Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ayo

    addikt

    válasz jgrasl #11519 üzenetére

    pontosan, igazából minden ellened van, ha itthon bármit is akarsz csinálni.

    aki csinálja az pedig kizárólag hobbiból csinálja, viszont azt fenntartani iszonyat nagy meló mivel pénz, idő és nagyon sok energia kell hozzá. én tökre megértem, hogy manapság senki se kezd bele ilyenbe, ha pedig igen, akkor számol azzal, hogy legalább annyi haszna legyen, hogy tudja tovább vinni a cuccát.

    http://jateknaplo.blog.hu

  • djozsi

    senior tag

    válasz jgrasl #11519 üzenetére

    Én - angol nyelvű fórumokra hagyatkozva - úgy tudom, hogy ez nem így van. Nem szedetik le, nem kapsz miatta strike-ot, egyszerűen annyi történik, hogy demonetizálódik a videód. Valójában a Nintendonak anyagilag nem érdeke, hogy a programba tartozz, hisz demonetizálás esetén a bevétel 100%a az övék, míg ha regisztrálsz, akkor úgy tudom, hogy 60%-70% (attól függően, hogy az egész csatornát vagy egyes videókat regisztrálsz) a tiéd lesz.

    És nem általánosan Nintendora vonatkozik ez a dolog hanem csak a Nintendo által fejlesztett és kiadott játékokra. Ez azt jelenti, hogy például a Pokemonos tartalmakra se vonatkozik, mert azokat a Pokemon Company csinálja.

    A legnagyobb Nintendos csatornák, mint a GameXplain vagy a Spawn Wave például benne sincsenek a programban, mert annyira kevés videójukat érinti a demonetizáció, hogy nem éri meg, legfeljebb 1-1 videót regisztráltatnak, ha épp eszükbe jut. Ennek ellenére mindenből kapják a review példányokat és nagyon jó a viszonyuk a Nintendo of America-val.

    Tudtommal valami speckó szöveget is bele kell tenni a videó leírásába annak, aki benne van a programban és ezt a szöveget nagyon kevés videónál látni.

    És pont azt is leírják nagyon sokan, hogy óriási tévhitek és félreértések keringenek ezzel kapcsolatban internetszerte, pedig ennyire egyszerű az egész: ha Nintendo által fejlesztett és kiadott játékokról készítesz videót, akkor abból nem lesz bevételed, kivéve, ha regisztrálod a programba.

    Amúgy nem egyedi a jelenség, például a Konami is demonetizáltatja a játékairól készült videókat és ott nincs is lehetőség partnerprogramra.

Új hozzászólás Aktív témák