Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zewa

    senior tag

    válasz bambano #9445 üzenetére

    No no.....
    Azért ez a dízeles kijelentés kicsit erős volt szerintem.
    Családban van több dízel autó is, olyanoknál akik elég sokat autóznak és megéri a dízel. :)
    Legközelebbi példa. Vaternak egy '03-es Alhambrája van 1,9TDi-131ps
    Évi ~60ezer km. kb 10ezer km-en évente tréler+egy autóval a háta mögött.
    Az elmúlt 4,5évben egy önindítón kívül semmit nem kellet cserélni a motortérben.
    Ha 2l-rel fogyaszt kevesebbet mitn egy hasonló teljesítményű benyos motor akkor az a 4,5év alatt ~1,5millió forint az üzemanyagon... :U

    "Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

  • #TOTTI

    őstag

    válasz bambano #9445 üzenetére

    Bocs nem értettem mit jelent nálad az EGY végre elmondtad...:) Örülök így a téma lezárva a hasznos fordulatokról.. Bocs hogy nem vagyok ekkora autós szaki, tényleg a soraid közt kellene olvasnom hogy megértsem..

    4-5 litert sose mondtam.. 5 liter volt a legkevesebb 1050km telitankal ami olyan 52-55 liter.. azt SEM mondtam hogy ebbe ilyen 200as száguldozás belefér ahol persze 3700 körül forog a motor.. ami végülis nem vészes..

    6 az átlag azzal is számoltam.. ha csak a fél évi 40 ezer km-emet számolom.. legyen évi 80ezer cakpakk.. ez ha német benzinárakon számolsz mivel ott vagyok 1.3millio ft különbség évente.. ami nagyon sok magyar árakon..legyen 500 ezer a difi.. egye bassza csak belefér egy szervíz pl turbó... dizelek közt is van különbség.. sztem a 1.9 fiat dizel kiforrott olcsó bérű, talán elavult is.. de azért halad is..

    Az árakról, én 3 milláért vettem a SPORT csomagos.. ami ugye GTC-ben 330ezerrel drágább újan mint a COSMO.. 17es felni stb.. ESP IDS+ meg ilyen szarok.. 29ezer km..

    Ilyen felszereléssel ennyi légzsákkal aprósággal ami kivülről nem is látszik jó ha kapok egy külföldi lerugott visszatekert 1.6os GTC a megoldás nem fogok GTCt venni..

    SZERK:
    Ez a nem vagyok elég gazdag a dizelhez elég elcsépelt... Ha az autót használod akkor dizel olcsóbb.. céges autók 95%a dizel ahol igazán számít.. a fenntartás.. ahol nem ott van esetleg benzines..

    Példa régi céges Caddym..123ezer km /év.. saját teljes évem.. és csak olajcsere stb.. aztán össze is törtem.. 2 és fél évesen 255 ezer volt benn... Semmi nem romlott el rajt a lefagyott ablaktörlő lapáton kívül.. igaz SDI volt.. magyar árakon is 600 ezer a spórolás.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák