Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz kalimist #24284 üzenetére

    Tucatnyi kábelem van otthon (további tucatnyi volt korábban) és mindegyiknek más (volt) a "hangja". Hogy ezt meg is halld, kell/ene egy "komolyabb" rendszer, mert "belépő szinten" szinte minden mindegy... Ha neked van egy audiofil rendszered és amellett is azt vallod, hogy semmi különbség nincs a drótok "hangja" között, akkor ott nagy a baj. Vagy zeneileg vagy teljesen érzéketlen, vagy erős halláskárosodásod van. Még USB kábelek produkciója között is kardinális különbségek hallhatók, nemhogy analóg kábelek között.

    Az ilyen cikkek nálad a Szent Grál "köreibe" tartoznak? :)

    "csak a zene van"

  • Joshi

    titán

    válasz kalimist #24284 üzenetére

    Miért bukott volna le az Audioquest? Az tudvalevő, hogy az AQ kábelek egyre drágább HDMI kábelei egyre több ezüstöt tartalmaznak. Az is tudvalevő, hogy a nemes fémek jobban vezetik az elektromosságot ráadásul kevésbé korródálódnak és gondolom az ellenállásul és egyéb fizikai tulajdonságuk is jobb. Most a fizikába jobban nem mennék bele, de ezek tények. Én pont ezért nem vettem drágább kábelt a Pearl-nél, mert az én rendszerem nem profitálna belőle az ezüsttartalom miatt. Ettől függetlenül még egy nagyon jó kábel.

    ui.: állítólag egy AQ Vodka kábel előnye egy audiofil rendszerben jön ki, de ott is a hangzásban. Én nem hiszek a százezres kábelekbe, de az tény hogy tartósabbak lehetnek egy átlagos kábelnél. Ráadásul nagyobb esély van egy Vodka vagy Coffe kábelnél, hogy az új HDMI 2.1-es adatátviteli sebességet (I)(48Gbps)(/I) is hozza.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák