Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djozsi

    senior tag

    válasz #48613632 #11842 üzenetére

    Persze, erre gondolok, hogy ízlések és pofonok. Nagyon sokan pedig akár újra megveszik Switchre az indie/pixelart játékokat a handheld opció miatt.

    Motion control megoldásokra néhány játéktipp:

    Kalandjátéknak ajánlom a Zeldát, annál jobb kalandjátékot nem igazán fogsz találni sehol. Abban is van motion control, igaz nem folyamatosan használod, de tudsz úgy íjazni és néhány minijátékban is hasznát veszed.
    A legtöbb Nintendo játék valamilyen formában kihasználja a motion controlt és külön kiemelném az ARMS-t, amit tényleg tudsz úgy játszani, hogy közben bokszolsz, illetve a héten érkező Mario Tennis Acesben is lehet majd rendes teniszütőként használni a joycont. A Super Mario Odyssey-ben is szinte mindent lehet motion controllal vezérelni és a Mario Kartot is kormányozhatod úgy.
    Elég sok FPS/lövöldözős játék használ motion controlt a célzáshoz, például Splatoon 2, DOOM, Wolfenstein 2, Resident Evil, ez utóbbi az infra kamerát kihasználja például az újratöltéshez és meleezni is tudsz motion controllal. Én miután játszottam motion controllal FPS-t nem is akarok többé anélkül. Kivéve persze PCn. :)
    Skyrimben a lockpick úgy működik, hogy forgatod a joycont és a hd rumble jelzi, hogy mikor találtál rá a gyenge pontra és úgy tudom lehet motion controllal kardozni, védekezni, íjazni.
    A Tomorrow Corporation mindhárom játéka (World of Goo, Little Inferno, Human Resource Machine lézer pointerként használja a joycont.
    Zen Bound 2 teljesen motion control vezérelhető, érdemes megnézni róla egy videót, mert nehéz elmagyarázni: [link]
    És persze ott a Nintendo Labo Variety Kit, ha a joycon képességeire épülő játékkal akarsz játszani, akkor az ennek a csúcsa jelenleg, alapvetően gyerekek a célközönsége, de én még nem hallottam olyanról, aki megvette volna és felnőttként ne csodálkozott volna rá, milyen kreatív és okos cucc.

Új hozzászólás Aktív témák