Hirdetés

Aktív témák

  • thesound

    őstag

    A Hyperion ciklus második kötetét olvasom. Egészen a végén vagyok és kijelenthetem, hogy nem semmi. Cixin Liu trilógiája mellé sorolom, szóval elég magasan helyezkedik el a képzeletbeli listámon. Olvasás után is dolgoztatja az agyat a vallás-technológia-társadalom vonalon. Egyébként is szeretem a nézőpontjaimat gondolkodáskor egyre jobban tágítani, magasabbra vinni és a végletekig visszaszűkíteni, de Simmons ezt kb. egyszerre csinálja.
    Amikor a mesterséges intelligánciával beszélgetnek az zseniális, és a versével észrevétlenül csinál meg az író. Velem rendesen megutáltatták az irodalmat középiskolában, de itt a technológiával vesz rá, hogy verset olvass.
    Amikor másodszorra beszélnek Ummon-nal, akkor majdnem kifeszítettem a tenyerem és ránéztem, hogy nem-e kibrid vagyok és ez a felismerés perce/indukátora //\
    Nem nagyon lehet mit írni, el kell olvasni, nagyon egyben van. A szereplők, a motivációk, a környezet, az egyes stílusban megírt fejezetek.

    Miközben ezt írom, életem első barley wine-ját iszogatom és Moby - Ambient 23-át hallgatom. Egész jó a barley wine, de nekem egy pastry imperial stout ugyanezt tudja. Igaz, kb. ugyanabból a kategróiából választottam. Soha rosszabbat. Nekem ezek most egész jó gasztro élményt nyújtanak.
    Kicsit betegeskedem én is. Picúron jelent meg először, köhögés, láz, nátha. Talán holnap lesz az első alkalom, hogy nem tud bölcsibe menni. Nagyon stramm kislány.
    Mostanság imád nyomdázni, rajzolni, festeni. Rajzkor már apát, anyát, magát és cicát is szeretne rajzolni. Mondja, hogy apával együtt rajzoljuk meg. Megfogom a kezét és együtt rajzoljuk meg. A napokban kérte, hogy tesómat és sógoromat is rajzoljuk meg pálcika emberként. Húz a szobába, hogy apa, gyere be a nagyszobába játszani, olvassak neki mesét, nézzünk mesét úgy, hogy bekuckózik hozzám. Kell ennél több?
    A napokban jót nevettem, mert amikor fürdetem, anya leginkább nem jöhet be és azt mondja, hogy anya csúnya farkas, nem jöhet be. Bing mesében látta, hogy kismalac és a farkast játszottak Bing nyúlék. Aztán persze ha ő kéri akkor bejöhet. Már amikor meghallotta a lépteket, akkor rázta az újját, hogy csúnya farkas nem jöhet be... dőltem a röhögéstől.
    A dackorszak megvan rendesen, de ez türelemmel és szeretettel sima ügy. Néha vicces, néha kevésbbé, amikor próbálgatja a határait. Evvel jár ez a korszak.
    Mamát és tesómékat is imádja, sokat szoktunk videotelefonálni, ő kéri, hogy hívjuk fel őket.

    moby - 'amb 23-3' Ha valaki nem fedezte fel még magának, Moby szerintem a titkos favorit ambientben.

    Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

Aktív témák