Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    veterán

    válasz Geresics #3377 üzenetére

    Napkollektor: mivel drainback, nincs uresjarati gond :) Igazabol me'g fagyallo se kene bele, de vegul kerult, mert a db tartaly a termikus burkon kivul van, bar letakarva kozetgyapottal. De azota gyanitom mar nem is aktiv a fagyallo, regen raktak bele es nem cserelgettuk. Nalunk a HMV tartalyt futi (240l-es), es abbol gondoltam a medence utantolteset megoldani, akkor a heti 5% vizcsere adna nemi melegedest is neki. (Amugy az me'g NEP tamogatassal keszult, es mivel epitkezeskor mar eleve ket hocserelos tartaly lett, ezert osszessegeben nem volt draga, es mivel deli es magasabban van, eleg jol termel az atmeneti idoben is.) Volt 2 ev mikor napi szinten irogattam, hogy mennyit ment a kollektor (pontosabban a szivattyuja), es eleg szep osszefuggest tudtam kimutatni a tolunk nem messze levo Naplopo-eknal levo napenergia-mero adataival.
    A napelemet tekintve, Solaredge SE17k inverteres a rendszer, ket stringben, 2 napelemenkent kulon szabalyzoval (26 db P650), ekkora meretnel mar itt volt az ar-ertek optimum, es elonyos az arnyekolasaink miatt (amugy ket tetosik de azonos allasu kis eltolassal, majd teszek fel kepet). Az elemek Maysun solar MS325M-60H tipusuak.

    Ujabb megjegyzes az osszefoglalohoz: valahol az ugyintezes kezdetere be kene irni, hogy az ertelmesebb meretu rendszerekhez kell a 3 fazis. Nalunk csak ez felmilla volt (bovitesi dijkent kb. a fele, a masik fele a merohely-kialakitas, hiaba 2005-os epitkezes de akkor 1x32A-t kertunk). Meg az ad-vesz se volt ingyen, bar az talan 10kWp-ig az, es "csak" huszonezer. Na ezert, meg volt me'g par aprosag ami idobe telt, lett Construman erdeklodest kezdve oktober vegen telepitve, november kozepen inditva (es a szerzodes me'g nem ert at az elmutol a sajat szolgaltatomig...).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák