Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szten Márs

    nagyúr

    Na akkor a tisztánlátás végett:

    Amint írtam két napig volt nálam. Azaz most már nincs nálam. És nem tesztelgetésre használtam, hogy mindenféle gyújtótávon mindenféle blendével leteszteljem valami tesztábrán, vagy dobozokon, vagy akármi hasonlón, hanem fotózni használtam, tehát úgy, ahogy a valós felhasználás során (vagy ha szabad így fogalmaznom: a valós életben) használni szokták. Épp ezért nem figyeltem arra, pontosabban nem volt célom, hogy mindig legyen teljesen nyitva a blende, hogy majd jól szemügyre lehessen venni így, meg xy pontos gyújtótávértékekkel tudjak szolgálni. Ahogy nem volt célom az sem, hogy most a széle ne csak bokehben legyen, hanem valami részletdús és fókuszban lévő dolog. Nem így szokták az emberek az objektíveket használni.
    A fotók nagyrésze ballagási emlékfotó, természetesen ilyet nem teszek közzé, így ezek kiesnek.
    Ennek ellenére estére keresek pár RAW-ot amit fel tudok tenni, de a fentiekhez mérten mérje mindenki a beállításokat.

    Ezen túl természetesen, ahogy kettővel felettem megjegyezték a fair play, na meg a vita eldönthetősége is megköveteli, hogy a 70-300-as Sigmával is tegyen fel valaki RAW-képeket. Enélkül a vita szempontjából tökéletesen hasztalan felraknom bármit is.
    MOD: na közben már az a kettővel felettem hárommal felettem lett :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák