Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 1430

    senior tag

    válasz Daffni2 #19657 üzenetére

    "törvényben rögzített jog"
    Igen, törvényben rögzített jog, hogy ha nem tetszik, fel lehet mondani a szerződéstés és azon kötbéreket nem fizettetik ki, amit a módosítás hátrányosan érint. Például a tarifahűséget nem, de a készülékkötbért már kiterhelik, mert a készülék árkedvezményt nem érintette a mostani változás. Ergo a törvény a szerződésbontásra ad lehetőséget, nem pedig a szerződés megtartása mellett az érintett kötbérek eltőrlésére. Ennek fényében az egy méltányossági eljárás, ha ezt mégis megteszi a szolgáltató. Ennél érthetőbben nem tudom elmondani...

    "Van ahol legkésőbb szept.1 máshol meg aug 27.
    Jó lenne egységesen egyértelműen tudatni a kollégákkal mi a helyzet."

    Tán bejártad az üzleteket? ;]
    No tehát: maummamut azt írta, hogy Ikon 200 díjcsomagot használ. Tehát rá a lakossági folyamatok vonatkoznak, aminél éppen az egységes kommunikációban mondták ki az augusztus 15-öt. A kisüzleti díjcsomagok esetében a szabály úgy szól, hogy a levél (az augusztusi számlával megy) kézhezvételétől számított 15 napon belül bonthat. Mivel a postázás nem egy napon valósul meg (mint a sajtóközlemény kiadás), ezért itt a szeptember 1-ei dátum lett meghatározva, abba biztosan mindenki belefér. Természetesen a készülékkötbért ezen üzelti díjcsomagoknál is terhelik, ha bontanak.

    Most függetlenül attól, hogy ha jól sejtem a bejegyzéseid alapján, akkor Te a Vodafone-nál dolgozol, láthatólag a Vodafone topikot is napi szinten olvasod. Én is. Én mégsem mentem a Voda topikba, hogy miért nem egységes a kommunikáció, pedig sokan hivatkoztak arra, hogy nekik nem ezt mondták vagy ezt nem mondták, stb. És ha már "törvényben rögzített jog"-nál tartunk, akkor a törvény nem 15 napot ír elő? Mert a Voda csak 8 napig engedte a kötbér mentes bontást. Ebből számomra az következik, hogy az is egy méltányossági folyamat volt. Amúgy a Voda a díjcsomagváltást is 8 napig engedte?
    Szóval szerintem nincs jogod számonkérni... :(((

    [ Szerkesztve ]

    ''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

Új hozzászólás Aktív témák