Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • spidersoft

    senior tag

    Üdv! Elképzelhető, hogy az általános topicban már túl off vagyok, így a Panasonic TX-50AS600E-vel kapcsolatos kérdésem betenném ide is (helymegtakarítás céljából csak linkelném). A tévét élőben nemigen van lehetőségem tesztelni... épp ezért véleményeket szívesen várok! Az ár-minőség számomra azért meghatározhatatlan, mert a forint ingecsak sokat romlott, de a technológia meg vélhetőleg javult, így nem tudom, hogy ugyanannyi forintból jobbat lehet-e kihozni, mint amikor 3-4 éve vettem az LG-t. Nyilván nem az LG lecserélése a fő cél, sokkal inkább probléma, hogy szükség lenne egy másik tévére is, éppezért sokkal árérzékenyebb a dolog, nem tudom eladni a meglévő készüléket... Köszönöm, további kellemes vasárnapot!

    [ Szerkesztve ]

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Technoman #1274 üzenetére

    Először is: köszönöm a sok szempontra kitérő válaszodat! :R

    Az általános topicban írtam, hogy nem vagyok hajthatatlan, más típus, akár más márka is jöhet ;)

    a jobb jelen állás szerint olcsóbb, mint a kevesebbet tudó típus -- jelenlegi felállás szerint kicsit olcsóbban tudok 50"AS600-ast, mint 48"AS640-est, ha csak a már bejáratott boltokat nézem, de a keretbe még a 640-es is belefér. Ez volt a két típus választása közötti egyik szempont.

    Két fontos kérdés, amiben még a válaszodat kérem:
    - Adják a rendes távirányítót a 640-eshez is, vagy csak az érintőpaneleset, aztán szerezzek magamnak rendeset ahonnan tudok, meg amennyiért tudok?
    - Mennyire megbízható a tesztelők mérése? Egyik csapat 4000:1 körüli kontrasztot mért az AS600-nál, míg egy másik 2000:1 körülit az AS640-nél, holott azt is írják, hogy ugyanaz a VA panel van bennük. Ez volt a választás másik szempontja: duplaannyi kontrasztot írtak, amit már úgy gyanítottam, hogy nem lehet mérési hiba.

    A 2" nem olyan vészes (legalább ha majd ez vagy az LG feladja a harcot, akkor nagyobb ugrás lesz egy 55"-os :D), de a 3d-re igazából nincs szükségem, mégha szeretem is a térhatású világot (eddig a passzív 3d monitorommal jól megvoltam, igazából el se tudom képzelni, hogy egy (IPS-hez képest amúgyis kicsit lassabb reagálású) VA a számára kényelmetlen képvillogtatással milyen sztereó szeparálást tud elérni mondjuk közeli, magas kontrasztú objektumoknál: nem marad-e áthallás az interlace-elt képkockák között, pl. a sötét éjszakában nem lesz-e három darab egy közeli világító objektumból... Ez a probléma előjön a passzív monitoromnál is, ha nem jó magasságban ülök (ennek meg ez a hibája), de elfogadom, hogy a polárszűrőktől nem is várható el nagy szögtartomány.

    - 1200 Hz vs 100Hz -- ez nem tudom, hogy mi, nekem jellemzően 50i FPS-t fog kapni, esetleg akkor mást, ha valami filmet nézek. Gondolom ez az a képkocka interpolálós dolog lehet, ami az LG-nél a trúmósön.
    Az LG-nél ki vannak kapcsolgatva ezek:
    - dinamikus kontraszt: úsztatgatja a háttérvilágítást, amitől herótom van. A film helyett azt kezdem figyelni, hogy képváltásnál miképp áll neki elhalványodni az esti égbolt az összes csillagával, vagy hogy fényesedik ki a Hold, miután ráemelik a kamerát... eddigi összes monitoromnál is ki volt kapcsolva, natívban tudjon minél többet, ez számít.
    - dinamikus szín/clearwhite/stb: ugyanaz csak pepitába
    - zajcsökkentések: képélességet befolyásolják károsan részletes képnél, ugyancsak zavar
    - TruMotion: kikapcs... ha bekapcsolom olyan lesz a svenkelt kép tőle, mint számítógépes játékoknál a motionblur, ami valamiért szédít. Biztos én vagyok fordítva bekötve...

    - kontrasztnál a cég itt a "Brillant" elnevezést használja, szemben a 600-asnál használt "High Contrast-tal" szemben (bármit is jelentsen ez) -- szerintem ez csak a kicsit kisebb képernyőből fakadhat, ha valóban ugyanaz a típusú a kijelző. Esetleg az lehet még, hogy ha ez nem edge-led, míg a másik igen, így több fény hasznosul a LED-ekből a más elhelyezkedés/más diffúzorrendszer miatt, persze ez csak találgatás.
    - kicsit igényesebb a hangszóró ill. a mögöttes elektronika -- bármi elektronika kicsit igényesebb, az már nyerő (nem vagyok oda a kinyílt kondenzátorokért, hidegforrasztásokért...), a hangszórói viszont vélhetőleg nem lesznek használva... addig vékonyítgatták ezeket a tévéket, hogy a bennük lévő csík-hangszórók még híradóra is értékelhetetlenek. LG-nél is le lettek váltva :) No de majd meghallgatom, hátha ez már jobb, az is lehet, hogy használva lesznek.
    - a legfontosabb (számomra) IFC megléte (képi interpoláció) -- ...vagy ez a truemotion Pana megfelelője? Mindegy, ha az, akkor esélyes, hogy kikapcs... persze előtte megnézem, hátha mégis úgy a jobb, különböző gyártók többé-kevésbé különböző algoritmusokat használnak, lehet, hogy nekik pont sikerült eltalálni, hogy jobb legyen számomra is vele.
    + még pár okos alkalmazás (info bar, scrolling screen, -- alapból egyáltalán nem volt feltételem, hogy okos legyen (pláne, hogy a routert estére áramtalanítom), csak az, hogy a mostanit megütő, vagy ha lehet, akkor jobb legyen a natív kontrasztja. De nem-okosból nem találtam VA paneleset :)
    A DVB-T2 tunerben nem vagyok biztos -- egyelőre kábelünk van, az meg DVB-C, ez a T2 szerintem csak a mindighez fog kelleni, ha majd egyszer átállnak.

    Még egyszer köszönöm a véleményezést, ha nem vagyok túl nagyravágyó, akkor a fenti két kérdésre még szeretném kérni a válaszodat. ;)

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Technoman #1282 üzenetére

    Régen, nekem úgy magyarázták a Panasonicnál a 3D-s TV-k kontrasztértéket, hogy mindenképpen nagyobbnak kell lenni az értéknek -- Pont ez zavaró nekem is és ezért nem értem: az AS600-ast hozzák ki a tesztek jobb kontrasztúnak. 50"AS600 vs. 48"AS640, vagy itt: 42"AS600 vs. 48"AS640 (utóbbi kettőnél nem hasonló méretűek a készülékek, de ott is a 2d jött ki jobbnak). Persze nyilván ezekből a kisebb, 2000:1 körüli kontrasztarány is már jobb a mostaninál :)

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Technoman #1284 üzenetére

    Két teszter céget leltem, mindkettő a 600-ast hozta ki jobb kontrasztosnak: függetlenül attól, hogy egymáshoz képest nagyon eltérő értékeket mértek, cégen belül a 600-as erősen jobb lett mindkettőnél. Igazából én arra gyanakszok, hogy más gyártja az egyik panelt meg más a másikat... ha egy gyártótól származnának, akkor nem lenne értelme a 48"-50" megkülönböztetésnek, lehetne mindkettő 50-es, ha más nem, akkor azért, mert azzal már tízzel nagyobbat lehet mondani (40 helyett 50). :D

    Szerettem volna a készülékeket szemügyre venni, de ez az, ami nem megy... ehhez valami pesti üzletet kellett volna keresni (szabi, felutazás, satöbbi), ahol ki van rakva mindkettőből egy, itt a semmi háta mögött, ahol még villanyvasút sincs inkább nem is erőlködök effélével. 1200Hz-et nyilván még egy TN se tud lekövetni, de nekem valahogy gyanús, hogy még egy plazma se. (O?)LED-esek akár tudhatják is, de ott megintcsak nem lenne sok értelme.

    Helyi fényerőszabályozást az LG még nem tud, csak edge-led a szentem. Szerintem azt ugyanúgy nem szeretném, mint a teljes képernyőre vonatkozó fényerőszabályozást :D

    Ha egy 2-3.000Ft-os rúd szalámira kötelező ráírni, hogy hány gramm húsból készült, akkor egy 200.000Ft-os tévére miért nem kötelező ráírni a fontosabb tulajdonságokat, amivel egymáshoz mérhetnénk őket? Tiszta ganajság... :/

  • spidersoft

    senior tag

    válasz #94529552 #1286 üzenetére

    LG42LV4500-am van, erős három éve vettem. Az nem tud effélét még, egyelőre csak ahhoz tudom mérni a funkciókat... :D szóval azon ki van kapcsolva az összes képokosító izé, mert egyikkel se lett jobb a műsor, pontosabban mindegyikkel csak rosszabb lett.

  • spidersoft

    senior tag

    válasz umbriel #1312 üzenetére

    nálam például ez a pakk szaggat (a konyhai kis buta-Philips viszi szépen):

    General
    Complete name : Under.the.Dome.S02.HUN.WEB-DL.XviD-nIk\Under.the.Dome.S02E03.HUN.WEB-DL.XviD-nIk.avi
    Format : AVI
    Format/Info : Audio Video Interleave
    File size : 350 MiB
    Duration : 40mn 37s
    Overall bit rate mode : Variable
    Overall bit rate : 1 204 Kbps
    Writing application : VirtualDubMod 1.5.10.2 (build 2540/release)
    Writing library : VirtualDubMod build 2540/release

    Video
    ID : 0
    Format : MPEG-4 Visual
    Format profile : Advanced Simple@L5
    Format settings, BVOP : 2
    Format settings, QPel : No
    Format settings, GMC : No warppoints
    Format settings, Matrix : Default (H.263)
    Muxing mode : Packed bitstream
    Codec ID : XVID
    Codec ID/Hint : XviD
    Duration : 40mn 37s
    Bit rate : 1 068 Kbps
    Width : 624 pixels
    Height : 352 pixels
    Display aspect ratio : 16:9
    Frame rate : 23.976 fps
    Color space : YUV
    Chroma subsampling : 4:2:0
    Bit depth : 8 bits
    Scan type : Progressive
    Compression mode : Lossy
    Bits/(Pixel*Frame) : 0.203
    Stream size : 310 MiB (89%)
    Writing library : XviD 1.2.1 (UTC 2008-12-04)

    Audio
    ID : 1
    Format : MPEG Audio
    Format version : Version 1
    Format profile : Layer 3
    Mode : Joint stereo
    Mode extension : MS Stereo
    Codec ID : 55
    Codec ID/Hint : MP3
    Duration : 40mn 37s
    Bit rate mode : Variable
    Bit rate : 123 Kbps
    Minimum bit rate : 32.0 Kbps
    Channel(s) : 2 channels
    Sampling rate : 48.0 KHz
    Compression mode : Lossy
    Stream size : 35.9 MiB (10%)
    Alignment : Aligned on interleaves
    Interleave, duration : 24 ms (0.58 video frame)
    Interleave, preload duration : 258 ms
    Writing library : LAME3.98r
    Encoding settings : -m j -V 5 -q 2 -lowpass 16.5 --vbr-new -b 32

    [ Szerkesztve ]

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Technoman #1314 üzenetére

    Van egy egreat R6-A, de az egy külön eszköz külön távirányítóval és külön macereával. Ha elalszok a sorozaton végigjátssza a pendrájvot reggelig :D Írta itt valaki, hogy nem egyértelmű és meg akarjátok fogni, hogy mit nem szeret a tévé, én csak azért postoltam ide egyet, amibe most belefutottam, ha ne csináljam akkor elhallgatom, ha lesz még :B Firmware már friss van rajta, a tévé találta valahol az éterben, nem kellett pendrájvozgatni, ami mondjuk előnyös :K

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Technoman #1317 üzenetére

    Jaja, teljesen jogos, elég sok az ilyen elsőzős releaser... gondolom pénzt kapnak érte valahogy, valahonnan... no mindegy, akkor nem küldök több mediainfot ;)

    (#1316) ht42: igen, a program megoldotta a szaggatást... mondjuk már így néztem meg :D igazából nem is hagyományosan szaggatott, hanem mintha gyorsabban játszotta volna a filmet, miközben kb. félmásodpercenként megtorpant egy frame-en. Mintha a lejátszó meg a kijelző képfrissítése nem egyezett volna. Valszeg nem ilyenről volt szó, mert átkódolás nélkül helyrejött a dolog :)

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Technoman #1319 üzenetére

    Hallgasd, hogy Dune-nel a HDD mit művel közben a gépben ;) Ha kerreg, mint a félőrült (az egreat-tel nekem ezt csinálta függetlenül attól, hogy saját, oPlay vagy milyen fw volt rajta), akkor zárd be a böngészőket (logikátlannak tűnik)... Ettől nekem helyrejött és nem reszelt egyfolytában a winyó, szépen vitte át a mádiafilet az etherneten. Végső megoldást az jelentette, mikor minimális swapet állítottam be és azt is feltettem ramdiskbe.

    Ha a tévével nem recsegteti, akkor gondolom értelmesebben olvassa a filet (valamire való méretű buffert használ és normális méretű blokkokat olvas egyszerre, így nem terheli úgy az IDE/AHCI/mittoménmi vezérlőt).

    A hálózati eszköz beállítása-dolgot próbálgatom én is, de hosszadalmas kérjükvárjon után mindig sikertelen a regisztráció... gondolom valamit még nem jól állítottam be. Jogosultságok elvileg rendben vannak: van olyan gép (gondolom kiszolgálóhoz azt kell beírni), van olyan mappa, van olyan felhasználó és az a jelszava, és a mappára van a felhasználónak joga, kis-nagybetű stimmel. Gépnév helyett próbáltam IP-t is, változatlan sikerrel :D Annyi, hogy így jóval előbb rájön, hogy sikertelen. Másik windózos gépről teszteltem, az rálát... no majd még kínozom később.

    [ Szerkesztve ]

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Technoman #1322 üzenetére

    Nem ismerem az IT szintedet, de nem szeretném kétségbe vonni, ha mégis sikerült, akkor utólag is bocsánat érte...

    Visszakerestem, talán meg is találtam (lehet valahogy a fórumon olyan lekérdezést, hogy csak a te commentjeidet lássam?...) a módszered, de úgyse műköszik: szimplán nem akar csatlakozni... pingre a tévé válaszol, net megy a böngészőjében. Egy alhálózaton vagyunk. Valami jogosultságos baj lehet...

    A tévé ezt javasolta, de magamtól se csináltam mást.

    No majd egyszer.

    [ Szerkesztve ]

  • spidersoft

    senior tag

    válasz ht42 #1325 üzenetére

    8.1 van, és más okból kell a jelszavas hozzáférés (anélkül nem tudom az egyik gépről feltallózni a másikat valamiért), illetőleg nem tudom, hogy lehet-e valahogy törölni teljesen a jelszavakat ebből, eleve valami microsoftos accon keresztül kell valahogy belogolni a 8.1-re...

    De ennek a dolognak jelszóval is működnie kellene, a másik windowsos gépemről teljesen rendben találom a megosztást, az egreat (realtek chipes) lejátszó alól is elérem, sőt, telefon alól is (android 2.2), és mindkét gép megosztásait elérem, csak a tévé nem akarja egyiket se. Próbáltam fix ip-t beállítani rajta, úgy se. Tűzfalat próbáltam kikapcsolni, úgy se.

    Nyilván próbáltam a mindenkinek full controlt adni (vagy legalábbis amennyire itt azt lehet), de ez se oldotta meg.

    update: ami még különbség: ha IP-t írok be a tévének kiszolgálónak, akkor az állapot=Nincs csatlakoztatva, ha pedig a gép nevét, akkor az állapot=Nincs regisztrálva.

    [ Szerkesztve ]

  • spidersoft

    senior tag

    az 1.7. pontban jelzett időtartamon belül vásárolnia kell legalább egy új (nem használt) Televíziót valamely hivatalos Panasonic márkakereskedő Területen található üzletében, és meg kell őriznie az eredeti vásárlási bizonylatot (nyugtát vagy számlát), mely tartalmazza a Televízió modellszámát és a vásárlás időpontját is, és

    a 2014.11.01. és 2015.02.28 közötti időtartam alatt és legfeljebb a vásárlás időpontjától számított 30 napon belül regisztrálnia kell a megvásárolt Televíziót a következő honlapon: www.panasonic5Y.com (a továbbiakban: „Akciós Honlap”).

    -de-

    Az Akcióban csak azokat Televíziók vehetnek részt, melyeket a gyártó a Területen történő értékesítésre szánt, azokat a Szervező hozza forgalomba, és amelyeket a Területen székhellyel bíró valamely hivatalos Panasonic márkakereskedőtől vásároltak. Ennek megfelelően mindazon Televíziók, melyek nem a Területen kerültek forgalomba, azaz amelyeket külföldön (pl. interneten keresztül), vagy olyan természetes személytől vásároltak, aki azt nem üzleti tevékenysége körében értékesítette (hanem pl. online aukció keretében), nem jogosítják fel a Résztvevőket (definícióját lásd lejjebb) az Akcióban történő részvételre.

    Nomármost én az emagon vettem, és egy ADIV Consulting nevű brigádtól kaptam Etyekről, aki azt írja magáról, hogy a Pana importőre, ami viszont nemtom mennyire hivatalos partner.

    [ Szerkesztve ]

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Tsunami73 #1340 üzenetére

    PAN EUROPEAN GUARANTEE-t adtak hozzá ;) Köszönöm, akkó regelem...

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Technoman #1346 üzenetére

    Ilyenem van, de A3 méretű... érdekes kérdés, hogy *olasz* blokkdiagrammot miért kaptam? :D Nem bánom, csak nem értem az okát... :D Adhattak volna kapcsolási rajzot is :D

    [ Szerkesztve ]

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Technoman #1350 üzenetére

    Tényleg remek feketéje van, és jól működnek a "tuningoló" funkciók is, viszont a felhősödésre mindenütt panaszkodnak... ha a sarokban fekete pixelek vannak, de egyébként mennie kell a háttérvilágításnak rendesen (pl. ha nem 16:9, hanem egy picivel szélesebb vásznú a kép (pl. 1.85:1), akkor a jobb felső és alsó sarokban szép szürke pászmával látni, ahogy pucsít befelé a LED :D Ettől az egy esettől és két ponttól eltekintve nekem teljesen jó a képernyő, ez még nem zavar (láttam már randán felhős képernyőt, ez nem az).

    A gyári beállításokat felül kellett bírálni, mert nekem túl világos volt úgy, de ez se baj, majd ha pár év múlva gyengülnek a LED-ek, akkor még lesz tartalék, lehet ráadni kicsit.

  • spidersoft

    senior tag

    Na jó, nem megy a megosztás... nem tudom, hogy miért, de nem megy.
    - Két gépem van, egyiken win7x64, másikon win8.1x64, mindkettőn vannak megosztások, mindkettő látja egymást, és a tévéhez létrehozott felhasználóval feljelentkezve működnek a tévének szánt megosztások. A tévé egyik gép egyik megosztását se tudja "regisztrálni".
    - Mindkét gépről válaszol a pingre a tévé
    - ez alapján van minden (igen, próbáltam a Mindenki számára történő megosztást is)
    - próbáltam kitörölni a felhasználói nevet és jelszót a tévéből (ekkor állítólag a kapcsolat létesítésekor kéne beírni), úgyszint nem tudja regisztrálni
    - próbáltam kikapcsolni a jelszóval védett megosztást a gépen, majd előbb az üresen hagyott, majd kitöltött felhasználói név mezővel próbáltam, ugyancsak semmi
    - internet van a tévén
    - egy subnetben van minden eszköz, nincs IP ütközés se
    - Android2.2-es telefonomról ES Explorer alól működnek a megosztások, szóval szerintem nem router probléma vagy win-linux ütközés lesz...
    - a tévén beállítottam a wifit is, de úgy is ugyanaz
    - próbáltam fix IP-t beállítani, semmi különbség

  • spidersoft

    senior tag

    létrehoztam egy guest nevű usert, azzal se megy. ideiglenesen bekapcsoltam a "vendég" nevű speciális usert, azzal se megy. valami sz@r van a palacsintában...

    Ugye ha üresen hagyom a felhasználói név és jelszó mezőket, akkor csatlakoznia kéne, *aztán* kérni a jelszót minden hozzáférésmenet elején (effélét ír legalábbis a Pana oldala). Nos, ha üresen hagyom akkor is csak keresgéli vagy egy percig, majd végül nem tudja regisztrálni, nem kérdez az semmit... valamiért a gépig nem jut el (két különböző rendszerem van, egyiken se megy). Tűzfal van a gépen, amit próbáltam ideiglenesen kinyírni (nyilván a win tűzfal szervizét is lelőttem), ez sem segített.

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Technoman #1360 üzenetére

    Felhősödést *általában* én se látok, de minden teszteroldal panaszolja. Azért csak általában, mert akkor észlelem 1-2 frame-nyi időre, ha töksötét a szoba és világos képernyőről tökfeketére vált az adás, de ez egyáltalán nem biztos, hogy a háttérvilágítás hibája, elképzelhető, hogy a panel reagál a változásra *időben* inhomogén módon. A bevilágítást a jobb oldali két sarokban látom, bal oldalt (meg úgy egyáltalán, körben bárhol) nincs.

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Technoman #1362 üzenetére

    Jobb oldalt a sarkokban nálam mégis van két, a sarok felé mutató maszat: ha világos a kép akkor a két fekete csíkban látni. Vélhetőleg nem sikerült századra eltalálni a diffúzorlapok pozícióját. Elvileg fresnel lencse-jellegű (nem az, csak olyasvalami, de nem nagyítós hanem torzítós lap) van néhány darab egymáson, az terjeszti a fényt, aztán ha valamelyik nem jó pozícióban vagy szögben van, akkor az efféle mókákat csinál... effélére elég érzékeny :) szóval az ilyen mókák elvileg javíthatóak lennének, ha az ember venné a bátorságot, és nekiállna *picikét* tologatni ezeket a lapokat.

  • spidersoft

    senior tag

    válasz virkir #1366 üzenetére

    Rendszergazda vagyok, emellett a UAC ki van kapcsolva (teljesen, ami ugye onnan ismerszik meg, hogy a win8 appok (pl. pasziánsz:D) se mennek). Ennek így jónak kellene lennie, mondom: a másik gépről és az ezeréves androidos telefonomról is tudom kezelni a megosztást, valamint működik az egreat médialejátszóval is (épp A.C.Ryan PlayON!HD firmware pihen rajta). Szóval itt valami a tévével lesz... legújabb fw van a tévén, nemtom mikor adnak ki mégújabbat, hátha az megoldja. Arra is gondoltam, hogy lehet nem tetszik neki a kötőjel a gépnévben ("spd-pc" és "spd-gamer"), de a Pana oldala szerint nyugodtan lehet benne...

  • spidersoft

    senior tag

    AS600: direkt van a tévének film lejátszása közben, előretekeréskor olyan hangja, mintha magnókazettát pörgetnék? :D Nem sivalkodás, hanem mint a kazetta dobjának a súrlódása... Ez némítással abbamarad, szóval a hangszóróból jön. Halkan csinálja, nem zavaró, csak érdekes. :)

    [ Szerkesztve ]

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Z10N #1594 üzenetére

    telefonnal felvettem, de nem hallani jól... ettől magasabb hangja van. igazából nem hangos, nem zavar, csak fura :) pause közben is csinálja, hangerő állító gombra vagy mute-ra elhallgat.

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Panthera #1596 üzenetére

    pendrive-ról csinálja. HDD-ről még nem próbáltam... megosztott mappára meg még mindig nem tudok vele csatlakozni :D Vagy fícsör, vagy bug :DDD Most sorozatot nézek, eddig akármelyik részben pauzáltam vagy tekertem bele 10-ből 9-szer csinálta, más fájlokkal lehet nem fogja, majd kiderül.

  • spidersoft

    senior tag

    Felirat mérete. Ok, fix. Van valamerre valami infó arról, hogy az AS600 milyen feliratfileokat kezel teljes körben? Egyes feliratfileokban lehet betűméretet állítani, illetve vannak grafikus (pl. mjpeg-ekből vagy targákból álló) felirattípusok, hátha valamelyikkel elboldogulna ;) Amúgy próbáltam ugyanolyan felbontású MKV-t, aminek beépített felirata van, illetve AVI-t, ami mellett .srt van. Az MKV feliratának a betűje nagyobb:

    [ Szerkesztve ]

  • spidersoft

    senior tag

    válasz cafu007 #1669 üzenetére

    Nekem volt már VA monitorom, mindenki lehúzta, hogy milyen ganyé, nekem eddig mégis az eddig itthon vagy melóban használt laposmonitorok közül az volt a legjobb. Az AS600 képminőségére sincs egy rossz szavam se, előtte az LV4500-as LG-t használtam (most megörökölték a szüleim), hát annak olyan képe volt, mintha emezt bekenném zsírral... konyhai kis Philips: szemből nézve jó képe van, de ha leülök, akkor elsötétül meg nagyon durván csökken a kontraszt. Én ezt a Panát nagyon nem bántam meg :) A feliratokat mondjuk tényleg kezelhetné kicsit jobban (betűméret...), viszont az tetszik benne, hogy ha bekapcsolom a feliratot, akkor a médialejátszóból kilépésig bekapcsolva marad, nem kell egy sorozat minden részénél végigmászni a menün. Ellenben ha már van a távkapcson dedikált felirat gomb, akkor az működhetne a lejátszóban is... Másik dolog, hogy még mindig nem sikerült csatlakoznom vele a PC megosztásaira :D (net van a tévén, de nem csatlakozik a megosztáshoz, holott az egreat lejátszóval vagy az android2.2-es mobilommal simán megy).

  • spidersoft

    senior tag

    válasz kriszti@n #1714 üzenetére

    a film nem az interneten sztrímelődne át, hanem a belső hálózaton... semmi köze a netnek hozzá. ha a router bírja (mondjuk nem 54Mbites), és ha a gép látja a winyót, akkor elvileg a tévé is látni fogja a gépen a megosztást. más kérdés, hogy a pármillió pana júzer közül egyedül nekem nem látja :D

    Rákérdezek mégegyszer, ígérem többet nem erőltetem: tud az AS600 valami olyan feliratfileformátumot, ami nem szöveges alapú, hanem bitképes? Azzal meg lenne oldva a karakterméret-probléma... valami olyan kéne, amihez nem kell bántani a videofilet (divx/mkv/dvd/stb. használ olyat, hogy benne vannak a videofileban a feliratok is)

  • spidersoft

    senior tag

    válasz ht42 #1708 üzenetére

    Szia! Nem tudom, hogy a HDMI-n mi történik ezeknél a pana tévéknél, illetve hogy az USB-je elég-e megtáplálni a rpit... megoldható ezzel a raspberryvel, hogy mikor a tévé kikapcsol (elaludtam...), akkor kikapcsoljon a készülék is? Van egy egreat R6A játékosom, ami minden szükséges dolgot kiválóan játszik, de ha megszunnyadok (szinte minden nap megszunnyadok), akkor reggelig önhatalmúlag megnéz vagy tíz részt a sorozatból, halvány lila dunsztja sincs, hogy a tévé már rég kikapcsolt... ezen tulajdonsága miatt mostanság inkább nem használom.

    Gondolkoztam már tévéokosító androidos dugókon is, de azok elég halványak... vagy drágák, vagy nem játszanak normálisan dolgokat, lassan bootolnak, ki kell keresgélni a lejátszóprogramot, tallózni a pendriveot, meg nem is tudják a videojelet beszinkronizálni a filmhez. Ha egy rpi tényleg mindenestül kihozható egy húszasból, és nem vagyok pofátlan, akkor kérnék egy gondolatébresztő linket :B Ha nem ennek, akkor másnak majd jó lesz, bár egyelőre még az atmega328-as arduinot se nőttem ki :D

    [ Szerkesztve ]

  • spidersoft

    senior tag

    válasz rsf #1735 üzenetére

    Ezzel kapocsolatban: mivel ilyennel még nem próbálkoztam, de a későbbi beruházás miatt jó lenne tudnom, ezért kérdezném: az AS600 milyen esetekben ad ki az optikai kimeneten hangot és milyet? Kódolgat valamit vagy áttolja a streamet 1:1-ben? Pl. ha kötök rá médialejátszót/raspberryt HDMI-vel, akkor az onnan jövő hang megjelenik az optikai kimeneten? A DVBC/DVBT hangja megjelenik? Az analóg tévé/más analóg bemenetek hangja gondolom nem...

  • spidersoft

    senior tag

    válasz csalafinta65 #1827 üzenetére

    a 42"-os verziója tuti IPS (olyanom volt a mostani AS600 előtt), és olyan képe van, mintha meg lenne kenve zsírral :((( nálam leginkább este szól a tévé, olyankor jól jön a fekete szint. megint kinek a pap, kinek a paplan...

    ...várjatok, hozok popcornt :W

    (valamelyest ON)

    Mivel nem leltem olyan feliratfile típust, amit vinne a tévé és amiben lehetne állítani a karakterméretet (akár formázóparancsokkal, akár mert bitképekből áll), így ideiglenesen ráégettem a sorozatra... ősember-megoldás, de működik.

    Wondershare Video Converter nevű progival csináltam, tud batch eljárással dolgozni, egyszerű a fontot állítani (bár nem kell, mert a default is pont jó: 720p esetén 36 pontos, 400p esetén 18 pontos Tahoma a default), kódoláshoz használja nálam mind a négy magvat (és egyszerre négy epizódot tömörít...), meg elég gyors... kb. 6 perc alatt végzett a négy family guy-jal az A8-6500-on. :DDD

  • spidersoft

    senior tag

    válasz Technoman #1860 üzenetére

    ...ráadásnak a szervizek általában csak egy vagy nagyon kevés típussal foglalkoznak (márkaszervizek). Hordanak hozzájuk mondjuk három márkát, amiből nagyon sok a két márka, a harmadikból meg, mint ahogy mondod is, egyébként is alig adtak el, így százalékosan lehet, hogy abból a típusból több hibásodik meg annak ellenére, hogy tizedannyival találkozik a szervizes.

    A másik három-négy nagy márkával meg szinte nem is találkozik, mert azokat szimplán más szerződött partnerhez hordják a boltok és más van a kézikönyvben is, és csak elvétve tolja be egyik-másik markikanéni a nem-márkahű trubadúrládáját.

    [ Szerkesztve ]

  • spidersoft

    senior tag

    válasz #94529552 #1897 üzenetére

    Néhány évvel ezelőtt az volt a trend, hogy minél vékonyabb legyen a tévé (mondjuk két centi), ami nulla hangdobozt jelentett. AZ AS600-asom kb. 5 centi vastag, ami már enged létrejönni némi hangzást: túlvezérlés nélkül is van elég hangerő, némi kevéske mély meg van magas is. Szerintem szól úgy, mint egy 61 centis CRT.

    A még keskenységre törekvő LG 42LV4500 hangja kritikán aluli volt, zsebrádió-szerű se magas-se mély valami, ráadásnak a pici hangsugárzók erőlködése következtében zizgett a tábla lemez a hátán... mivel a saját hangszórói kis csatlakozókkal voltak rádugva, így még beleforrasztani se kellett, kapott egy videoton hangdobozpárt, ami elpihengetett a tévé mögött, így a tévé saját belső erősítője vitte a két dobozt, a hangszórórácsán hoztam ki a vezetékeket (látni elölről nem lehetett) :D

    Amúgy ez a hűdelapos tévé trend is egy idiótaság: ahol a hangszórók vannak ott eleve duplavastag a tévé, illetve gyakran hátrafelé állnak az aljzatok, ami miatt ugyancsak esélytelen közel tenni a falhoz még 90°-os csatlakozókkal se.

  • spidersoft

    senior tag

    válasz blakey #1906 üzenetére

    Erőst függ a forrástól meg a napszaktól. Nekem nappal 20-25 környékén jó a legtöbb tévéadás, este leküldöm 10-15-re valahova. Az előző sorozatot 6-7-en néztem, a mostanit este is fel kell tolni 30-35-re...

    Hagyományos szoba szekrénysorom van (kb. 30 éves), és ahol a régi "doboztévé" lakott, most az elé van kiengedve a tévé, mert be már nem fér, így van mögötte egy 220 literes üreg :D

    [ Szerkesztve ]

  • spidersoft

    senior tag

    Üdv! AS600-as tévém van, felfigyeltem egy érdekességre: a nyári időszámítás óta egy órát késik a guide és vele együtt a programok is. Ha felteszem az órát GMT+2-re, akkor jó, de nyilván csak őszig lesz jó. Ez a tévé hiányossága, én nem jöttem még rá, hogy hol kell beállítani a nyári időzónát, vagy a szolgáltató újabb finomsága? Előre is köszönöm a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák