Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Str33tWise

    csendes tag

    Sziasztok srácok!

    Volna egy igen nagy problémám.

    Nemrég kaptam meg az elő-karácsonyi ajándékomat, egy EVGA p4-1972 GTX 970-es személyében. ((https://ipon.hu/webshop/product/evga_04g_p4_1972_kr_gtx970_4gb_gddr5_sc_pcie__________bullets_or_blades_kupon/876856))

    Szépen be is pattintottam a gépbe, legfrisebb driver fent, minden rendben... lenne, azonban!

    Bizonyos játékok alatt - amiket eddig próbáltam - a képernyő zajos, vibrál. Mint amikor régi, junoszty és videoton, képcsöves tv-ken nem tiszta az adás, - mászik el a csatorna.

    A konfigom:

    ASUS Sabertooth 990 FX R2.0
    AMD 8350
    EVGA GTX 970
    8 GB DDR3 1600mhz Kingston HyperX (2-es kit)
    Samsung 840 250mb SSD
    CM 600W-os táp
    Win7 Ultimate

    A monitor egy 21,15"-os LG, TN LED paneles téma. Ful HD natív felbontást 60Hz, en bírja, és a D-SUB csatija DVI-I-re átalaktva megy be a gépbe.

    Annyit sikerült kiderítenem eddig a dologgal kapcsolatban, hogy a 60 hz-es monitoron, 60 fps vagy többnél vibrál be igazán a kép (kicsit néha alatta is). Viszont, nem minden alkalmazás alatt.

    Szerintem köze van valamennyire a direcX-hez is, ugyanis míg Borderlands 2 és World of Tanks alatt jelentkezik a probléma, addig pl Minecraft alatt még nem jött elő.

    Vsync opció mérsékli a hatást, de bakker. Azt értem, hogy nem láthatok többet 60 fps-nél, mert a pixelkirajzolás ennyit bir. De mitől vibrál a kép? Ha ettől vibrál egyáltalán?

    Sőt, tovább megyek. Neten, emberkék, 60hz-es monitorokkal, különféle játékoknál 90-120-több fps-ekről áradoznak. Nekik miért NEM vibrál ekkora elméleti képfrissítésnél a dolog?

    Kérlek, segítsetek, ha tudtok!

    1 napos kártyáról beszélünk, ami pici szivem leghőbb vágya volt. Nem szeretném - ha egy mód van rá - egyből visszadobni garanciába, pláne úgy, hogy szerintem nem magával a VGA-val van a gond... De ha nem, akkor mivel?

    A válaszokat előre is köszönöm szépen!

  • Str33tWise

    csendes tag

    1., Nem , nem a kép-törést értem ez alatt, hanem szó szerint vibrál a háttér, alulról pedig szabályos másodpercenként egy halovány , ujjnyi vastag csík indul meg lentről fölfelé. Mintha egy másik, homogén egyszínű képet vetítenének rá az én képemre. Nincs "szellemadás" a háttérben, de attól még folyamatosan vibrál a dolog.

    2., A kábel eddig pl GTX 660 SLI-nél, és szimpla 1 db 660-nál sem vol vele semmi gond. És nem csinálja mindig. Eddig, csak dx alapú játékoknál tapasztaltam, és csak, 60 fps fölött.

  • Str33tWise

    csendes tag

    válasz he7edik. #33049 üzenetére

    Őszinte kérdés: És milyen anomáliára utaló nyomot keressek?
    (Egyébként eddig nem sikerült 72 °C fölé melegítenem. Túlhúzva meg nincs. Alap órajelen megy.)

Új hozzászólás Aktív témák