Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    válasz TTomax #61449 üzenetére

    amit irtam.

    "csak" 60fokot bir, az elektronika magasabb feszen indul (bar ez a specbol nem derult ki), tobb amper kell neki, talan a csapagyazas miatt halkabb.

    gyakorlatban gondolom nem napkollektorrol fog menni, 95fokot meg jellemzoen egyebkent se birna semmi mas a rendszerben huzamosabb ideig. felesleges, sima D5 vagy DDC is tokeletes.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • válasz TTomax #61449 üzenetére

    Angolul nem tudsz?

    Ott leírták jobb oldalon a drágább mivel tud többet... spec alapján 95 fok mindkettő, tök ugyanazt tudja az olcsó is, csak:

    "Besides the standard elements of the Laing D5 (Item 49029) which are have been known for years this "Solar" version has additional features: Besides the extremely long lifespan and the low noise emissions thanks to a unique bearing design this version also has an extremely low starting voltage as it was designed for operation with solar panels. The low starting voltage allows the user to run the pump at very low speeds whilst still maintaining plenty of flow. The pump has a current draw of 0.25A-1.45A (Important: Check compatibility of the sockets!), allowing both absolutely silent operation and powerful use of the same pump when controlling the pump's speed via a fan controller."

    Amugy valszeg, ha jól értem az ebből következő dolgokat, a drágábbik feszültséggel is vezérelhető tempót tud (kisebb rpm), a másik meg fixen pörög, azon a sebességen amire állítod és kész (5 fokozat).
    Tehát a drágábbik például mehet fan contollerrel (8-14V), az olcsóbbik meg nem (vagy nincs értelme/hatása rá, 12V fix kell neki).

    [ Szerkesztve ]

    Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Új hozzászólás Aktív témák