja 7-5 volt nála. Véleményem szerint egy ilyen veszélyes játékost csak így lehet kiütni.
    Azért is fura hogy nem így játszott, mert az előző könyvében pontosan definiálja ezt a játékmódot, még nevet is ad neki, fura. A legfurább az hogy nekem az első gondolatom is ez a fajta játékmód volt, és végig abból indultam ki hogy Gusnál nincs pár és akkor előnyben vagyok vele szemben, és jóval többet kapok a pénzemért mint 1:1.

    Ha a Bb nem megy all in, és Gus csak adja, akkor is feltételezhető hogy nincs nála király, és én még akkor is ha nagyot emel, visszavágtam volna neki az all int. Persze theoretisch.

    Persze biztos az én gondolatmenetem is rossz valahol, de ez most tényleg érdekel hogy hol, egyszerűen továbbolvastam volna, ha nem ez a squezze play lett volna az első gondolatom.

    Ez már nem microlimites példa:D

Új hozzászólás Aktív témák