Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrZed001

    tag

    válasz Erwinke #10746 üzenetére

    Ha engem kérdezel, én behúznám helyedbe azt a 100m kábelt.
    És mellette építeném ki az aksis és szolgáltatónak is termelő hibrid rendszert :)
    Tudod, előfordul hogy 1 hétig esik. Akkor napelem alig tud termelni. Azaz nem tudna annyi áramot termelni, mint amit el akarnál használni. Ezért mindenképpen jó, ha ott van tartaléknak a szolgáltató árama.
    Zöldnek extra zöld lenne így is. Lévén amit termelsz az megy aksiba, majd miután aksi tele megy a többlet a szolgáltatónak. Szaldó (ha hazai telepítés), azaz óra oda-vissza mér 1:1-ben, tehát télen meg borult időben használod szolgáltató áramát, és egy fillért se kell fizetned érte.

    A másik a fogyasztás. 25 x 365Wp napelem az 9,1 kWp összesen.
    Napi 4 tiszta napos órával számolva az 4h x 9,1 kW = 36 kWh amit meg tudna termelni.
    Húzós. Borult idő, eső, ... nem lenne meg a napi 30-40 kWh amire szükséged van.

    És a végül a szükséges teljesítmény. Erős gépeket akarsz használni. Illetve gondolom 3 fázisosakat is. Egy motor az indulásához a teljesítményének 4-6x is igényli (inrush).
    Ha egy 10kW-os 3 fázisos invertert használsz, akkor ezzel max 2-3 kW-os motor indul el.
    OK azt írják, hogy 5mp-ig a kétszeresét is le tudja adni, de mint minden tovább él ha nem kínozzák. Szóval legalább 2x10kW inverterre lenne szükséged, vagy 3-ra.

    Itt egy régi videó, srácnak pont így van 2x10kW hibrid invertere

    Ennek az ausztrál srácnak most segítünk összerakni az aksi rendszerét
    (16 cella, darabja 3,2V 280Ah, összesen 14,4 kWh. Én is ilyet vettem 550 eFt)

Új hozzászólás Aktív témák