Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz dqdb #15983 üzenetére

    Huhh, bocs, most látom, hogy erre elfelejtettem reagálni.
    Köszönöm a kimerítő választ, elég sok hasznos infót sikerült így megtudnom!

    "Ha az Opera lassan lép, akkor szívni fogsz, és kézzel veszed fel a kivételeket. Jónak tűnő megoldás lenne, ha Windows alatt az Opera tanúsítványtáráé lenne a prioritás (személyes tanúsítványokat csak abban kezelne), de CA és root CA tanúsítványokért - ha önmagánál nem találta - kinyúlna a CryptoAPI tanúsítványtára felé."
    Na igen, és nyilván ezt meg lehetne oldani platformfüggő módon egyszerű feltételvizsgálatokkal - attól függően nyúlkálna egyéb tanúsítványtárakhoz, hogy épp milyen platform alatt használják az Operát.
    Azért nem értem, hogy ezt miért nem valósították meg, mert egyedül nyilván kevesek ehhez a nem kis feladathoz (tanúsítványok up-to-date nyilvántartása), plusz az általad mutatott link alapján egy elég jó módszer is van arra, hogy API-n keresztül elérjék pl. a Windows tanúsítványtárát, és ez olyan nagyon nyilván nem váltakozik... A Windows major verzióváltásaikor nyilván szükséges lehet ennek a kódnak a frissítése, de azt is ki lehetne szűrni, hogy melyik verziókhoz van implementálva a tanúsítványtárak elérése, tehát amennyiben magasabb verziószámú Windows-on használják az Operát, mint amikhez már korábban elkészült a tanúsítványtár elérése, akkor egyszerűen meg sem próbálja ezt a módszert (pl. Windows-ok korai, alfa-béta-RTM-verzióinál nyilván nem várnám el, hogy az Opera tanúsítványtár-elérését is azonnal frissítsék).

    "Persze ellenérvként azonnal fel lehet hozni, hogy az Opera biztonságát így egy tőlük teljesen független entitás biztonsága is befolyásolná, de a tapasztalatok azt mutatják, hogy ilyen téren a Microsoft gyorsabban lép, mint az Opera."
    Egyből ez jutott eszembe, ezért is írtam, hogy egyedül kevesek ehhez a feladathoz - szóval nekem az Opera stratégiája ezen a téren is nem kicsit furcsa.
    Mondjuk ez csak egy az Opera sok hülyesége közül, amit valószínűleg még nagyon sokáig nem fogok megérteni.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák