Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • beach head

    senior tag

    Sziasztok.

    A helyzet: digi internet, bejövő lan kábelen egy tplink tlwr- 841n router wan portjába ami szórj a wifi jelet.
    Amit szeretnék megoldani: A tp link routert összekötni lan kábellel a szobámban lévő tenda f300-as routerrel, hogy ott is jobb legyen a wifi jel. Azért szeretném lan kábellel, hogy a lehető legjobb jel érkezzen a tenda routerbe is.

    Hogy lehet megoldani ennek a kialakítását, úgy hogy mondjuk az a gép is lássa az én gépem ami a tplinkre csatlakozik, illetve az én tendára csatlakozó gépem is lássa tplinkre csatlakozót.

    Odáig ugye egyértelmű, hogy tplink a main router (192.168.0.1), annak a lan portjába dugom a kábelt és elvezetem a tendámhoz.

    Innentől kezdve mit kell pontosan beállítani? A main routerbe be kell kapcsolni a dhcpt?
    A tenda wan vagy lan portjába kell csatlakoztatnom a kábel végét?
    A tendába jelenleg egy lebutított beálllítási lehetőséggel bíro fw fan, választhatok pppoe, dhcp és statikus ip kapcsolati formák közül.
    (ha kell feltehető rá egy bővebb konfiglehetőségekkel operáló fw is, csak tesztelés miatt hagytam rajt azt amivel érkezett mivel mindig megszakadt x idő után a net rajt, de ez úgy látszik gyári hiba és nem fw függő a tendánál)

    Megköszönöm a segítségeteket.

Új hozzászólás Aktív témák