Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • the dealer

    tag

    Szervusztok!

    Múlthéten egyik pillanatról a másikra kikapcsolt a gépem. A szobám másik végén voltam, szóval pontosan nem tudom mi történt. Úgy gondoltam, hogy a tápom megadta magát. Viszont ma átvettem az új tápomat és ezzel se megy a gép. Se a ventik nem pörögnek föl, se egy led nem villan fel. Totál némaság.

    Van egy kis olcsó tápegységteszterem arra, ha rádugom, a tápegységeimet, akkor a réginek rossz az egyik satás ága valamint nem világít a teszteren a -5V led. Az a furcsa hogy az új tápomat is ha rádugom, annál se világít a tápteszteren a -5V led.

    Lehet mind a két táp rossz?
    Lehet az olcsó tápteszterem rossz?
    Lehet az alaplapom halt meg? Én erre gyanakszok legjobban, mert tényleg semmit nem reagál a gép.
    Lehet a proci rossz? Szerintem akkor valamit azért kéne csinálni a lapomnak.

    Konfigom:
    i7-3770k
    Asrock Z77 Extreme 4
    Asus HD6870 1GB
    GeIL EVO Leggera 16Gb (2X8Gb) 1600MHZ CL9,
    Próbáltam egy Kingmax 4GB 1333MHz-es modullal is működésre bírnia gépem, de ugyan olyan néma csend van.
    Régi tápom Chieftec 500Watt, új tápom XFX 650Watt

    Előre is nagyon köszönöm a segítséget!
    :R

    Real life is just a hobby.

  • the dealer

    tag

    válasz tigerscorpio #19040 üzenetére

    Hát ebből amit bemásoltál sokat nem hámoztam ki. Viszont abból amit belinkeltél már igen.
    Eddig senki sem világosított fel a -5V jelentőségéről, akinek elmondtam, hogy nem világít a tápteszteremen.
    Ennek ahogy olvastam az az oka, mert nincs is ilyen már ATX szabványnál. :)

    Ma reggel volt bőven időm foglalkozni a témával és arra jutottam, hogy a réginél is működik a satás ág, csak a tápegységteszteremre nehéz rádugni a satás csatikat. Az újon például a mind a két ágból a táphoz legközelebb eső sata csatikat egyáltalán nem tudom rádugni, pedig hát elvileg ugyan olyanok mint amik utánuk jönnek... ...és azok a tápteszter szerint működnek (világítanak azok a ledek amiknek kellenek világítaniuk).

    Szóval úgy nézem, hogy nem ment tönkre a régi tápom és az új is működik, tápteszter szerint.
    Abban biztos vagyok, hogy a vga se lehet ludas, mert azért valamit csinálna az alaplapom.
    RAM se lehet a ludas, mert mint említettem volt egy kingmaxom is amivel le tudtam tesztelni.

    Maradt a cpu valamint a mobo és itt jön a köv kérdésem. Ha a cpu romlott el, attól még kéne valami életjelet adnia a mobonak, igaz? Például elinduló cpu venti ami rá van kötve a lapra vagy a két digites kijelzőn ki kéne írnia valami hibaüzenetet.
    Annyi életjelet találtam most, hogyha áram alatt van a lap, tehát be van kapcsolva a tápom és rádugom az utp kábelt, akkor az "activity/link" led villódzik -nem túl gyorsan- ami elvileg azt jelzi, hogy van adatáramlás vagy mi. :DDD Mind a két tápommal ezt az egy "életjelet" produkálja csak.

    Levonhatom, akkor a végső következtetést, miszerint vihetem az alaplapot gariztatni?

    Real life is just a hobby.

  • the dealer

    tag

    válasz the dealer #19045 üzenetére

    Válaltam a kockázatot és elvittem a lapot szervízbe. Pár óra múlva értesítettek is, hogy bizony rossz és rendelnek nekem újat. Szóval nem kell segítség több! :)

    Real life is just a hobby.

  • the dealer

    tag

    válasz tigerscorpio #19048 üzenetére

    CMOS reset volt, meg elemet is kivettem, úgy hogy nem volt áram alatt a gép. Próbáltam más memóriafoglalatba is a ramokat. Próbáltam VGA nélkül is.

    Földrajz atlaszon szoktam tartani a lapot, ha csak egy-két napról van szó.

    Ha hosszabb ideig, tehát mondjuk 1-2 hét, akkor teszek az alaplap alá lábakat. Ezt úgy értem, hogy ahol vannak a lyukak oda beledugom a csavarokat és a számítógép házból kivett lábakat rácsavarozom a mobo hátoldalán a csavarra. Mivel több gépet is építettem ezért van nálam ilyen kis lábacskából több is és van, hogy kettőt egymásba csavarok és úgy rá a csavarra. Szóval olyankor úgymond lábakon áll a lap, de még mindig egy föciatlaszon.

    Ha meg végleges a cucc, akkor beépítem a házba az egész mindenséget.

    De mint említettem, a szervízből visszaszóltak és mondták, hogy tényleg rossz volt a lap.

    Real life is just a hobby.

  • the dealer

    tag

    Sziasztok!

    Most már több mint másfél hónapja szívok az i7-es konfigom megépítésével. Ez idő alatt 3-4 napot volt csak működőképes a gépem, ez azzal fejeződött be hogy meghalt az Asrock Z77 Extreme 4 alaplapom.
    Ez előtt a gépem előtt s755-ös gépekből csináltam 15-20 darabot, szóval valamennyi lövésem van a dologhoz.

    Ma kaptam meg az új cserélt alaplapomat, ami másfél hete meghalt.
    Közbe vettem egy új tápot (XFX 650W Pro Series) és a régit eladtam (Chieftec 500W).
    Ez a Chieftec táp miután eladtam (elvittem az üzletfelemhez beszerelni és ott működött, annyira legalábbis, hogy elindult vele a gép ), egy napra rá meghalt a gépében aminek jóval kevesebb volt a fogyasztása mint az enyémnek. Állítása szerint ez a táp vághatta gallyra az Asrock lapomat.

    Most este össze is szereltem a gépet. Viszont nem ad képet, de más rondaságokat csinál.
    Előző Asrock lapom amikor meghalt, se a Chieftec se az XFX táppal nem csinált semmit, még a ventik se pörögtek fel.

    Most az új cserélt Asrock lappal annyi történik, hogy pörög a venti és a két digites kijelző a lapon végig "00"-át mutat. Így megy kb. 10 másodpercig, majd újraindul és elkezd a tápom fütyülni. Ezt követően kikapcsolom és még mindig fütyül a táp egy 20 másodpercig, még akkor is ha kihúzom a tápkábelt.
    Ha rákötöm a tápomat a tápteszteremre, akkor az azt mutatja, hogy minden csatlakozója jó (legalábbis a fők amiket kipróbáltam ma: 24pin, 2X4pin, és a 4 darab 6pines csati). Amikor a tápteszterről vagy kihúzom vagy kikapcsolom a tápot, még percekig sípolt úgy, hogy még a tápkábelt is kihúztam. :F

    Ami még új és nem volt nálam tesztelve, tehát nem tudom működőképes-e az a ramom; GeIL Leggera 2X8GB 1600MHz. Viszont nem hinném, hogy ezzel lenne gond, mert szerintem azt a két digites kijelző jelezné valami számmal, hogy velük van a gond.

    Amikkel próbálkoztam:
    -kiszedtem a gépházból az összeépített gépet és a szokásos földrajzatlaszomon összeszereltem és azon helyzetem működés alá. (Így már millió működőképes konfigot építettem.)
    -a prolimatec megahalems procihűtőm helyett visszaszereltem a stock intel hűtőt.
    -megpróbáltam egy memória modullal elindítani a gépet, úgy hogy az utolsó slotba tettem.
    -kiszedtem az Asus HD6870 VGA-mat és az alaplap DVI portjára kötöttem rá a monitoromat.

    Ahogy összeépítem a gépet:
    -rádugom a 24pines ATX csatit a lapra.
    -rádugom a 2X4pines tápcsatikat a lapra.
    -rádugom 2X6pines csatikat a VGA-ra.
    Itt kicsit bizonytalan vagyok, mert négy csati van, két darab 6 tűs és két darab 6+2 tűs.
    Próbáltam a két hat tűset rádugni a VGA-ra (amikből csak az egyikre van ráírva furcsa mód, hogy PCI-E) és próbáltam a két 6+2-es csatit is rákötni a videókarira.

    Észrevétel:
    Az előző lapnál addig a 3-4 napig míg működőképes volt, ha nem csal az emlékezetem a két digites kijelzőn csomó karakter végigfutott. A mostaninál végig csak "00"-át mutat.

    Remélem tudtok segíteni, mert ez hihetetlen, hogy lassan két hónap alatt, nem tudok egy működőképes konfigot összerakni.
    :R :R :R

    Real life is just a hobby.

  • the dealer

    tag

    válasz Rivaul #19193 üzenetére

    Kipróbáltam most, hogy átvittem a lakás másik sarkába és azt is, hogy csak bizonyos csatikat dugok rá, de ugyan azt csinálja mint eddig. Pörögnek a ventik egy 10-15 másodpercig, majd újraindul és elkezd sípolni a táp. Aztán kikapcsolom és még mindig sípol egy 20 másodpercig. Természetesen képet se ad, se az alaplapi DVI kimenettel, se a videókártyájéval.

    Lehet ez az új táp amit itt hardveraprón vettem rossz? Totál ki vagyok égve.
    Nem értem mit csinálok rosszul. Vagy ennyire balszerencsés lennék? :F

    Real life is just a hobby.

  • the dealer

    tag

    válasz Rivaul #19195 üzenetére

    Épp most vittem el egy szervizbe és ott nem sípolt a tápom és normálisan működött. :F
    Pedig nálam gép nélkül tápteszterrel is sípol...

    Most elviszem hozzájuk az egész konfigomat megnézni, hogy akkor ott mi lesz, sípol-e vagy sem.

    Real life is just a hobby.

  • the dealer

    tag

    válasz the dealer #19199 üzenetére

    Na elvittem az egész konfigomat szervizbe és kiderült, hogy rossz a procim...
    ...szóval még két hét mire kicserélik, ha cserélik... ...és talán két hónap gép építgetés után működni fog az egész... ...talán

    :(

    Real life is just a hobby.

  • the dealer

    tag

    válasz Rivaul #19203 üzenetére

    Hát ez ilyen. Két hónap alatt talán meglesz a gépem... :DDD

    :R

    Real life is just a hobby.

Új hozzászólás Aktív témák