Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • maj-viktor

    őstag

    válasz Keem1 #2884 üzenetére

    Ezt mondhatod... amikor a nyuggerek, állnak előttem a postán a csekkekkel (amikor már jópár éve van csekkautomata), csak ott meg bankkártyával lehet fizetni.... mondjuk azt bírom, amikor előttem állnak sorba csekkel - bankkártyával - okostelóval (ugyebár QR-kóddal is simán befizethető lenne) én meg aki az alapszolgáltatást (levél feladása) várok félórát... no comment!

    Meg most pl. csomagot feladni már csomagautomatával is lehet (ergó úgymond gépesített - automatizált folyamat), akkor meg hogy nem lesz munka az lesz a bajuk, áhhh!

    De amíg postán is cukorkát, WC-papírt meg minden kutyafülét lehet kapni, és az "ősrégi" alapszolgáltatást nem csinálják rendesen - várhatjuk!

    Most egy banknál is nem csak kp. befizetés meg kifizetés van... megtakarítás, biztosítás, lakástakarék, kötvény, állampapír, biztosítás, hitel, minden fene van.... de tény az emberek 90%-a a készpénz ki-be-t használja csak! Ahogy postán is: levél-csomag-csekk az emberek 90%, a maradék egyéb "hülyeség": lottó-sorsjegy, biztosítás, ABC termékek, azért kevesen... és a posta a csekk pénzből nagyon is jól elvan, azért sem akarják nagyon átterelni digitálisra az embereket... hogy csoportos beszedési megbízás, QR-kód, okostelós fizetés, stb.!

    Én mostmár ha van csekk-em is próbálom csekkautomatával intézni, csomagot is csomagautomatával, stb.
    Csak nem mindig lehet, ha kp.-val akarom ezeket ugyebár, mert ezek nagyrésze csak bankkártyával megy
    (ez meg ugye a másik indok, hogy "ne lássák" a pénzmozgását, ezért készpénzeznek sokan - az állam meg pont ezért is akarja ráterelni az embereket, hogy "visszakövethető legyen")

    JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

Új hozzászólás Aktív témák