Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz #50433536 #22617 üzenetére

    Éppenséggel Madisonból csillió különböző verzió van, ilyen-olyan blokkal szerelve.
    Kollégának volt ugye a topikban 125-ös, Yamaha blokkos. Az pl. 1:1-ben Majesty.
    De létezik 150, 180, 200 és 250-es is belőle...:K Szomszédomnak volt pl. 200-as,
    Piaggio blokkos. Egyszer kipróbálta az enyémet. Alig akart leszállni róla! Annyira
    más volt az élmény: minden ismerős rajta, csak sokkal jobban megy. Mondtam is
    neki, hogy nekem ennyi KELL a városban: szerinte hülyeség, hiszen ő még azzal
    a 200-assal is lement - autópályán - a világ végére, ha az kellett. Szerinte csak az
    élvezet miatt mondom, hogy nekem ennyi "kell". Meglehet...:D De valahogy idővel
    nagyon megszoktam, hogy van vmi "értelmezhető reakció" (robogós viszonylatban
    nem is kevés!), ha megtekerem a gázkart. Kollégámmal egyszer cseréltünk. Csak
    az utca végéig akart volna menni, ám aztán fülig ért a szája, azt mondta, menjünk
    csak tovább a Lágymányosi hídon, ezt ki akarja húzatni, olyan állat. Én meg ugye
    kapaszkodtam utána az ex-Majámmal: vidáman felpörög az is, és húz is, hiszen a
    Multivar ad neki +3 LE-t a gyári beállításához képest, s emiatt tiszta sportos VOLT.
    Csak a Madisonról visszaülve olyan, hogy lenyelezed, és nem történik semmi...:DDD

    Szóval el lehet kóricálni kisebb vassal? Hajjaj! De ugyanúgy élveznéd? Rajtad áll...
    (Talán még a 250-es Madisont venném fontolóra, elvégre a 250-es Maja is tetszett.)
    Persze, annál bármi jobb, mint hogy két hetenként megkotlik, és a gatyád költöd
    rá minden hónapban, hogy újra járóképes legyen. Én is jártam ebben a cipőben...
    Meg persze a tuningok. De azért van bennem félsz, hogy megint ugyanaz a cipő?

    Most pl. kóvályog az eleje, megint kéne kormánycsapágyat nézetni/telót felújítani:
    egy valag pénz. Persze megint élvezném a közlekedést vele, jobban, mint most...
    Kicsit még tuningolni kéne rajta, mert ma 10.9-et mértem. Ez elég harmatos.:R
    Persze még így is azt mondanák rá, hogy szedi a lábát. Gyorsultam hazafelé egy
    nagymotorral, nyilván ellépett, de "megleptem", így majdnem kerékre állt a csóka.
    Minap meg egy T-Max jaszkarizott előttem / törte össze magát egy kocsi hátulján:
    én már akkor tudtam, hogy baj lesz, amikor a kanyarodósávban előrerepesztett.:(
    Persze "befért" meg minden, ám azzal nem számolt, hogy hiába van nekünk (már
    másodpercek óta) zöld, lesz még olyan pofátlan barom, aki keresztbeosonkodik a
    neki már tizensok másodperce pirosban, a dugón keresztül. Autó ugye befékezett,
    T-Max meg benézte, csatt. Nagy baj nem lett, csak hát szopás, ha vki nem figyel.)

    Ui: mielőtt bárki belekötne, hogy a kilövéshez legalább egy 600RR-t vegyek, nem,
    nem akarok ilyesmit tenni, a harmatos alatt azt értem, hogy tudna ez 8.6-ot is, ha
    (és akkor itt nem sorolom fel újra*, hogy miket kéne ellenőriznem, hátha ott a baj).

    *: nem volt időm foglalkozni vele, csak mikor lerohadt a roller, kényszerből mentem
    vele. Remélem nem sértődik meg, de mostanában kicsit keveset volt használva.:DD

    Ja és a ma esti gyorsulásos szösszenet: valami VW GTI állt előttem a lámpánál,
    kurvajó hangja volt, ahogy "duruzsolt" a dupla kipuff. Indulás után odalépett, én is
    nyeleztem, így közvetlen közelről élvezhetem a hangorkánt. Kanyarban meg újra
    ott volt a kicsit dohogós/bugyborgós hangja, szinte alapjáraton. Tetszett, na.:R
    Aztán persze állva hagytam a Lágymányosin, nem erőből, hanem a sorok közt...

    Szerk: az egész fenti levezetés arra akarna kihegyezve lenni, hogy ha megszoksz
    adott paramétereket, keresni fogod ezeket a leendő új motorodban is. Nehéz attól
    elszakadni, és ilyen szög racionális döntést hozni, hogy elég a 300-as. Vagy pl. a
    huszi-féle dilemma, hogy ott van a nagymotor, tehát elég a 125-ös. Amúgy elég.:D
    Szerk2: tuti kipróbálnám a 300-as Forzát, ha lenne rá zseton, de egyelőre nincs.:DDD
    Szerk3: de csomagtartó kell, ezért nekem SH kizárva... A blokkja tetszik, az jöhet.
    Végülis így lett nekem Madisonom 6 éve, hogy a Velvetben megtetszett a blokk.:D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák