Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz Bogyó bá' #16243 üzenetére

    Nemtommi az a stabkocka, de amiket én néztem LED izzókat, azok 24V
    rendszerekhez is alkalmazhatók (9-32V között tolerálják a tápot). Annyira
    meg már "pontos" a Madison fesszstabja is, hogy 15V alatt megfogja...:D

    csongi: a H7-essel "felveszi a versenyt" még kevés... Azt csúnyán le kéne
    nyomnia, mert a projektorba nagyobb fényerő kell. Hirtelen nem tudom, de
    mintha méregettek volna a Totalcaron valami 1000 lumen körül a H4-esre...

    [ Szerkesztve ]

  • csongi

    Topikgazda

    válasz Bogyó bá' #16243 üzenetére

    Azé 14,5 meglehet. Ez Fesszab válogatja, nekem a hazai gyártású 14,3V-ot prezentált Városi fénnyel,tartós távolsági fénnyel 13,8V 2db H11-el, ha jól emlékszem az izzó foglalatra. (Aprilia).
    Honda csoda 13,7V oszt innen se több se kevesebb :D
    Ezek a ledek valószínűleg jobban elbírják a 2-3V ingadozást is, főleg ha nem tüske. Inkább a biztonság miatt a Kínai mivoltból fakadóan javasoltam.

    Digitxt.
    Nem ismerem a projektoros foncsorodat, de rengeteget számít annak állapota. Egy gyenge foncsornál 1KW is kevés lehet ahhoz hogy lásson az ember.
    Nekem a Hondába a foncsor teljesen rendben van, fehér 4300K halogén izzó van benne. Ehhez viszonyítottam a led fényét. De valamelyik esete, csinálok egy összehasonlító képet.
    A vetített fény meg azért lehet ilyen jó, mert egy irányba világít a led, pont úgy ahogy egy normális foncsorába az égő felső résészénél árnyékoló van. Így a kis gagyi kínai fejlámpába is egész jó a vetített fény.
    Jobb mint a sima halogénnel, mivel a lámpába nincs terelő, így a halogénnel csak fényerő van, de látni nem kell vele :)
    Nálam egy 8W led van bent a Simsonba :). Ez persze kevés lenne neked.

    A Malaguti búra érdekes, mert nem egy légmenetesen záródó darab, körbe az illesztésénél van jópár mm hézag, ennek ellenére, megolvadt a nálam járt foncsor. Csak azt nem tudom, a xenontól, vagy az előtte benne lévő akármiktől.
    lehet egy kis agyalással, elegendő menetszelet lehetne bejuttatni, vagy vákumot képezni ezzel növelve a hűtést.
    A lámpa búra kialakításából fakadóan nem csodálkozom a foncsor kifakulásán. Pór, napsütés, pára, ezek idővel kinyírják.

    kcsa:
    A kép alapján a Led égő a K miatt tűnhet gyengébbnek. Az én szememnek a fényerő meg van, de ezzel a 6500K színnel tompábbnak tűnik másiknál. Nekem még mindig a 4300K ami a legjobban bejön.
    Szerintem a mostani Ledlámpával kijött verdák már ennél fehérebbek, baxa is a szemem rendesen.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák