Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kesztió

    aktív tag

    válasz csaszi75 #66666 üzenetére

    Azért nem csak fixen telepített eszközök vannak, a laptoppal szoktam futkározni egyik helyről a másikra, ha a család igényli, hogy fél füllel ott legyek, miközben dolgozom. És a telefonok, persze. Amiről esetleg pont Spotify megy, miközben tesz-vesz az ember.
    Az se igaz, hogy minden tökéletes, mert néha vannak megmagyarázhatatlan dolgok, mint pl., hogy egy router tövében egyszercsak eltűnik a jel és nyilvánvaló, hogy a másik eszközről veszi, a távolság ellenére. Én ezt annak a számlájára írom, hogy valahol ütközhet a kézzel kiosztott csatorna, de erre nincs bizonyítékom.
    És bizony van olyan rész, ahol gyenge a lefedettség, ráadásul pont kritikus zóna, mert ott ülnek a fűtésrendszerhez szükséges intelligens falidugaszok. És számomra érthetelen módon nem az odavezetett extender jelét próbálják befogni, hanem a távoli fix routerét, holott ugyanez a(z ugyancsak Mercusys) extender ugyanilyen (de egyedülálló, automatikusra konfigurált) routerrel kifogástalanul működik.
    Ilyen körülmények között lehet, hogy a mesh csapásra oldana meg minden problémát, de attól még nem értem, hogy milyen technológiával teszi, mitől működik jobban, mint egy szépen, kézzzel bekonfigurált rendszer.

    Másik kérdés, hogy a mesh-nél is hasznát veszem annak, hogy kifogástalan minőségű kábeles hálózat van már a falban? Esetleg a backhaul-hoz azt használja, és akkor nem kell tri-band? Vagy mesh rendszerek esetén tök fölösleges a fizikai hálózat?

    [ Szerkesztve ]

    Bug és debug fia vagyok én

Új hozzászólás Aktív témák