Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szten Márs

    nagyúr

    válasz BekeVon #2369 üzenetére

    Nem szoktál te alulexpózni ISO400 felett? Én már lőttem teljesen jó minőségű képet ISO1600-on is, és borzalmasan zajost ISO400-on is - nagyon erősen függ attól mennyire sikerül jól kiexpózni a témát, meg egyáltalán mit fotózol és hogyan és milyen körülmények között.

    Mindenesetre ha a zaj bántja a szemedet, akkor két év múlva pláne nem lesz érdemes váltani APS-C-re, ahogy említettem. Egy Pentax K20D-t érdemes kipróbálni, a több MP ellenére sikerrel lenyomták a zajt, ha márkán belül akarsz maradni. Ha nem, akkor pedig az APS-C-s gépek közül talán a Nikon D300 az, ami a legjobb zajszintet hozza, valamint ezen kívül is remek gép a maga nem kicsit profi autofókuszrendszerével, vázával, szolgáltatásaival - szóval alighanem igen hosszú ideig nem érik meg egy D300 a cserére. Canon APS-C-re nem érdemes váltani zaj miatt már most sem. Cassidey, aki K10D-ről váltott Canon EOS 40D-re, pl azt írta, hogy kissé csalódott a Canon CMOS-ban, és a zaj miatt abszolút nem érte volna meg váltani Canonra.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák