Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Doky586

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz szido85 #66424 üzenetére

    "kértem őket, hogy nyissanak egy pár portot nekem, amit állítólag meg is tettek"

    Azt is megírták hogy melyikről(?) melyikre(22) forvardolnak? Mert a külső tuti nem a 22 lesz.

  • SP4C3

    veterán

    válasz szido85 #66424 üzenetére

    Na most... Ha tudod mit csinálsz, akkor kérd, hogy tegyenek neked egy DMZ-t, a portforwardokat, amiket kértél, azokat meg töröljék. Vajdaságban is van ilyen szolgáltató, ott úgy néz ki, hogy a CPE (antenna) NAT-ol, belháló: 192.168.83.1/24, ha olyan cégnek szuttyogtatom a hálózatát, ahol ez a bizonyos szolgáltató van, akkor a 192.168.83.2-es címet szoktam kérni DMZ-nek, ezt a címet kézzel felveszem a mikrotikekre, vagy épp amilyen routerje van a vállalatnak és ott a tűzfal. Ezekután nem kell hívogatnom, hogy léci rakd már be a 8291-et meg ilyenek.

    Ha csak pár port kell és jó neked így:
    Tételezzük fel, hogy kérted, hogy az 5555 és 5556-os portot forwardolja neked (OKÉ, DE HOVA?!, tételezzük fel, hogy belépett a CPE-be és látta, hogy a usernek van egy asus routerje és arra a dinamikus belső ip-re ráküldte a két portot, ez esetben mindkettőtöknek hatalmas gratula :DD ) Azaz, ha te el akarod érni azt az akármit, akkor PUB_IP:5555 > megy a te routeredre, amin megint csak forwardolod az 5555> LAN_IP:22 valahogy így.

    Ha én ilyen helyzetbe kerülnék, akkor kérném, hogy a CPE-t rakják bridge módba, ha a szolgáltató felől a válasz nemleges, akkor keresek másik szolgáltatót.

    -JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

Új hozzászólás Aktív témák