Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dzsidzsas

    aktív tag

    Sziasztok segítséget kérnék elég összetett a problémám. Először is vettem egy raspberry pi3 B+ gépet, gondoltam leváltom vele a Xiaomi rendszert. Előre szólok, nem tudok programozni, most tanulnám, gyakorolnám erre való megjegyzéseket mellőzzétek. Blocklyben csinálok mindent. Windowson már próbáltam a Domoticzot, ment, újraindult, pár apró szkript is ment, okés. Aztán volt egy pár hónap pihi. Most van időm gondoltam neki állok. Első problémám, hogy a domoticzot nem lehet a frissen felrakott RPI-re telepíteni:
    ::: Checking for apt-utils... installed!
    ::: Checking for whiptail... installed!
    ::: Checking for git... installed!
    ::: Checking for curl... installed!
    ::: Checking for libcurl3...pi@raspberrypi:~ $
    Sajnos libcurl3-nál megáll. A hibára sehol nincs válasz vagyis egy ilyet találtam, hátha kell másnak is:
    sudo apt-get install libusb-0.1
    sudo curl -sSL install.domoticz.com > ~/install.sh
    sudo sed -i 's/curl3/curl4/g' ~/install.sh
    sudo chmod 755 ~/install.sh
    sudo ~/install.sh
    Ezen sorok után telepítődik.Itt valaki valami okosság?
    2. Probléma
    Amikor újraindul a gép a domoticzot nem tudom elindítani :http://192.168.0.220:8080/#/Offline és semmi, sudo service domoticz.sh start - sem segít.Windowson nem volt ilyen probléma. Újra kell telepíteni, hogy menjen, persze az élőbb leírt hibákkal.
    Erre valaki valamit?
    3.Amikor végre van rendszerem, a következőt követve állítgattam be.
    Mindent felismer, a Xiaomi termékeket, a Yeeligh. De akármit csinálok egy dolog nem működik akármennyire egyszerű dolgot állítok be, pedig minden oldalon így mutatják, mint a leírásban. A mozgásérzékelők és az ablak/ajtó érzékelőket nem lehet vezérelni. Mindent frissítettem - semmi. Mit csinálok rosszul?

    Erre valami okosság?
    Minden segítséget köszönök, Mezei felhasználó vagyok első szárny nyitogatással.

    [ Szerkesztve ]

    https://rollerezz.blogspot.com/

Új hozzászólás Aktív témák