Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AthlonXP

    őstag

    válasz adr0001 #4886 üzenetére

    Bármilyen más jelforrást kötök a tvre hdmivel, gond nélkül kiadja az 5.1-et optikai csatlakozón keresztül az erősítőnek... :U
    Lásd pl. Bluray lejátszó, Mi Box tv okosító, stb... Ezek mind hdmivel vannak a tvre kötve és ha 5.1-es tartalmat játszok le velük, akkor a tv azt gond nélkül küldi tovább az erősítőnek, az optikai kimenetén.
    Szóval nem hiszem, hogy a tv lenne a ludas ebben..
    Mint írtam fentebb, utána néztem külföldi oldalakon és több cikket is találtam ezzel kapcsolatban, ahol leírták, ez nem fog menni...

    Beszúrok egy részletet az egyik oldalról, gugli fordítóval tolmálcsolva, hogy érthetőbb legyen:
    "NVIDIA 5.1 HDMI-n keresztül
    Amikor HDMI-kábelt csatlakoztatunk bármely modern GeForce kártyához egy modern tévékészülékhez, az Nvidia illesztőprogramjai észlelik, hogy a TV csak a sztereót támogatja, még akkor is, ha a TV-t külső eszközhöz csatlakoztatta. 5.1 térhatású hang rendszer. Ezért lehetetlen 5.1-es térhatású hangot továbbítani a videokártyáról a TV-re HDMI-n keresztül. Ennek eredményeként minden alkalommal, amikor ezt kipróbálod, sztereóhoz jutsz."
    Erre nyújtana megoldást a korábbi hsz.-ban említett hackelt driver, de az az ott leírtak miatt, kizárva!

    Ebből a cikkből van a bekezdés: [link]

Új hozzászólás Aktív témák