Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • enamessias

    aktív tag

    válasz Gordian #2156 üzenetére

    Ar átlag router nem nagyon kultiválja a szélsőséges hőmérsékletet és a port.
    Másik probléma hogy a kis házban egy antenna kábelt végig huzni, nem pont szerencsés. (3 fal, gondolom tagy távolság)
    Szerintem a router maradjon a szobában. Ahoz egy nagy teljesitményű antennát kötni, ha kevés lenne, akkor csak az antennát a tetőre. Ha a 80m plusz 3 fal még sok neki, akkor a vevő antenáját is lehet nagyobbra cserélni. Azt nem ajánlom hogy tetőre vidd, mert iszonyat drága a kábel és ha hosszú akkor még könnyen zajosodhat is.

    A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

  • enamessias

    aktív tag

    válasz Gordian #2160 üzenetére

    Kezdük azzal, hogy ilyen rádiós (vagy egyéb) nettel még nem találkoztam személyesen! Így csak elképzelésem van a berendezéséről. Atepsi a tetőn milyen kábellel van összekötve a gépeddel? Modemeknél ugye hálozati (UTP) kábel van. Itt nem?

    A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

  • enamessias

    aktív tag

    válasz Gordian #2162 üzenetére

    Este leirom neked részletesen, most tul meleg van...
    Nem kell barkácsolni, se forrasztani. Ezek az antennák (többnyire) készre vannak szerelve. Max felcsavarozni falra/tetőre.

    A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

  • enamessias

    aktív tag

    válasz Gordian #2162 üzenetére

    AP (AcessPiont) nem kell!
    Tehát a gépből kihúzod azt a kábelt,ami a tepsi kütyüjéből jön és a routerbe dugod azt bele. Első nekifutásnak a router maradhat a géped közelében. Majd a routert egy patch kábellel összekötöd a gépeddel. (router lan csatija és a géped hálókártyája) Majd beálítod a routert h legyen net a gépen....

    Következő lépcső, h a másik gépedet wifi képessé teszed, tehát wlan kártyát teszel bele, de a te esetedben mindenképp külsö antennás cucc legyen! Mivel a router és a gép közt nagy távolság és sok fal van, a tehendők a következők: (kisérletezni kell)

    1., a routert közelebb helyezed a kisház felé. (Valszeg kevés lesz)
    2., a router marad szobába hogy ne legyen baja, és egy nagyobb hatású antennát teszel reája. A routerhez körsugárzót érdemes rakni, mert akkor több gépet is lehet vele használni. ...próba.... (szerintem itt már látja a kisházban lévő gép a routert, csak meglehet alacsony lesz a jelszint)
    3., ha nem jó, akkor az antennához adott 2m kábellel az antennát a házon kivülre, akár tetőre kivezetni. ...próba....
    4., A kisházi géphez is egy nagyobb teljesítményü antennát beszerezni. (ide lehet irányított antennát és router fele ''célozni'' vele) ... próba ....
    5., Majd ha még igyse megy akkor ennek az antennáját is kivinni házon kivülre, ekkor már elméletileg a két antenna ''látja'' egymást.

    Még annyit megtehetsz hogy a nagyházban is wifivel csatlakozol, igy a nagyházban megszabadulsz a router és a gép közti kábeltöl, ezáltal a tetöhöz közelebb helyezheted a routert. Ez jol jöhet mert router és antenna közé alapbol csak 2m kábelt adnak. Viszont a kábellel gyorsabb és stabilab a kapcsolat!!!

    Tehát ami kellhet neked:
    -Router
    -1 vagy 2db wifi kártya (1 vagy 2 géphez)
    /ezek biztosan, továbbiak esetleg/
    -körsugárzó nagyteljesítményű (minőségi) antenna! (router gyári antenája kb 2-3db-es) Legalább egy 7 db -es de inkább nagyob antennát ajánlok ide.
    -irányított nagyteljesítményű (minőségi) antenna! (gyárilag ez is 2-3 db) Ide is 7, de inkább nagyobb.

    Én így csinálnám! Ha valaki okosabb nálam nyugodtan javítson ki! :DDD
    Ennél részletesebben nem tudom leírni.

    OFF: túrórudit a tanácsadásért meg majd a cimemre ;] :DDD

    A számítógépem nem öreg, csak klaszikus.

Új hozzászólás Aktív témák