Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geresics

    Topikgazda

    válasz LOTR #1551 üzenetére

    Nos, mivel nem tudjuk az ajánlatkérő pontos tartalmát, ezért a darabszámokkal nem is foglalkoztam. De a Te üzeneted miatt visszagörgettem picit (nap közben gyerekekkel a nyakamon ezt nem tettem meg), és ezt írta: "Én most gondolkozom egy 2,8 kWh-os rendszer vásárlásán"
    Sajnos ez az állítás ugye nem állja meg a helyét, valami nem stimmel vele. 2,8 kWh az semmi. Egy átlagos 2,5 kWp teljesítményű rendszer ennek az ezerszeresét, tehát 2800 kWh-t (2,8 MWh-t) tud egy évben.
    Ha az igény 2800 kWh volt, akkor
    - aki 2,2 kWp-es rendszerre adott ajánlatot, az arra játszott, hogy az övé lesz a legolcsóbb rendszer (még ha nem is fogja kitermelni azt, ami az igény. Esetleg később pótmunkában berak majd pár napelemet).
    - aki 2,4 kWp rendszerre adott, ő úgy gondolja valamiért, hogy az ő rendszere 1160 kWh/kWp termelést fog produkálni. Ez nem lehetetlen, pláne, hogy a napelemek jellemzően pozitív toleranciával rendelkeznek (névleges érték +0-5%), én mégis szeretek inkább optimistábban számolni, mert abból még sosem volt baj, ha többet termelt a rendszer, mint amit ígértem.
    - aki 2,8 kWp rendszerre adott ajánlatot, Ő pedig az igénynél úgy gondolta, hogy a megrendelő kWh-t írt véletlenül kWp helyett.

    Első körben az ajánlatadónak mindenképp tisztázni kell az igényt a megrendelővel, és annak megfelelően kalkulálni valamit. Én inkább a felhasznált anyagokra fókuszáltam, elvégre ez egy fórum, és szerencsére én nem vagyok ajánlatadó, csupán próbálok segíteni, amikor egy kis időm jut ilyenekre! ;)

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Új hozzászólás Aktív témák