Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Technoman

    őstag

    válasz csalafinta65 #579 üzenetére

    csalafinta65 Oké megpróbálok objektív lenni. A minimum, hogy offba írom a soraimat, hisz nem a Panáról fog szólni. Előre is bocsi, de az LG-t annyira nem ismerem, mint a Panát. Ha vmi hibát írok, majd valaki kijavít (talán Pumma kolléga, a neve az LG fórumról ismerős)
    Szóval, akkor Panasonic LG 47LB670 vs.TX-48AS640 Ahogy én láttam/látom
    Pro:
    1. Az LG TV szebb ez vitán felüli, nem annyira műanyagszerű a váza.

    2.IPS paneles, de a panelre oly' jellemző szürkésfekete beütést egy un. helyi fényerőszabályzás funkcióval próbálják megoldani (Local Dimming a böcsületes neve), ami zónákra ossza fel a panelt, így tudják a feketébb képet a panel különböző zónaiba megoldani (a zónák számát egy-két helyen 12-be állapították meg)

    3.Szolgáltatás dömpinggel rendelkezik. Van benne HDD felvétel, sőt ő képes az analóg külső forrásról is felvételt felvenni(!), Van benne DVDB-S is (azt hiszem S2 is) Jobb a másod távja a Magic Remote, ami egy lézer mutatóhoz hasonlítható.

    4.Neki van ma a piacon a legjobb okos alkalmazása Web OS-nek hívják.

    5. Passzív 3D.

    Kontra
    1.Ez szubjektív, mindenki döntse el saját maga, mi a legfontosabb egy lakberendezési tárgyat, vagy egy TV-t veszünk.

    2.Nem szabad elfelejteni, hogy ez is egy egyfajta digitális turbózás és néha pont az ellenkezőjébe csap át a dolog, mint ahogy azt várnánk. A zónákat állítólag oldalról látni lehet.
    Local Dimming ki:[link]
    és bekapcsolva[link]
    (megj: a fenti képek, igaz egy Samsung TV-t takar, de hogy elképzeld a szolgáltatást és a különbséget nagyon jó példa)

    3. A dömping egy-két lehetetlen feladatot ró az amúgy -állítólag kétmagos- procira. A fórumba sokan számolnak be a csigalassúságú menü elérésre. A logikátlan TV csatorna szerkesztésre, stb...
    Személy szerint a családban is nemrég vettek egy 42LB630-ast, s csak hosszas frissítés után tudták összehozni az LG-t egy Samu telefonnal. Nálam a vacsi új Panám röhögve kommunikál a 3 éves, NEM Miracastos, NEM NFC-s, NEM 5.0-ás Android Samsung Galaxy SII-emmel. Azt hallottam, hogy az LG teljes körű támogatást csak az LG telokkal tudják.

    4. CSAK MA, mert pár nap múlva, a las vegasi CES-en bemutatkozik az Androidos Sony és Philips TV, nem beszélve az új Web OS 2-ről az LG-től (a Pana nem tudom mivel rukkol elő)

    5. Igen a passzív a jobb (egyeseknek). De már lassan 1 hete nyúzom a szememet az aktív technológiával és semmi szemfáradás, szédülés és "bedrogozott hatást" nem érzek. A villódzás is minimális vagy nincs, talán ezt annak is köszönhetem, hogy 3D-zés közben nincs felkapcsolva semmi neonszerű (energiatakarékos izzó), amitől az aktívképzáras technológia meghülyülne.

    Hát, hirtelen ennyi. Hogy miért vettem mégis Panát? Mert:
    - nagyobb (igaz csak 1"-al) és olcsóbb (házimozizásnál minden mm számít, a pénzt meg SAJNOS nem sz@rom)
    - már 20 éve ismerem a Panát ("repül az idő")
    - mert 5 év a gar van rá (ha igazak a Fogyasztói Társadalom íratlan szabályai, miszerint "minden terméket 8 évre gyártunk". Akkor nekem így több mint 62%-os élettartalmi garanciám van) És amikor erről beszélünk, ne felejtsük el, hogy mennyire megdrágult az elmúlt pár évtizedbe a szolgáltatásipar (vgay 3 ezres lenne, ha elmennék ma fodrászhoz, pedig nem egy hajasbaba vagyok)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák