Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • devilzero

    tag

    Sziasztok!
    Mellkaspántot szeretnék vásárolni. Eddig egy Amazfit BIP órám volt, amit eladtam, mert ~20%-ot hazudott a pulzusomnál. Annyit tudok az egész témáról hogy ezek a kütyük EKG pontossággal mondják meg a pulzust.
    Futásra (max. félmaraton) illetve konditermi edzéshez szeretnék egy ilyen kütyüt. Láttam a Decaban is illetve vannak a 20-30 ezres kategóriák, de fogalmam sincs milyet lenne érdemes venni. Esetleg akinek van hasonló, tudna valamilyen kiindulási ponttal javasolni vásárlási ötletemet (pl. mivel tud többet egy 30 ezres Polar mint a 10 ezres Dacathlonos?, mi alapján vásároljak? esetleg mi az amit semmiféleképpen ne vegyek meg? a kínai Alis verziókat hanyagoljam?)
    Köszi!

  • devilzero

    tag

    válasz snowdog #13616 üzenetére

    Arra gondoltam hogy a telefonommal szinkronizálnám minden edzés végén a telefonra szánt alkalmazással (ha van ilyen). Látom széles skálát, köszi, meglesem őket!

    anrb neked is köszi, válogatok! :)

    [ Szerkesztve ]

  • devilzero

    tag

    Köszi mindenkinek a sok választ! :R

    Elkezdtem utánaolvasni a javasolt példányoknak, amit még a mai nap is folytatok, ráadásul az órákra is ráálltam. Eddig az üzemidő miatt nem vásároltam Apple Watch-ot, de a Garmin mellkaspántok miatt dobálta az adott webshop a Garmin órákat is és 1-2 elég tetszetős is + ott is vannak már olyan funkciók, ami engem vonz (pl. Garmin pay). Úgy érzem idén még sok "Deák Ferenc" fog még távozni zsebeimből ha így folytatom, de egyenlőre csak olvasok róluk. Lehet kérdezni is fogok itt, aztán ha megvan a kiszemelt, írom a véleményemet. :D

  • devilzero

    tag

    válasz devilzero #13629 üzenetére

    Valószínűleg a Polar H10-et fogom választani a mosható pánt miatt valamint karoracentrum.hu weboldalon BLACK12 kóddal 12% + a tétovázásom miatt +5% kedvezményt adnak, így 25.000 alá bemegy az ára ráadásul ingyen posta van 10.000 felett. Viszont sokat olvasgattam az órák után is és egészen megtetszettek a Garmin órák :) ez majd egy másik projekt lesz (remélem a Garmin termékek nem csak házon belül kommunikálnak jól).
    Majd jelentkezem...
    :R

  • devilzero

    tag

    Sziasztok!
    Amazfit Bip után szeretnék újabb órát vásárolni. Igazából futáshoz a pontos GPS, messenger értesítés és legalább egy hetes üzemidő érdekel, más nemnagyon.
    Xiaomi Mi Watch Lite-ot néztem ki, legalábbis látom hogy vannak ezek az “új” órák ~60dolcsiért. Van jobb alternatíva, valahol ebben az árkategóriában?

    [ Szerkesztve ]

  • devilzero

    tag

    Sziasztok! Utobbi idoben (2honap) ora nelkul vagyok (Amazfit Bip volt 3 evig kb.). Latom hogy az utobbi kommentekben a Bip U Pro nagyon ajanlott ora ezert en is berendeltem egyet 20.800 Ft-ert 9 napon belul nemetbol hozza a DHL. Majd irok rola par sort hogy milyen. Koszi a kivalasztast! :R

  • devilzero

    tag

    válasz balazs1956 #14442 üzenetére

    Én csakis az olcsósága miatt rendeltem meg. Az előző órám is kínából jött, de Gloabl Amazfit Bip volt. 3 évet bírt és csakis azért váltam meg tőle mert összekarcoltam. Több száz terméket rendeltem már aliról (30 Ft-tól 100ezer forintig), a 60-80ezres refurbished iPhone-okkal megjártam már, de akkor is felajánlották, hogy küldjem vissza vagy adnak részleges pénzvisszatérítést (20-30 USD). Utóbbit választottam, majd 15USD-ért pl megvettem az akkumulátort és jó is lett pl. Nem szoktam visszaküldeni.

    Szval nekem megér 8ezer forintot a garancia hiánya egy 20 ezer forintos terméknél, 2-3 ezer forintnál még elgondolkodtam volna az itthoni vásárláson amúgy.

  • devilzero

    tag

    válasz devilzero #14437 üzenetére

    Sziasztok! Megjott az ora (8nap). Elsokorben szep, okes, rendben van de maris hianyzik az Amazfit Bip-nek az “always on display” feature-je. A Bip szija sztem finomabb volt, ennek viszont a szijtarton van egy kis ize amivel be lehet a lyukba akasztani igy a szij nem fog sosem kijonni a szijtartobol. Nagyon sok funkcio van rajta. VO2 mondjuk egybol 93%ot mutat (persze nem kezelem en ezt semminek sem). A GPSre vagyok meg futasnal kivancsi. Majd latjuk :)

  • devilzero

    tag

    válasz kekedi #14595 üzenetére

    Sokat tárgyalt téma. Általában Bip U szokott nyertesnek kijönni (Zepp alkalmazással jobb, mint a másik). Én nekem tegnap jött meg, valami kérdésed van keress meg privátban, ha 1-2 hete már meglesz a termék, akkor szeretnék hosszabban írni róla egy átfogó véleményt.

  • devilzero

    tag

    válasz devilzero #14560 üzenetére

    Sziasztok. Több mint 1 hete van meg az óra (Amazfit BIP U Pro). Korábban ígértem, hogy írok róla pár sort (lehet egy kicsit hosszúra engedtem, de pár napnál azért naplóztam a dolgokat, remélem nem probléma). Nem review-er vagy influence-er vagyok, csak egy átlagos user, kérlek Titeket ezért úgy kezeljétek. Köszi! :)

    Előjáróban: Amazfit Bip-ről váltottam, csak az óra/dátum/időjárás/kalória megjelenítésére használtam + futáskor GPS vagy telefonnal vagy nélküle. Aliexpress-ről vettem 70 dodóért (~20800Ft) az Amazfit BIP U Pro.
    2020-02-01 (hétfő): Megjött az óra 12:00-kor, kibontottam, töltő mágneses ez tetszik, szíj a BIP-hez képest egy kicsit "élesebb", keményebb, de nem probléma... tetszik. ZEPP-pel azonnal párosodik, és egyből egy firmware frissítés. Kész, végignyomkodtam a menüket, kipróbáltam mindent, tetszik, ment az 5csillag az Aliexpress eladónak. Első nap végét kb. -15%-kal zártam, sokat nyomkodtam, nem zavart feltöltöttem teljesen.
    2020-02-02 (kedd):A reggelt egy 3km-es bicózással kezdtem, sajnos nem kapcsoltam ki a BT-t telón, úgy mentem dolgozni, így ezt a mérést nem tartom validnak. De szépen tette a dolgát eltárolta az adatot. Elsőre OK. Hazafele szintén béna voltam, így ott sem kapcsoltam ki BT-t, de az is ok volt. Este páromnak és magamnak is megmértük a stress-HR-VO2-jét + nyomtunk egy 2 perces légzésgyakorlatot. Párom mostanában stresszes és alapból mindig magasabb a nyugalmi pulzusszáma mint nekem. Ezt a mérés is beigazolta.
    2020-02-03 (szerda): Nagyon sz*r éjszakám volt, de az óra ezt jelezte is, hogy kb 4 órát aludtam és 4x keltem fel az ágyból (ez igaz is). Nagyon fáradt voltam egész nap, így nem volt egy izgalmas napom, sok értesítés jött rá (fb & messenger), ezen kívül este egy ~2km-es séta kikapcsolt BT kapcsolattal, de a telefon a zsebben volt bekapcsolva egy progival 1.72km-t még az óra (ami a karomon) 1.82km-t jelzett. Este még 1 stressz, 1 HR, 1 VO2 mérés majd alvás. Kb. 76%-nál aludhattam el.
    2020-02-04 (csütörtök): 70%-ról kezdve Reggeli napot (alvásfigyelés volt éjszaka, az rendben ment) szintén egy BT-vel összekötve sportstracker - óra mérést indítottam külön külön a munkahelyre. Mivel BT kapcsolat volt így a távolság megegyezett. Viszont meghajtottam magam (legalábbis úgy érzem), de az óra 111-es HR-nál feljebb nem ment. Nem mértem meg manuálisan a pulzusom így nem tudok mélyebben nyilatkozni. Anno a Bip-nél is ez volt a bajom, hogy az óra max 130-140-es pulzust mutatott, viszont egy futópad már 180-nál járt (ezért nem hittem el egyiket sem és manuálisan megmértem és sajnos vagy nem sajnos, de a futópad felé igazodott a valódi érték). Azt is hozzá kell tennem, hogy a kezem szőrzete a neandervölgyihez hasonlítható, szóval megértem ha ilyenek miatt nem tud pontos lenni, csak annyira zavar, hogy lehet próbálok ezügyben valamit tenni. :) Munkahely során sok minden történt, pár tucat messenger és insta értesítés, majd haza. Délután egy 5km-es futást végeztem, tetszik hogy valamennyire testre lehet szabni az órát (hova mi kerüljön, mikor jelezzen stb.). Elindultam bal kéz óra, jobb kéz telefon (kikapcsolt BT). Start. Az óra folyamatosan jelzett, ha valami nem úgy van ahogy, viszont a sima BIP always on display hiányérzete itt számomra jelentkezett, kézfelemelés viszont futásnál elég lassan világítja fel a kijelzőt. Oldalt meg lehet nyomni a gombot, de a mérés miatt a jobb kézben a telefon volt, de valszeg úgy majd megszokom. Érdekes, hogy a reggeli szívverés ehez képes már magasabb számokat mutattot (max. 183 volt a pulzusom, átlag 172, nyilván más nem volt rajtam, de általában ilyenek szoktam produkálni... anno a sima Bip 150 felé sose jelezte, szóval ez kellemes csalódás volt, lehet a reggeli bicónál mégis valós volt a HR...). Az 5km-es távot a telóval néztem, mert az volt "lemaradva" így a végeredmény telón: 5.00Km, órán 5.08 km volt. Ez teljesen elfogadható részemről.
    2020-02-05
    64%-kal kezdtem a napot. Semmi sportra nem volt időm, se kedvem viszont 50-100közötti értesítést saccolnék ami az órára jött. Magamtól nem mértem semmit az órára hagytam. Heart rate monitoring 10percenként történik egyébként. A napom nagyon szegény volt nem tudok hosszabban nyilatkozni.
    2020-02-06
    52%-os indulás... a hétvégi pihenés&zabálás és a nagyon fos idő sajnos nem kedvezett a sportkedvemnek így 6-7-8-9-én semmit nem csináltam (napi kb 15% merülés mindig jelen volt, ráadásul ami fontos, hogy a DO NOT DISTURB mindig be volt kapcsolva). :W 9-én ~13:00 óra fele kapcsolt ki az óra. Munka után hazaérve este vissza 100%-ra és alvás.
    2020-02-10
    Reggel 95%-os órával keltem. DND ON, egész nap csak mért az óra, nem nyomkodom már annyira. Munka után egy 5km-es futást mértem csak az órával, telefon csak vész esetén volt a zsebben. Jelez mindent ez még mindig tetszik, az always on hiányzik, de ha nincs az ember jobb kezében telefon könnyedén meg tudja nyomni, vagy ha tud 2mp-et várni felvillan a kijelző. Egyébként sok adatot lehet élőben megtekinteni futás közben és le lehet lock-olni a kijelzőt, így nem tud a user elkalandozni futás közben. Az telóval kb. 20x futottam le ezt az 5km-es távot, az órával még csak 2x. Szerintem maximum 100m-t csalt az óra (ha ez csalásnak nevezhetjük és nem a teló mér rosszul). Részemről ez teljesen hibahatáron belül van. Ami fura, hogy 10percenként mér az óra, DND on, volt igaz egy 5-ös futást, de nincs 24órája hogy levettem a töltőről az órát és 81%-ot jelez.
    Végül úgy értékelem, hogy ~21k-ért bestbuy. Számomra nem 9 napos óra max 1 hét, de inkább 5napos. Ez teljesen vállalható, főleg úgy hogy egy tusolás alatt simán belemegy 1-2 napnyi energia. Ha a kezemet ráteszem az órára akkor "elalszik", tetszik továbbá a PAI, a tudásához képest a testreszabhatóság, ZEPP is okés hozzá, PAI és a sokfajta, ámde kezdő fázisban levő opciók is bejövősek (VO2, stress level, stb.). Ami nem tetszik talán az, hogy nincs always on display, illetve a szíj minősége talán lehetne egy picivel finomabb, de majd veszek valamit aliról, üzemidőt el tudom fogadni (az 1 napos órákat utálom csak).

    Ajánlom az Amazfit oldalán a hivatalos user manual-t, annak érdekében hogy mit is tud igazán ez az óra.

  • devilzero

    tag

    válasz Dwatti #14741 üzenetére

    Fuh, akkor valamit rosszul tudhatok.
    Ha be van kapcsolva a BT, akkor nekem tisztára olyan mintha az óra a teló GPS-ét használná (teljesen megegyeztek a számok). Ha kikapcsoltam, akkor a teló és az óra is a saját GPS-ét használta, ezért letudtam következtetni hogy melyik mennyit mért.

  • devilzero

    tag

    válasz devilzero #14740 üzenetére

    Sziasztok!
    Lecseréltem a Bip U Pro-t egy GTS 2 minire. A a sima Bip után hiányzott az AOD, megtetszett az aluház illetve a kijelző már az első nap után fényévekkel jobb. Viszont az alábbi problémával találkoztam: a teszt kedvéért beállítottam egy ébresztőt 6:19-re nem jelzett az óra, 6:20-kor szól a telefon ébresztője az szól, de nyomtam egy szundit, 6:29-kor szól a szundi akkor pedig az órán és a telón is jelzett az ébresztő. Találkozott már valaki hasonlóval? (Ha lesz egy kis időm, lehet írok erről is egy véleményt, mint a Bip U Pro-ról.)
    Köszi!

  • devilzero

    tag

    Sziasztok!
    Amazfit Bip, Bip U Pro és GTS 2 mini után úgy érzem ráuntam arra hogy futás előtt másodperceket/perceket kell várnom vagy épp futás közben kapok GPS jelet. Számomra ez a mai nappal elfogadhatatlanná vált, hiába nyitom meg az alkalmazást sync-re, jel nincs. (az elején a GTS2mini 5mp alatt beadta a jelet). Szeretnék váltani és ahogy eddig tettem, most is szeretném a véleményeteket kikérni.
    iPhone ellenére nem szeretnék Apple Watch-ot venni az üzemidő miatt. Egy olyan órát szeretnék ami legalább 5 napot bír, van benne GPS és kellemes, de nem szükséges a vele történő fizetési lehetőség. Eddig teljesen az Amazfit körül döntöttem, konkurenciát nem is olvastam.
    Köszi! :R

  • devilzero

    tag

    Sziasztok!
    Fater szeretné leváltani a Bip U Pro óráját.
    Sportolásra nem használja, az időjárást nézi le róla meg az értesítéseket.
    Az "Always On Display" tetszene neki (mert ezt látja a GTS2 minimen ;] ).
    Ha lehetne a betűméretet állítani, az nem lenne rossz (vagy ha jobban tudná valahogy látni rajta az adatokat).
    Ár: 40 - max. 50ezer forint körül.
    Mit tudnátok ajánlani? Köszi!
    :R

    [ Szerkesztve ]

  • devilzero

    tag

    válasz HKorn #19422 üzenetére

    Köszi! Viszont találtam 70ért újat. Mohó vagyok és magamra gondoltam. :D GTS2 mini után, jó váltás lehet szerintetek? Vagy 60-80 között jó befutó lehet? Futok és sokat edzek (futnék/edzenék, mert még műtét után lábadozok), iPhone-nal fizetek, de a napi 1x töltést utálnám, ezért nem veszek AW SE-t. Eddig csak Bip, Bip U Pro, GTS2mini vonalakat követtem, Garminról jókat hallok, de vajon 100e alatt is teljesen ok? :)

  • devilzero

    tag

    válasz HKorn #19426 üzenetére

    Találtam bestbuy Garmin Vivoactive 4-et. Vettem is kettőt. Holnap meg is jön. Nem tudom milyen érzet lesz ez a fajta kijelző, de annyit jót olvastam magáról az eszközről. Alig várom hogy sportolhassak. :)

  • devilzero

    tag

    válasz lovace #19437 üzenetére

    Itt hardverapro :) 65k-ért/db de lehet az egyiket tovább kell adni mert én a GTS2 mini után nem biztos hogy vissza tudok szokni erre a kijelzőtípusra, ezért egyet még ki sem bontottam.

  • devilzero

    tag

    válasz HKorn #19445 üzenetére

    Természetesen az app meg minden tetszik. Az anyaghasználat is plussz. A hétvégén jobban tesztelem, aztan majd látom mi lesz :) Faternak sztem tökéletes.

  • devilzero

    tag

    válasz fraba #19729 üzenetére

    Én Amazfit BIP (2 évig), BIP U PRO (fél évig), GTS2 Mini (1 évig), Garmin Vivoactive 4 (3 hétig kb.) után váltottam Apple Watch Series 3-ra (5 napig használtam, használtan vettem itt hardveraprón, hogy kipróbálhassam milyen), most pedig egy Series 7-es tulaja vagyok (durván 1 hete).

    Nekem könnyebb a helyzet, mert csak Apple telefont használok, de szememben ég és föld az Apple Watch és a többi óra közötti használat. Sok mindent nem tud még az Apple sem (elvileg új Watch OS-szel már jobb lesz), amit pl már egy Garmin, vagy egy olcsóbb kínai óra is mutatja (vagy valahogy, vagy valós, pontos adatokat). Gondolok az alvásra. Oké vannak fizetős alkalmazások, stb.

    A kijelző, a telefonnal való kommunikáció ég és föld a többi órához képest. Eddig sajnáltam rá a pénzt, ezért is vettem először egy használt Series 3-mat, de mindnek van pozitív és negatív oldala.

    Nekem Ár/Érték bajnok a GTS2 mini (gps, vo2, pulzus, stb.) 20k-ért vettem (mostmár lehet 30k). Garmin nekem egyáltalán nem jött be, de az alkalmazása nagyon jó, nekem nagyon nagy óra, a kijelző technológiája nem jött be (elég volt anno a BIP-en), de masszív és jó sportóra lehet annak, akinek ez a fajta ökoszisztéma bejön.

    Matrix gépeken edzek, ami Apple és Samsung óra kompatibilis. Az, hogy csak odarakom az órát és egyből kommunikál a géppel elindítom a futópadot és a pulzusomat mutatja a gép, az óra pedig a pontos távot, nekem hatalmas plussz.

    Bicózáshoz sztem bármelyik GPS-es óra megteszi, a Squasht is támogatta pl. a GTS2 mini (bár sztem az órák többségénél hiába választassz ki egy spottípust, pulzust véroxigént mér, időt és ennyi). Anno a Garminnál az tetszet, hogy a karedzést felismerte.

    Nekem ezek a tapasztalataim vannak.

    [ Szerkesztve ]

  • devilzero

    tag

    válasz fraba #19738 üzenetére

    #19739 Alex91-nek igaza van. Tuti emel az árat az Apple. Én 110-ért találtam egy 41-es Series 7-est (1 hónapost). Próbálj kifogni egy ilyet. De nyilván a teljes átállás nem lesz olcsó, ezt mérlegeld.
    Én lehet egy picit az Apple-lel elfogult vagyok (csak iPhone a családban + iPad mini + 2 Apple Watch mostmár). Szóval nem akarok tukmálni, de az biztos, hogyha megszokod az Apple-t akkor az órájukban sem fogsz csalódni. Néhány dolog ami eddig a Watch-csal nem történt meg:
    - a kínai óráknál meg kellett nyitni az alkalmazást az időjárás miatt, illetve a A-GPS frissítés is kellett kb. hetente, mert ha nem frissítettem a telefonon, akkor 10-15perc múlva talált GPS jelet csak
    - Garmin-nál az a watchface ami nekem tetszett Openapi Weather API kulcs regisztrációt kellett csinálnom és utána néha ment néha nem ment az időjárás, alkalmazás szintén 1-2 perces szinkronizációt igényelt, de az nem volt vészes
    - Apple Watch: kis túlzással "just works", nem tökéletes termék, de azért nem a poklot járom vele :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák