Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • elemes

    csendes tag

    Összegezve:

    + Elég nagy képernyő
    + Elég gyors processzor
    + 1 GB RAM, a legtöbb alkalmazásnak ez elég
    + Két SIM kártya (bár ezt eddig nem használtam ki, de biztos jó)
    + Ha bekapcsoláskor "hangerő fel" gombot lenyomva tartod, a bootloader-be jutsz

    - Akku kapacitás hazugság. Nem csupán 1750-re címkézték át az 1600-at: a tényleges alig 1000.
    - Akku töltöttség kijelzésnek szórakoztató értéke van -- információtartalma nincsen
    - Érintőképernyő érzéketlen (majdnem úgy kell nyomni, mint a régi rezisztív érintőképrnyőket), és ha erről elfeledkezem, a csúsztatást gyakran "kattintásnak" érzékeli. Ez a készülék legbosszantóbb tulajdonsága.
    - Bluetooth file átvitelre (fogadásra) nem tudtam használni, automatikusan elutasítja
    - Telefonos alkalmazások (hívás, sms) kifejzetten bénák, nehezen használhatóak
    - A rendszerüzeneteket a google kezdeti verziója fordította kínairól magyarra
    - Ha bekapcsoláskor "hangerő fel" gombot lenyomva tartod, a bootloader-be jutsz, tehát "rootolva" kapod a telefont, viszont az itt megjelenő használati utasítás már hibás, a "hangerő le" gombbal mehetsz lefelé a menüben, a "hangerő fel" gombbal nem felfelé mész, hanem azzal választhatod ki a menüpontot. Ha rosszkor nyomod meg, csak az akku levevés segít.
    - Ha bekapcsoláskor "hangerő le" gombot lenyomva tartod, egy kínai nyelvű teszt jelenik meg. A teszt menüből akku levevéssel lehet kilépni, vagy pedig a hangerő le-fel gombokkal navigálva a legalsó menüpont, ott pedig a középső érintőgomb az "enter," ezzel rebootolódik a telefon.
    - Az akkufedél egyszer volt a helyén, amikor a dobozból kivettem a telefont. Az akku és a simkártya behelyezése óta nem tudom pontosan visszatenni, a bekapcsoló gomb oldalán, középtájt fél mm-es rés mindig marad.
    - Az akkufedélen nagyon látható a fogdosás. Szappanos vízzel lemosható, de 1. le kell venni (a telefon nem vízálló), 2. minek, úgyis percek alatt ugyanolyan csúf.

    Szóval autós navigáció lesz belőle, WAZE és SYGIC szépen fut rajta, és még zenélhet is közben.
    Az érintőképernyő érzéketlensége pedig arra ösztönöz majd, hogy menet közben ne gyukgyáljam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák