Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Siszibatya

    tag

    Sziasztok ! :)

    Én így látom a teszt alapján ezt a kártyát és leírnám a véleményemet :

    Látom a belinkelt holland teszt alapján jól sikerültek ezek a kártyák ! :) - köszi totig ! :R

    2560x1440p ultra felbontáson is jól teljesítenek szerintem . Giga Windforce 36,7 dB (A) és 61fokkal lett a leghalkabb a tesztben terhelés alatt ami 30percet vett igénybe - , utána Msi Armor 38,8 dB (A) 65fok . A többi kártya valamivel melegebb és hangosabb és teljesítménybe is kicsit jobbak ( néhány fps , amit én néztem max.8-10plusz de volt hogy kevesebb )
    . Figyelembe kell venni itt tesztpadon készültek a mérések , ami másképp alakul jól szellőző gépházban végzettel .

    Zárt házban jó szellőzéssel és 6 / 8 magos procival, ha szerencsés az ember és jót fog ki ( alacsony fesszel jól megy / jól húzható ) kevesebb a hőtermeléssel nem fűti be a gépházat . Szerintem nem feltétlenül szükséges mindet ultrára állítani és a szűrőket maxra beállítani. Alacsonyabb beállítással magassabb fps is elérhető annak aki így szokta meg. Fölösleges lassító , memóriazabáló beállításokat meg ki is lehet kapcsolni. Annyit nem hiszem hogy ad plusszba grafikailag .

    Lehet bármilyen jó a grafikája , ha a játék sztorija nem köti le az embert.

    Másik ilyen az amikor rosszul van optimalizálva és/ vagy konzolport . Ilyenkor még az aktuális csúcskártyával és procival se kapjuk az elvárható eredményt . A 4k gaming , főleg a 4k 144Hz vagy afölötti értékek elérése főleg ultra / very high beállításokkal még a jövő zenéje.
    Kell ehhez azért még pár generáció , ezt be kell látni . Grafikai kompromisszumokkal élvezhető , elfogadható lehet , de nem mindenkinek .

    Ettől függetlenül egy nagyon jó kártyát kapunk , félpasszív működéssel és nagyon jó teljesítménnyel . Tulajdonképpen egy kb. gtx1080 és gtx 1080Ti közötti kártyát kapunk nagyon jó teljesítménnyel és jó fogyasztással. Optimális ára ennek a kártyának kinek megfelelő - kinek nem , ezt mindenki eldöntheti saját maga . Maximum kivárja amíg lemegy a számára megfelelő értékre . Akinek kell és van rá kerete az meg fogja venni ígyis -úgyis és szerintem nem fog csalódni .

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz Silverchain #105 üzenetére

    Szia ! :)

    Megpróbálok segíteni és néhány ötletet adni hátha bejön valamelyik :

    Oldallap nélkül nincs meg a légcsatorna útja, amin keresztül a levegő áramlani tudna . Írod azt hol vannak a ventik és merre fújnak . Elviekben így van gyárilag vagy ha te magad szereled , de egy kis figyelmetlenség /kapkodás elég szerelésnél és már másképp van beszerelve.

    Érdemes megnézni , hogy jó irányba lettek a ventik beszerelve a gépházba - értem ezalatt hogy pl. előről a friss levegőt valóban beszívja és nem pedig belülről kitolja Ezt hátul , oldalt , felül is ellenőrizni kell.

    Ventillátorokon szokott , nem hiszem hogy mindegyik márkán lenni oldalt egy nyíl - ez mutatja , hogy merre fújja a levegőt.

    Ezt egyszerűen ellenőrini lehet így : a kezedet vagy egy papírlapot 2-3cm re és meglátod elfújja vagy szívja .

    Csinálhatsz egyedi ventiprofilt is akár , hogy ne álljon a venti és menjen egy minimum fordulaton .

    Nem pörgeti valami fölöslegesen a procit ill. a videókártyát ? - ezt roguekiller nevű programmal ellenőrizheted , esetleg plusszba egy víruskeresés

    Még egy esetet el tudok képzelni : kisméretű a gépházad és annak ellenére , hogy tele van ventikkel hamar felfűti a proci és a videókártyád azt a kicsi légteret ami a gépházon belül van .

    - lehetséges , hogy a tápegység ventije felfelé néz , lentről a gépház alja felé kéne , hogy friss levegőt tudjon beszívni - vagy alulméretezett a tápod - minősítése is alacsony pl . bronz ( gold kéne mondjuk ) és ez miatt is fölös veszteséghőt termel plusszba Nagyobb teljesítményű és bronz minőséítés még mindig jobb mint kisebb teljesítményű és bronz minősítésű Mivel nem ismerem a konfigodat így nehéz , mondani bármi pontosabbat. 550W Gold táp már jó 5év garival vagy többel . márkák- Evga, Corsair , Seasonic

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz Silverchain #108 üzenetére

    Szia és köszi a tesztet ! :)

    Ebben a tesztben sem tartom vészesnek a hőfokokat , max visszavesz 5lépcsőt a gyorsaságból , ha ugyonúgy működik itt is mint az előző szériánál a boost 3.0 . Ezek a tesztek általában tesztpados mérések , amitől egy zárt gépházas eltér és más hőfokok mutatkoznak . Ezek is elfogadhatóak nem kell túldramatizálni ezt sem . Akinek fontos a halk működés az úgyis olyan alkatrészeket vesz a konfigjához - itt is érdemes kompromisszumokkal és ésszerűen megválasztani ezeket szerintem . Játék hangja elnyomja a ventiket akár hangszórón - akár fül / fejhallgatóval játszik valaki .

    ( egy minőségi épített külső vízhűtés ( Mora3 420LT vagy Pro ) ,ami túl van méretezve és szükség is van rá az egy igen nagy összeg és megvannak az előnyei és a buktatói amit be kell vállalni annak aki ilyent szeretne , új videókártya full cover blokkok lecserélése , eladása és vétele )

    Jó konfigod van és nincsen miért aggódnod , de csinálhatsz egy kis hőmérséklet vátoztatást a tápegység elhelyezésével ha szeretnéd .

    A te egyéni döntésed az , hogy felfelé azaz a gépházba néz a tápventillátora . Így befelé tolja a hőt , ez tény. ( kevesebb por jut be akár szőnyeg akár laminált padló - ez is szempont )

    Szerintem meg kéne fordítanod és nem kell annyira mumusként tekinteni a bejutó pormennyiségre . Fel van fújva a dolog nagyon szerintem .

    Amennyiben van porszűrő alul vagy ha nincs csinálhatsz magadnak szúnyoghálóból kb. 500Ft/méter , méretrevágod és kész is.

    Mondujuk Havonta-kéthavonta leporolod ecsettel és jólvagy / kézipumpával kifujatod - működik én így csináltam évekig ( max 1-2 alkalom/év ) Sűrített levegő nyomása árthat , rongálhatja a finom alkatrészeket - csapágyakat , kerregővé / hangossá teheti a ventillátorokat . - Nem tudom jobban ill. pontosabban megfogalmazni , remélem a lényege érthető .

    Lefelé fordított táppal én bizos vagyok benne nyersz hőfokot és alacsonyabb lessz jópár fokkal minden .

    A videókártya hőfokán meg nem kell aggódni , ez a működési hőmérséklete adott környezetben . Ez egyáltalán nem sok. Te saját döntésed ,hogy kíméled és elfogadod a magasabb hőfokokat vagy hagyod ahogyan eddig volt . Az alkatrészeket megadott hőmérséklet értékekre tervezték , ennek megvan az optimális hőfoka és megvan mi az amit még elbír. Nagyobb hőingadozás többet árthat , hogy mennyit azt nem tudom megmondani és azt sem mennyit veszíthet a tervezett élettartamából a kártya és a körülötte lévő alkatrészek.

    Benne van az emberben úgymond a félelem ,hogyha meghibásodik / elromlik garanciáztatni kell és az itthon hosszadalmas is lehet . Nem biztos ,hogy garancia időn belül fog elromlani ,lehetséges utána .

    Ez csak egy példa amiben egy lehetőséget írok :

    Amennyiben nem cserlész évente / gyakran videókártyát és más alkatrészt , hanem megtartod tovább -3év garancia esetén - mondjuk 2évig és eladod 1év garanciával . Ezután veszel valamilyet mondjuk az új szériából vagy éppen amelyik tetszik és megéri neked .

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz FaTHI #122 üzenetére

    Szia ! :)

    Még gyerekcipőben a surárkövetés . Ez is csak egy fps zabáló funkció , amiből van jónéhány ami nem tesz igazán hozzá képileg szerintem. A valóság ábrázolásának eltúlzott képi megjelenítése ez nem több . Enélkül is megvagy és megvannak mások is szerintem.

    Ne ez miatt vegyél vagy ne vegyél kártyát . - mármint a surárkövetés miatt , ne ez legyen a legfontosabb döntőérv

    Azt nézd , hogy ezzel egy 1080 és 1080Ti közötti erősségű kártyát kapsz , jó fogyasztással ,amivel 1440p-ben vígan elvagy ésszerű/ optimális beállítások mellett is , de játszhat ultra beállítások is , ha neked megfelelően fut így az adott játék .

    A rosszul optimalizált játékokat ne nézd , azon még az aktuális csúcskártya sem segít. A fejlesztőknek kellene jobban összekapni magukat és optimalizálni rendesen a játékokat ide értve a konzolportokat is .

    Ha valami úgy van bemutatva hogy HŰHA ez mekkora valami /új szenzáció , akkor a legtöbben beveszik és megeszik ezt , akkor a másik oldalon azaz a vevőnél mégnagyobb HŰHA van.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz Silverchain #162 üzenetére

    Szia ! :)

    Örülök ,hogy sikerült megoldást találni a hőfokokra és az fps is jó ! :)

    Érdekességképpen ez másnak is jól jöhet . :)

    [link]

    Itt a pcpartpicker oldalon sokmindennek utánanézhetsz - azaz mi mivel kompatibilis .

    Lejjebbgörgetve bal oldalán - a compatible parts -nál kiválasztod pl. a CPU Coolers pontot és meglátod milyen procihűtők férnek el a házban a te esetedben a Corsair 200R ATX Mid Tower Case - itt rászűrhetsz márkákra mint pl. Scythe , Noctua stb.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz szabessz #262 üzenetére

    Szia ! :)

    Elég lessz hozzá a tápegységed . Jó kártyákat néztél ki és egyikkel sem nyúlsz mellé. Halkak , a melegedésük átlagos . Egy jól szellőzó házban 65-70-75fokot érnek el ,ha a nagy átlagot nézzük .

    A procid meglehet hogy nem tudja kihozni belőlle a maximumot , 4790nek - 4Ghz a boost órajele és az alapórajele ha jól emlékszem 3.6Ghz. 4.4Ghz-hez ami szerintem az aranyközépút . Szerintem nincs olyan hatalmas számottevő különbség , élvezhető marad a single player játék. Onlinehoz már nem biztos , hogy elég minden esetben. Azt nem tudom mihez vagy hozzászokva és mi a viszonyítási alapod . Egyszerűen rávilágítottam erre a részére is.

    Réggebben már linkelete ezt egy fórumtárs : holland teszt amit a chrome böngészővel lefordítasz és érthető lessz a . Giga windforce és Msi kártyái a legjobbak a tesztben , a gyárilag húzott kártyáknak kicsivel nagyobb hőtermelésük és hangjuk van , de ez hozzá tartozik .
    [teszt 2070es kártyákkal ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz szabessz #264 üzenetére

    Szia ! :)

    Neked kell eldöntened melyik a szimpatikusabb . Nekem mind a kettő tetszik és keresni kellene az okokat , hogy melyik mellett döntsek .

    Én most nem néztem meg újra számadatok szerint melyiknek alacsonyabb az értéke . Nem feltétlen hangosabb 3 ventis mint a 2 . ( fordulatszám , ventiméret , gyári profil / ok )

    Tesztben 10cm -ről mérték az adatokat és számít hol van a gépház és milyen messze van tőled : asztalon vagy a padlón .

    Csinálj egyedi ventiprofilt ha a gyári nem tetszik . Msi Afterburnerrel ezt megteheted. A többi házventinek és a procihűtőnek is csinálhatsz Bios-ba vagy ha van ventivezérlő panelod akkor onnan megoldod. Vannak lehetőségek , amelyek közül választhatsz.

    Nincs sok különbség köztük se hangban se hőmérsékletben. Kinézet alapján , hogy mennyire szimpatikus neked az adott márka vagy más szempontokat veszel figyelembe azt is megteheted .

    Ilyen kérdéseket érdemes feltenned magadnak :

    - milyen nagyságú házba teszem ? - jól szellőzik a ház és mennyi házszellőztető venti van benne ?

    Teszteld mindig azzal a játékkal vagy programmal amivel használni fogod a gépet . Tesztprogram elég ha megy 30-40percet , közben figyeled a hőfokokat. Játéknál Afterburnerrel + hwinfo nevű programmal kiirathatod őket a képernyőre. Gyorsbillentyűt hozzáadsz ezeknek az adatok kiiratáshoz a képernyőre és ezt ki/be tudod kapcsolni ha szükséges . Nem kell túlbonyolítani a dolgokat ezen a téren sem .

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz Predator2 #314 üzenetére

    Szia ! :)

    Néhány teszt több kártyával , ami segíthet neked a választásban közte az RTX EVGA 2070 BLACK is szerepel :

    [RTX 2070 BLACK ]

    [RTX 2080 XC ULTRA ]

    [ RTX 2080 Ti XC ULTRA]

    Nem tudom mennyire kedveltek és pontosak ezek az oldalak , lehet van jobb ezeknél .

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz Kiss_R #1037 üzenetére

    Szia ! :)

    2080 lenne a te kártyád amivel a te igényedhez közelebb lenne ez az igazság - kompromisszumot nem igazán akarok hozni írtad - ebből meg ha nem engedsz ez következik. 60-75Hz monitor helyett valami szélesebb spektrumu 30-144Hz Freesync monitort néznék , amivel használható G-synces kártya Adaptiv Sync funkciója .

    2070-el azért lehet 1440P felbontásban gamelni.

    Azt kell elfelejteni , hogy mindent Ultrára és a lemagasabb szorzóra kell állítani , mert csak akkor lessz jó , minden más esetben meg nem - bármi is legyen az oka ennek a gondolatnak.

    Nem kell 16X szűrő , motion blur , film grain és a többi hasonló grafikai beállítás ami látványvilágba nem ad hozzá semmit - maszatol / elken / torzít - , de jól belassítja a játékot azaz fps-t veszítesz vele .

    Még valamit nem szabad elfelejteni : egy jó ideje igencsak optimalizálatlan játékokat adnak ki gyorsba - ezek egy része gyors összevágott konzolport A profit számít a minőség már nem .

    A lényeg nekik hogy minél több pénzt kivegyenek a fogyasztók zsebéből az 1000X ugyonolyan lehúzott bőr után is . - Tisztelet a kivételnek , akik ténylegessen minőséget alkotnak sztori és grafikai , optimalizáltág vonalon egyaránt .

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

Új hozzászólás Aktív témák