Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Siszibatya

    tag

    válasz Silverchain #108 üzenetére

    Szia és köszi a tesztet ! :)

    Ebben a tesztben sem tartom vészesnek a hőfokokat , max visszavesz 5lépcsőt a gyorsaságból , ha ugyonúgy működik itt is mint az előző szériánál a boost 3.0 . Ezek a tesztek általában tesztpados mérések , amitől egy zárt gépházas eltér és más hőfokok mutatkoznak . Ezek is elfogadhatóak nem kell túldramatizálni ezt sem . Akinek fontos a halk működés az úgyis olyan alkatrészeket vesz a konfigjához - itt is érdemes kompromisszumokkal és ésszerűen megválasztani ezeket szerintem . Játék hangja elnyomja a ventiket akár hangszórón - akár fül / fejhallgatóval játszik valaki .

    ( egy minőségi épített külső vízhűtés ( Mora3 420LT vagy Pro ) ,ami túl van méretezve és szükség is van rá az egy igen nagy összeg és megvannak az előnyei és a buktatói amit be kell vállalni annak aki ilyent szeretne , új videókártya full cover blokkok lecserélése , eladása és vétele )

    Jó konfigod van és nincsen miért aggódnod , de csinálhatsz egy kis hőmérséklet vátoztatást a tápegység elhelyezésével ha szeretnéd .

    A te egyéni döntésed az , hogy felfelé azaz a gépházba néz a tápventillátora . Így befelé tolja a hőt , ez tény. ( kevesebb por jut be akár szőnyeg akár laminált padló - ez is szempont )

    Szerintem meg kéne fordítanod és nem kell annyira mumusként tekinteni a bejutó pormennyiségre . Fel van fújva a dolog nagyon szerintem .

    Amennyiben van porszűrő alul vagy ha nincs csinálhatsz magadnak szúnyoghálóból kb. 500Ft/méter , méretrevágod és kész is.

    Mondujuk Havonta-kéthavonta leporolod ecsettel és jólvagy / kézipumpával kifujatod - működik én így csináltam évekig ( max 1-2 alkalom/év ) Sűrített levegő nyomása árthat , rongálhatja a finom alkatrészeket - csapágyakat , kerregővé / hangossá teheti a ventillátorokat . - Nem tudom jobban ill. pontosabban megfogalmazni , remélem a lényege érthető .

    Lefelé fordított táppal én bizos vagyok benne nyersz hőfokot és alacsonyabb lessz jópár fokkal minden .

    A videókártya hőfokán meg nem kell aggódni , ez a működési hőmérséklete adott környezetben . Ez egyáltalán nem sok. Te saját döntésed ,hogy kíméled és elfogadod a magasabb hőfokokat vagy hagyod ahogyan eddig volt . Az alkatrészeket megadott hőmérséklet értékekre tervezték , ennek megvan az optimális hőfoka és megvan mi az amit még elbír. Nagyobb hőingadozás többet árthat , hogy mennyit azt nem tudom megmondani és azt sem mennyit veszíthet a tervezett élettartamából a kártya és a körülötte lévő alkatrészek.

    Benne van az emberben úgymond a félelem ,hogyha meghibásodik / elromlik garanciáztatni kell és az itthon hosszadalmas is lehet . Nem biztos ,hogy garancia időn belül fog elromlani ,lehetséges utána .

    Ez csak egy példa amiben egy lehetőséget írok :

    Amennyiben nem cserlész évente / gyakran videókártyát és más alkatrészt , hanem megtartod tovább -3év garancia esetén - mondjuk 2évig és eladod 1év garanciával . Ezután veszel valamilyet mondjuk az új szériából vagy éppen amelyik tetszik és megéri neked .

    Üdv.: Tamás

Új hozzászólás Aktív témák