Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fasyrt

    őstag

    válasz concret_hp #56002 üzenetére

    Hát figyi, egy üres 20 lábas konténer szabvány szerint 2,33 tonna. Egy ekkora kockányi tengervíz meg jó 39 tonna. Ha így nézem egy konténer pihekönnyű. :D De ha telepakolod bármivel, akkor is az össztömege max. 24 tonna lehet, tehát elméletileg minden konténer könnyebb, mint a víz.

    (40 lábasnál ugyanez 4 tonna üresen és max. 30,5t össztömeg. Nyergesvontatónál itt már gond lehet a tömeg, tekintve, hogy 44 tonnánál nem lehet több a nyergesvontató össztömege.)

    bandus: Bremenhavenbe akartam eljutni, de sajnos még nem jött össze. Ami késik, nem múlik. ;)

    BlacKSouL: mintha az első néggyel még úszóképes maradt volna, de igazából mindegy is. A konténerhajók amennyire tudom a gyomrukban is konténert visznek, de ez nincs valóban lezárva, mint egy ömlesztett árusnál. [link]
    Az egyensúly az valahol szerintem logikus hogy megmaradt. Gondolom, hogy a hajók is trimmelnek az induláskor (csak ugye itt ballaszttal), egy ekkora (fél)test meg működik mint egy úszó sziget, nem lehet csak úgy az egyensúlyából kibillenteni.
    Az viszont tényleg nagyon durva, ahogy az acélkonténerek kinyíltak, mint a virágok. Még jó, hogy CIF volt. :)

Új hozzászólás Aktív témák