Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alvin_ti4200

    félisten

    Gyors helyzetjelentés UK-ból, tegnap (helyi idő szerinti) délután 2-es launch óta nem nagyon fogyott el egyik modell sem, a legolcsóbb kártyák (Gigabyte Eagle OC, Zotac Trinity) 820-840 fontért kelletik magukat (799 a hivatalos indulóár itt), 4080-ból továbbra is eszement mennyiség rohad a polcokon és 4090 is van raktáron bőven, akár MSRP-ért is.

    7900 XT-ből 890-900 fontért vannak elérhető MBA példányok (nem tudom, hogy ezeket is érintheti-e a vapor chamber issue vagy az csak a 7900 XTX-ekre vonatkozik), egyébként ennyi a hivatalos MSRP-juk is (Powercolor Hellhound van 910-ért SCAN-nél). 6800 XT-ből 600 fontért kapni zsír új példányt (Powercolor Red Devil), 3080-ak és 3090-ek kezdenek eltűnni.

    Az áron kívül nekem két problémám van a 4070 Ti-vel. Az egyik a kiherélt memória busz, ami szerintem nagyobb gond 4K-ban, mint a 12GB-os kapacitás (én 1440p-ben játszom, szóval ott annyira nem vészes), illetve, hogy a gyártók érthető módon (hiszen eredetileg ezek 12 gigás 4080-nak készültek) ugyanazokat a böszme nagy hűtőket tették rá, mint a 16 gigás 4080-ra, ami egyrészt felesleges, plusz költséget jelent(het) és ami nekem személy szerint a problémám, hogy egyetlen midi házba sem férnek be, ahol vízhűtés van elől.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák