Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .DLL

    veterán

    válasz karis #20276 üzenetére

    Szűknek érzed a 18mm-t? 50/1.8 II másra való, amolyan mindenre, de semmire igazán (APSC-n) viszont olcsó. Én szembe szoktam menni a klasszikus tájfotókészítéssel, és a ritka és nehéz utat választom: telével keresem a szép tájakat, de ha nagylátószögű kell, akkor most egyértelműen a Canon 10-18mm STM a nyerő.

    (P.H.)

  • _seth_

    veterán

    válasz karis #20276 üzenetére

    A fix 50 és a nagylátó hogy kerül egy hozzászólásba? :)

    Ha nagylátót szeretnél arra a nemrég megjelent Canon EF-S 10-18 IS STM obi jó választásnak tűnik igaz csak cropos vázra csavarható fel, ezzel lehet városban kattintgatni. A fix 50-es ff vázon és croposon is szűk épületek fotózásához pl de részleteket, embereket fotózni jó lehet, az 1,6-os szorzó miatt cropos vázon egész jó portré objektívnek is.

    .DLL: na igen, 50 1.8, nekem is van de igazság szerint csak az 1.8 miatt és azért mert kezdő fotósnak ez az egyetlen fényerős obi ami megfizethető. Ebből adódóan el is terjedt szépen, műanyag, zajos, kissé pontatlan de használtan egy 20-as és a kitobi fényereje után megváltás.

    [ Szerkesztve ]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • Alx.Mercer

    aktív tag

    válasz karis #20276 üzenetére

    Igaz, hogy én nem nagyon fotózok épületet, és a tájképeket is szívesebben csinálom teleobjektívvel (ha a helyzet engedi persze), ennek ellenére úgy gondolom, hogy városi fotózásra egy 10-től 20-ig terjedő objektív kevés lesz, illetve nagyon rugalmatlan ez a tartomány, mert nagyon kicsi az átfogás.

    A mostanában megjelent Canon EF-S 10-18 STM egy nagyon jó ár/teljesítmény mutatóval bíró objektív kezdőknek és haladóknak egyaránt. Jól kiegészíteni a 18-55-ös objektívedet, de szerintem sokat kell majd cserélgetned, mert ha a 10-18 van fent a vázon, akkor minden képed nagy látoszögű lesz kivétel nélkül, vagyis hiányozni fog belőlük a változatosság.
    A 18-55 sokkal rugalmasabb ebből a szempontból és én azt mondanám, hogy sokkal több szituációban fog hiányozni a 18mm feletti tartomány, mint az az alatti.

    Nem ismerem a fotózási szokásaidat, de magamból kiindulva városi fotózásra én előbb bővíteném az objektív parkomat egy a 18-135 STM-el, mint egy 10-18-al.

Új hozzászólás Aktív témák