Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alvin_ti4200

    félisten

    Gyors helyzetjelentés UK-ból, tegnap (helyi idő szerinti) délután 2-es launch óta nem nagyon fogyott el egyik modell sem, a legolcsóbb kártyák (Gigabyte Eagle OC, Zotac Trinity) 820-840 fontért kelletik magukat (799 a hivatalos indulóár itt), 4080-ból továbbra is eszement mennyiség rohad a polcokon és 4090 is van raktáron bőven, akár MSRP-ért is.

    7900 XT-ből 890-900 fontért vannak elérhető MBA példányok (nem tudom, hogy ezeket is érintheti-e a vapor chamber issue vagy az csak a 7900 XTX-ekre vonatkozik), egyébként ennyi a hivatalos MSRP-juk is (Powercolor Hellhound van 910-ért SCAN-nél). 6800 XT-ből 600 fontért kapni zsír új példányt (Powercolor Red Devil), 3080-ak és 3090-ek kezdenek eltűnni.

    Az áron kívül nekem két problémám van a 4070 Ti-vel. Az egyik a kiherélt memória busz, ami szerintem nagyobb gond 4K-ban, mint a 12GB-os kapacitás (én 1440p-ben játszom, szóval ott annyira nem vészes), illetve, hogy a gyártók érthető módon (hiszen eredetileg ezek 12 gigás 4080-nak készültek) ugyanazokat a böszme nagy hűtőket tették rá, mint a 16 gigás 4080-ra, ami egyrészt felesleges, plusz költséget jelent(het) és ami nekem személy szerint a problémám, hogy egyetlen midi házba sem férnek be, ahol vízhűtés van elől.

    [ Szerkesztve ]

  • Alvin_ti4200

    félisten

    válasz fahrii #154 üzenetére

    Tényleg? Akkor a méretük duplán gáz. 285W-os TGP-hez egyszerűen nevetségesek :U

  • Alvin_ti4200

    félisten

    válasz koxx #184 üzenetére

    Azért ez elég szomorú egy 800-850 fontba kerülő kártyánál. Lehet, tényleg jobb (vagy kevésbé rossz) vétel a Gigabyte Eagle, hiába műanyag szinte minden rajta. MSI széllel szemben hugyozva azt üzente a népnek, hogy hagyják a 4080-at és vegyenek helyette 4070 Ti-t, mert sokkal jobban járnak vele. Jensen nem lesz boldog, ha meglátja a bejegyzést Twitteren :))

  • Alvin_ti4200

    félisten

    Holnap csatlakozom én is a "klubhoz" egy RTX 4070 Founders Editionnel, remélhetőleg nem lesz hangosabb, mint az RTX 2070 Super Founders Edition, amit váltani fog.

    Osztottam-szoroztam, és bár £569 helyett vehettem volna £700-ért egy Asrock RX 7900XT OC-t, ahhoz kellett volna egy új ház is (a 650W-os Seasonic Gold valószínűleg elég lett volna hozzá, mert egy 5800X3D van a gépben egy SSD-vel és ennyi), a mostanit (NZXT H510) pedig kábé elajándékozni lehetne, értéke nem túl sok van.

    Kíváncsi leszek, mennyiért tudom majd eladni a 2070S FE-t a londoni használt piacon, sikeres eBay eladásokat nézve valahol £179-£199 között, ami nem semmi értékvesztés három év alatt (bár utólag visszanézve mázlista voltam, mert pont a 3000-es széria megjelenése előtt vettem pár héttel és tudjuk, mi történt utána).

    Végig toltam anno a Cyberpunk 2077-et Ray-tracinggel és DLSS-sel megjelenéskor a mostani kártyán (25-40 fps), reményeim szerint a Phantom Liberty-t szintén le tudom tolni hasonló paraméterek mellett, de RT Overdrive-val (1440p-ben) :B (részben ezért nem vettem meg a Radeont, mert ott nem elérhető ez a feature).

  • Alvin_ti4200

    félisten

    válasz - = Zk = - #3077 üzenetére

    Eléggé áron alul adtad el, ahogy nézem a piacot (persze, az otthonit nem ismerem) :( Ha gondolod, privátban megírhatnád, mikor, honnan és miért költöztél haza (már, ha nem csak turistáskodtál, amikor a 2080Ti-t vetted)?

  • Alvin_ti4200

    félisten

    Megérkezett az új játszótárs, gondoltam, megosztom a tapasztalataimat, hátha hasznosnak találjátok, elvégre otthon sajnos nem kapni Founders Edition kártyákat (amennyire én tudom legalábbis, ez a helyzet még mindig).

    RTX 4070 Founders Edition (csak, hogy könnyebben kereshető legyen :K )

    Unboxing:









    A doboz indokolatlanul nagy és dög nehéz még üresen is. Amikor lementem a postázóba, hogy átvegyem a SCAN UK-tól érkezett csomagot, nem értettem, miért volt háromszor akkora és legalább kétszer nehezebb a kartondoboz, mint amiben három évvel ezelőtt az RTX 2070 Super FE-t küldték.

    Kibontás után (amit gyakorlatilag lehetetlen megtenni anélkül, hogy a borítás egy részét ne szedje le az erős matrica, amivel a két háromszög alakú felet egymáshoz rögzítik) aztán egyértelművé vált, hogy az NVIDIA micsoda környezetszennyezést művel ezzel a csomagolással, bár tény, hogy látványosan néz ki, amikor kinyitja az ember. Több, mint kétszer akkora, mint lennie kellene, ami azt jelenti, hogy kevesebb, mint fele annyi fér el belőle egy repülőn vagy hajón, tehát drágább a szállítása. E mellett környezetszennyezőbb is, hiszen ugyanahhoz a leszállított mennyiséghez szignifikánsan több út szükséges, plusz érzésre még per köbméterre is nehezebb, mint kettővel ezelőtti elődje.

    Tárolni macerásabb, mint a 2070 Superét volt, hiszen az NZXT H510 dobozába ez már nem fér bele a többi doboz mellett, így kénytelen voltam a ruhás szekrény felső polcára tenni. Nüansznak és szőrszálhasogatásnak tűnhet, de ha már ennyire megy a greenwashing és környezettudatosság, ez egy könnyen megugorható léc volt, amit nem sikerült átvinni. Ha azt gondoljátok, hogy biztos, akkor több kiegészítő jár az amúgy első osztályú anyagminőséggel és minőségérzettel bíró kártya mellé, mint korábban, akkor tévedtek. A kézikönyv kisebb és rövidebb, mint a 2070-nél, a szerencsétlen 16 tűs tápcsatlakozó miatt ugyanakkor találunk egy 2x8 tűs átalakítót, ennyi.

    Meglepetésemre (bár nyilván utána nézhettem volna) a 4070 sokkal kisebb, mint a 2070 Super, így még több hely jut a kompakt házak elejébe szerelt vízhűtés csöveinek. A 16 tűs tápcsatlakozóba az átalakítót tényleg elég erőszakosan kell beledugni és a kattanás lényegesen halkabb, mint a klasszikus 8 tűs tápcsatlakozók esetében. Értelmét nem látom, hiszen lett volna hely 2x8 tűnek és ennél a kábelszörnynél valószínűleg szebben nézett volna ki (a tápom maradt a nagy megelégedéssel használt Seasonic Focus Gold 650W). A kártyán nincs egy deka LED sem (sem RGB, sem visszajelző), a GeForce RTX felirat a 2070 Superével ellentétben szintén nem világít. A hátlapi panel legnagyobb sajnálatomra klasszikus ezüst alumínium, úgyhogy búcsút kellett intenem a full, matt fekete hátlapnak, ami gyárilag a 2070 Superen van.

    Teljesítmény, fogyasztás, hőmérséklet és zajszint

    Mivel egy órát töltöttem a monitorom újbóli színkalibrálásával (VGA cserénél ugye muszáj, ha az ember színhelyességre törekszik), így csak Cyberpunk 2077-tel tudtam kipróbálni az új jövevényt és szerencsére pont tudja azt, amit vártam tőle - igaz, annál nem sokkal többet. Durván kétszer gyorsabb a 2070 Supernél és teszteket nézve átlagosan ez lesz a helyzet a többi, nem CPU limitált játék esetében is. Gyakorlatilag egy RTX 3080 12GB lényegesen alacsonyabb fogyasztással.

    Apropó fogyasztás, a GPU-Z 198W-os board power draw-t mért többszöri benchmark után, ami durván 20W-tal alacsonyabb, mint amit a 2070 Superrel mértem hasonló kondíciók mellett. E mellett a zajszint maximális terhelés mellett lényegesen alacsonyabb, mint azé, bár még Diablo IV-gyel nem nyúztam meg, az valamiért iszonyú terhelést mért a 2070 Superre függetlenül attól, hogy a játék nagyon szépen futott maximális részletesség mellett.

    A terhelés alatti hőmérsékletek szerintem teljesen vállalhatók (pezsgőbontásra mondjuk nem érdemesek), több órás játék mellett 6-8 fokkal valószínűleg feljebb fog kúszni mindhárom érték, de álljon itt a durván húsz percnyi Cyberpunk 2077 gameplay eredménye:

    GPU (max): 69.5C
    Hotspot (max): 84.9C
    VRAM (max): 80C
    Ventilátor sebesség (max): 1768rpm / 40%

    Nem tudom, mennyit számít, hogy a Ryzen 7 5800X3D eleve egy alacsony fogyasztású CPU és ráadásul még vízzel is hűtöm, de nincs lehetőségem (és szándékom se) kicserélni egy léghűtőre a teszt kedvéért.

    Cyberpunk 2077 Ray-tracing eredmények a beépített benchmarkkal (átlag/minimum):

    OS: Windows 10 2022H2 19045.3324
    NVIDIA Driver: 526.67
    Felbontás: 2560x1440
    Beállítások: minden High, illetve ha volt még Ultra feletti opció, akkor Ultra. Film grain, motion blur, chromatic aberration mind kikapcsolva.

    RT Ultra + DLAA: 36.5 /29.1 fps
    RT Ultra + DLSS Quality: 66.8/53.5 fps
    RT Ultra + DLSS Frame Generation: 119.2/55.6 fps

    RT Overdrive + DLAA: 18.0/14.0 fps
    RT Overdrive + DLSS Quality: 36.9/28.9 fps
    RT Overdrive + DLSS Frame Generation: 74.6/61.2 fps

    A frame generation nagyon impresszív, de jó eséllyel soha nem fogom használni, mert a DLSS minőségét (értsd: milyen felbontásról skáláz fel a játék) olyankor nem lehet állítani, automatikusan történik minden, ami helyenként megkérdőjelezhető képminőséget jelent (a renderelési hibákról nem is beszélve, bár azokat játék közben nehezebb észrevenni, mint amikor az ember egy benchmarkot néz árgus szemekkel). Vannak, akiknek ez, plusz a megnövekedett késleltetés megéri a simábbnak tűnő játékélményt, nekem nem, de ez nem is volt szempont a vásárlásnál :)

    Összegzés:

    Szerintem ez egy nagyon jól sikerült kártya, az energiahatékonysága kimagasló, zajszintje terhelés mellett is alacsony és mind emellett a komponensek hőmérséklete messze van az aggasztótól. Ugyanakkor a tápcsatlakozóért kár, a doboz miatt kifejezetten morcos vagyok, a nevet illetően pedig ez inkább egy fél-egy számmal lejjebb lévő kártya, mint ami a dobozra van írva, inkább úgy érdemes rá tekinteni, mint egy szignifikánsan kevesebbet fogyasztó, kisebb, halkabb és valamivel olcsóbb 12GB-os RTX 3080-ra...közel három évvel később.

    A jelenlegi felhozatalból talán az egyik legésszerűbb választás ebben az ársávban. Akinek sem a fogyasztás, sem a ray-tracing alatt nyújtott teljesítmény nem elsőrangú szempont, valamivel drágábban ott a 7900XT, illetve valamivel olcsóbban a 6800XT. Aki 2070 Superrel vagy ahhoz közeli teljesítménnyel rendelkező kártyáról (RTX 2060/2060 Super/2070/2080/2080 Super, RX 5700, RX 5700XT, RX 6650XT, RTX 3060) váltana, szerintem a 4070-nel már kap akkora pluszt, hogy megérje pénzt áldozni a különbségre. A 12GB video memória nyilván utólag derül majd ki, hol, mikor és mekkora hátrányt jelent (vagy sem), én nem török össze lelkileg, ha Ultra helyett esetleg High-ra le kell venni a textúrát itt-ott, de nyilván ez egyéni preferencia kérdése.

    Ha van bármi kérdés a kártyával vagy a kártya-proci párossal kapcsolatban, nyugodtan írjátok meg és igyekszem letesztelni, valamint válaszolni rá :R

  • Alvin_ti4200

    félisten

    válasz - = Zk = - #3093 üzenetére

    Tetszik az FE dizájn (passzol a gép többi részéhez) és a rengeteg alumínium sokkal jobb minőségű termék érzetét kelti, mint a többi AIB kártya, amit ezen az áron meg lehet venni (4070-ből), plusz a hűtéséről tudtam, hogy sokkal halkabb lesz a 2070 Superénél a tesztek alapján.

  • Alvin_ti4200

    félisten

    Új bundle-t jelentett be az NVIDIA, augusztus 11. és szeptember 9. között megvásárolt GeForce RTX 40 szériás kártyákhoz, azokkal szerepelt laptopokhoz, valamint PC-khez az amúgy Free to play ( :D ) Overwatch 2 fizetős Battle Pass-szal, illetve skinekkel kiegészített változata jár ajándékba*

    Nagyon szenvedhet a Blizzard ezzel a játékkal, ha a Diablo IV bundle után megéri még ezért is fizetni az NVIDIA-nak.

    *feltétel szokás szerint a GeForce Experience szoftver telepítése, amihez account létrehozása szükséges.

Új hozzászólás Aktív témák