Hirdetés

Aktív témák

  • elmoraan (r)

    aktív tag

    válasz Esmein #46545 üzenetére

    Na azért álljunk csak meg egy pillanatra. Jogilag még talán igazad van, de az se divat manapság, akármit is állít az éppen aktuális kormány.
    Nem hinném, hogy egy 17 éves és 11 hónapos emberpalántának 0% felelőssége van, egy 18 éves és 1 hónaposnak meg 100%. Azt még hajlamos vagyok elhinni, hogy egy újszülüttnek van nulla, és az lassan növekszik közel 100%-osra, amikor eléri a 18/21 évet. (Ez meg a másik, ahol 21 év a felnőttkor határa, ott a határon átlépve megváltoznak az emberek?) 13 évesen sem hülye az ember. Sőt, öt évesen sem hülye. Már abban a korban is el lehet magyarázni dolgokat a pöttömöknek, persze nem az n dimenziós vektorterekkel kell kezdeni. (Még akkor sem, ha pl. a térbeli asszociációs képességük nagyságrendekkel jobb, mint neked vagy nekem. Egy térláttatós műszaki rajzot egy gyerek hamarabb átlát, mint egy felnőtt. Kell is néhány év, ameddig az oskolában szépen átszoktatjuk őket a síkbeli gondolkodásra, hogy azután az, aki gépésznek áll, vért izzadjon, ameddig újra rááll az agya.) És a logikus magyarázatot megértik a kicsik, nagyon hamar.
    Azt meg ne mondja nekem senki, hogy egy mai 13 éves emberke nem tudja, hogy nem a gólya hozza a gyereket.
    Ha nem, akkor tényleg Glaser. A felmenőinek is, a partnernek is.

    "Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

Aktív témák