Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • almi

    senior tag

    Sziasztok!

    Egy hete történt meg az "óracsere" és üzemel a rendszerem.

    A rendszer: 26 db Amerisolar 410W-os panel 2 stringen(10+16), SAJ R5-10K-T2 interterrel, szinte teljesen déli iránnyal.

    Tudom, hogy nem optimális az elosztás, de sajnos így adta ki a sátortető, tetőablakkal, terasztetővel és a garázstető.
    Még bonyolítja a helyzetet, hogy az 1-es stringen 9 panel 35˚-os tetőn van, 7 db pedig a terasz tetején, ami kb. 15˚. A 2-es stringen a garázs tetején lévő 10 panel szintén 15˚.

    Készítettem egy atom vázlatos rajzot, hátha így egyszerűbb elképzelni a rendezést.

    Abszolút kezdő vagyok a témában, de a grafikont nézve valahogy nem jönnek ki a számok.

    PV1= háztető (16 panel)
    PV2 = garázstető (10 panel)

    Egyrészt alapból furcsa, hogy nap elején az üresjárati feszültség az 1-es stringen mintha csak 7 panelé lenne, illetve az is érdekes, hogy miért csak 11 óra magasságában indul el rajta a termelés, ha elindul. Volt olyan nap, ahol az 1-es string semmit nem termelt.
    Azt vágom, hogy az a 7 panel kevesebbet termel a dőlésszög miatt és korlátozza a maradék 9 panel teljesítményét, de szerintem akkor is lennie kell értelmezhető termelésnek reggeltől estig a stringen.
    Igaz, hogy még csak március van, de 5000-5500W fölé nem is ment még a max termelésem teljesen napos időben sem. Ez normális egy 10.6-os rendszernél ilyenkor?
    Elképzelhető, hogy valami rosszul lehet kötve, vagy egyszerűen ilyen feltételekkel ez ilyen, fogadjam el és majd nyáron jobb lesz?

    Köszi!
    Üdv.

Új hozzászólás Aktív témák