Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz Ferdzsoo #4718 üzenetére

    Mert most még kivárnak hátha lesz olcsóbb vétel, aztán már az olcsóbbak is ennyibe kerülnek majd, és akkor máris jobb vétel lett volna ez, mint kivárni.

    Csak a szokásos árnövekedés, hogy 1-2 hét alatt heti 50-100 Euro-val nőttek az árak.
    2 hét múlva szépen beépül hardveraprós árakba is.
    Kérdés csupán az, h mikor jön a fordulat.

    1-2 hete még az 1299 Euros 3070-esek fityegtek 3-4 órán keresztül (bár nem kattintottam rá h tényleg kosárba lehetett volna-e rakni!), na ezek most 1399 :U
    1-2 hét múlva lehet 1499 lesz... :DDD
    Persze ehhez kell, hogy felmenjen a kriptovaluták árfolyama is.

    Ahhoz képest nézve, h pl. egy napelemes befektetés 10 év körül térül meg, a videókártyák meg attól függően mennyire siettél átváltogatni azt amit termelgettél, akár 3-4 hónapon belül 0-án lehettél, mert mikor én is csak tapogatóztam a témában decemberben, akkor is 8-10 hónap megtérülésekről szólt a fáma, na de ahhoz képest a kártyák árai duplázódtak, régi áron lehetne +1 kártyád..., emellett pedig még termelgethettél is, az pedig ha decemberi árfolyamoknál volt 8-10 hónap megtérülés (ergo ingyen volt a kártyád), gondolom mostanra jóval magasabb árfolyam mellett már benne van +1-2 kártya ára is (új/régi áron), szóval x befektetéssel már 3-4szeres összeg lehetett belőle annak aki türelmes volt

    Tehát az idő eddig a bányászokat igazolta, kérdés meddig tartható a dolog.

    Alkalmazkodni kell. Szerintem most bazi nagy luxus PC-játékosnak lenni :(, aki mégis bevállalja, az pedig jobb ha a nem-kockulós idejében csákányoztat a kártyájával, ezzel is elviselhetőbb árszintre "csökkentve" a tényleges bekerülési költségét.

    Én pl. most a konfigom többi részét fejlesztem, mert elvileg pl. a memória-árak is feljebb fognak szökni, aztán majd ha véget ért az egész örület, akkor fogok újra játszani (mondjuk per pillanat csak a Burning Crusade-es WoW mozgatna csak meg, de az gyenge gpu-val is elfityeg majd mikor kijön), addig önfejlesztem tovább a programozói tudásomat.

Új hozzászólás Aktív témák